Slovo úředníka – slovo boží…

Kamarád ztratil espézetku. Je sice možné, že mu byla i odcizena, avšak to není v tomto příběhu příliš důležité. Vypravil se proto na příslušný úřad se žádostí o vydání nové. Úřednice se zamračila a pravila, že mu sice novou poznávací značku vydá, avšak učiní tak až poté, co jeho plechový miláček projde mimořádnou technickou kontrolou.

Kamarád pokýval hlavou a vydal se přes celou Prahu na STK, kde se dozvěděl, že objevit se na kontrole s chybějící espézetkou je drzost.

„Pane, to je to samý, jako kdybyste sem přijel s autem, kterýmu chybí přední kolo,“ vyštěkl technik přísně. „Až budete mít obě značky, tak se sem vraťte. Jinak bych vám musel zadržet osvědčení.“

Vydal se tedy zpátky na evidenci vozidel. Když znovu vystál nemalou frontu a jiné pracovnici vylíčil svoje trable, sdělila mu, že jel na STK zcela zbytečně, protože termín způsobilosti jeho vozu pro provoz na našich často příliš nezpůsobilých silnicích dosud nevypršel. Kamarád odvětil, že ho na STK nasměrovala přede dvěma hodinami její kolegyně.

„Tak to jste jí asi blbě vysvětlil, vo co vám de,“ pravila ta vlídná žena a vrazila mu do ruky nové espézetky výměnou za tu zbývající.

Mám dojem, že se bude kamarádovi pořádně třást ruka, až bude za nějaký čas podepisovat příkaz k úhradě daně z příjmů za loňský rok. Ostatně kdo by byl nadšený z toho, že si platíme tak dobře informované úředníky…

Advertisement

5 Responses to Slovo úředníka – slovo boží…

 1. frantisek píše:

  … a to ještě kamarád nezjistil, že když jde přihlašovat své nově ojeté auto, už na něj musí mít zaplacené povinné ručení. To, že uzavírá smlouvu s pojišťovnou na staré značky a musí to pak složitě zase vyběhávat – už nikoho nezajímá. Ale bez zaplacení povinného ručení mu nové značky a nový techničák nevydají:-)

 2. Alfa píše:

  No co k tomuhle říct…

 3. Robert píše:

  To je hustýA to mají politici pořád plnou hubu keců, jak se zjednodušuje administrativa a jak jde na úřadech všechno pořád líp. Já si myslím, že to spíš čím dál tím horší…. :-((

 4. Bohdan píše:

  ÚředníciJá jsem zase loni potřeboval novou občanku, protože mi ta stará prošla a nebyl jsem schopný se dozvědět, co všechno budu k výměně potřebovat. Až třetí úřednice mi řekla, co musím přinést kvůli výměně s sebou, ty první dvě se nějak nemohly dohodnout.

 5. Viv píše:

  K blití…

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: