Stínová manželka

Jakmile otevřu noviny, hned na mě vybafne. Číhá na mne i v televizi. Začínám mít dojem, že ho brzy najdu i v konzervě nebo v ložnici. Ptáte se koho? Přece stínového ministra! Jako by nám nestačili ti skuteční.

Uznávám, že bylo nutné pro muže tuto zajímavou funkci vymyslet. Muži jsou totiž rozenými vládci, takže každý z nich potřebuje alespoň pár metrů čtverečních, kde by byl neomezeným pánem, zvlášť v případě, je-li doma sekýrován manželkou.
Být stínovým ministrem je vlastně velmi příjemné. Lebedí si dostatečně daleko od hromů a blesků politické scény, popíjí lahodné drinky a směrem k popleteným voličům vysílá jasné signály, že on by onu funkci zvládl levou zadní. Skutečnému ministrovi v podstatě nezbývá nic jiného, než dál dělat chyby, jichž by se jeho stínový protějšek zcela jistě vyvaroval.
Na opozičním stromě roste tolik stínových ministrů, že přestávám mít přehled. Jakmile díky rozhodnutí nás voličů jednou za čas uzrají a usednou do horkých křesel, mnozí z nich na dříve pronesená moudra trošku zapomínají a dělají ještě větší hlouposti než jejich předchůdci, kteří – jak jinak – na pár let obléknou slušivý kabátek stínového ministra, pokud už v něm není narvaný někdo ze spolustraníků…
Moc mne nepřekvapuje, že muži považují funkci stínového ministra za potřebnou, zatímco my ženy jsme většinou přesvědčeny, že je osoba jakéhosi pomocného referenta na politické scéně zbytečností. V té souvislosti mě ale napadlo, zda nemá ten můj pacholek náhodou někde stínovou manželku…

9 Responses to Stínová manželka

 1. Mudd píše:

  A co stínový manžel?Typickým stínovým manželem je třeba Pišta Hufnágl. Slouží prostě k tomu, aby bylo skutečného manžela čím dusit a předhazovat mu, jak za nic nestojí. Stejně je to se stínovým ministrem 😉

 2. Pavel píše:

  Stínový manžel– třeba zrovna ten Pišta Hufnágl – může být občas k užitku – narozdíl od stínového ministra. :-))

 3. Helena píše:

  Stínová manželkaDocela by mě zajímalo, kdo je podle vás v tom případě typickou stínovou manželkou. .-)

 4. Mudd píše:

  ad Helenaobvykle manzelova matka, ne? 🙂

 5. Helena píše:

  Pro MuddaTchyně? No fuj!!!!! 🙂

 6. Yfča píše:

  Stínová tchyněJá si sice na svoji maminku-tchyni stěžovat nemůžu, vycházíme spolu víc než dobře (možná díky tomu, že bydlí 160 kilometrů ode mne), ale leckdo by možná opravdu stínovou tchyni uvítal. ;o))

 7. Robert píše:

  Pišta HufnáglováKdyž navrhujete na stínovýho manžela Pištu Hufnágla, tak já zase navrhuju za stínovou manželku Pištu Hufnáglovou. :-))

 8. Pavel píše:

  AnketaKoukám, že se anketa zajímavě vyvíjí. Stínová manželka už se pomalu dere do vedení. :-))

 9. Jindra píše:

  Proc potrebuje nekdo stinoveho ministra?Ten clovek, co pro stinoveho ministra hlasoval by mel napsat, proc ho potrebuje. Ja mam dojem, ze spis potrebujeme poradneho skutecneho ministra, protoze ten stinovy dela jenom hubou a kdyz se dostane k valu, tak je kolikrat jeste horsi nez ten, co prave odesel.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: