Je Michael Jackson nevinný?

V Kalifornii včera začal soud s Michaelem Jacksonem. Ke stání se dostavil se zpožděním několika desítek minut, za což ho soudce důrazně pokáral: „Pane Jacksone, vykročil jste zde špatnou nohou. Chtěl bych vás upozornit, že to nebudu tolerovat. Je to urážka soudu,“ řekl podle amerických médií soudce Rodney S. Melville. Stání mělo začít v 8:30 místního času a Jackson dorazil se zpožděním 21 minut, což by v jiných případech byla troufalost, zejména s ohledem na vážnost obvinění.

Jackson je obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilého chlapce. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu tři až osm let vězení. Protože je ale obžalován z opakovaného zneužívání, mohl by být odsouzen až na dva roky za každý další prokázaný skutek. Podle amerických médií mu tak hrozí až 24 let odnětí svobody.

Jackson v prosincovém rozhovoru s televizí CBS tvrdil, že jde o spiknutí, které proti němu zosnovala chlapcova rodina z touhy po penězích. „Touha po penězích je kořenem všeho zla,“ prohlásil. Nemyslí si ale, že by chlapec svá obvinění mohl vznést sám od sebe. Chlapcova rodina nařčení kategoricky popřela.

Zpěvák řekl, že hocha pozval na svůj ranč Neverland, aby mu pomohl překonávat důsledky chemoterapie. To dítě „bylo úplně holohlavé a po chemoterapii bílé jako sníh, když… přišlo“. „Raději bych si podřezal žíly, než bych nějakému dítěti ublížil,“ zdůraznil. Nic pohoršlivého Jackson přitom nespatřuje na tom, že v jeho posteli bylo cizí dítě, když on sám v té posteli podle vlastního prohlášení nespal.

To ostatně tvrdil i v asi dvouhodinovém dokumentárním filmu, který jsem nedávno viděla na ČT2. „Já spím na zemi ve spacáku a děti spí v mé posteli. Vždyť je to nádherné, miluju je a ony mě taky milují,“ říkal a šťastně se usmíval.

Dokument mne utvrdil v tom, že tento zpěvák je mírně řečeno podivín se zvláštními názory a chováním. Jeho tvrzení byla často v rozporu s činy, jimiž se prezentoval. Poněkud zarážející bylo i chování k jeho vlastním dětem.

Mám dojem, že je pan Jackson blázen, který žije ve svém vlastním světě, v němž platí zcela jiné normy chování, než je běžné v civilizovaném světě. Nemůžeme tudíž vyloučit, že obvinění, jemuž nyní znovu čelí, je pravdivé. Zhruba stejně pravděpodobnou se ale jeví možnost, že se rodina chlapce snaží zpěvákovi „pustit žilou“…

K nápsání těchto slintů byla zneužita zpráva ČTK.

7 Responses to Je Michael Jackson nevinný?

 1. Silvestr píše:

  Amerika bejvala země neomezených možností a je pravda, že jejich soudní spory bejvaj, řeknu-li to tak, "zajímavé". O to víc jsem překvapen, že i naše země se stále chce někomu přibližovat. Dříve to býval náš velký vzor, velký bratr, dnes asi velký přítel za velkou louží. Alespoň příklady typu Červeňákovi mne o tom utvrzují. A to je podle mého názoru jen medializovaná špička ledovce.

 2. Alfa píše:

  Jackson je cvok. Protože to, co si nechal udělat z držkou odporuje zdravému rozumu. A takovej to býval hezkej černoušek… Navíc nemyslím, že jeho vztah k dětem je normální. Ale to budou muset posoudit odborníci a ti, co ho znají, já naštěstí Míšu osobně neznám.

 3. Alfa píše:

  ach jo… stydím sejsem to ale negramot, co? Já ani nedovedu někdy něco odeslat bez překlepu nebo bez gramatické chyby…

 4. point... píše:

  jo…..mam podobny pohled na vec,jen bych doplnil,ze usa je porad jeste kocourkov…v tom dobrem i v tom zlem.Velka zeme…

 5. Jirka píše:

  Jackson a dětiNo já jsem ten dokument viděl a musím říct, že když tam ukazovali, jak krmí svýho nejmenšího potomka, tak mi šel mráz po zádech. Ten člověk fakt není normální.Jenže tenhle soud stejně skončí jako ten první. Velkem humbuk a nakonec dá Jackson pár dolarů protistraně, takže to půjde do autu, žádný soudní rozhodnutí. A dál bude "milovat" děti co k němu chodí svým "typickým způsobem".

 6. Jirka píše:

  Jackson a dětiJá osobně si myslím, že křivě obviněnej nebyl – po tom, co jsem viděl v tom dokumentu a co on tam říkal.

 7. Hanka píše:

  Nesoudila bych předem.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: