Spolkla jsem budík!

Byla jsem počata za bouřky nedaleko hradu Trosky. Čekání na lepší počasí si mí rodiče sice zpříjemnili, avšak netušili, co je o devět měsíců později čeká.

Sílu svých hlasivek jsem poprvé otestovala 8. května následujícího roku. Zatímco ostatní kojenci se tu a tam probudili a dožadovali se stravy, moje maličkost spala a spala a ničeho si nežádala. Navíc jsem barvou kůže připomínala borůvku. Trpěla jsem totiž cyanózou, kterou způsobilo nedorozumění mezi malým a velkým krevním oběhem. Vše se naštěstí později stabilizovalo ke spokojenosti lékařů i rodičů, avšak spánek se stal mým největším koníčkem. Usínala jsem kdykoli a kdekoli, několikrát jsem se oddala snění i během vyučování na základní škole. Jistě to bylo i tím, že jsem se narodila ve znamení býka, a býci, jak známo, jsou občas velmi leniví.

Svému znamení jsem dělala dobrou reklamu pár desítek let. Zejména o víkendu jsem vyspávala téměř celé dopoledne a z pelechu mne nevyhnaly ani paprsky sluníčka, které dopadalo na moji spokojenou tvář. Náhle se však moje fyzično změnilo k nepoznání. Ač si mohu řádně polenošit, straším o víkendech dřív než Hroudovic slepice (to v případě, jsem-li pár kilometrů za Prahou u své rodné máti), přes týden dopíjím ranní kávu ve chvíli, kdy do naší ulice vjíždí popeláři.

Není přitom příliš důležité, kdy se zavrtám pod peřinu a co je zrovna za den. Pokaždé otevřu oko kolem šesté hodiny ranní. Ve všední den i ve svátek, v období, kdy jsem nucena pracovat, i ve chvílích, kdy trávím dovolenou.

Jako pro blázna, jenž se živí účetnictvím a daněmi, pro mne nastávají pravé žně v okamžiku, kdy kalendář porodí Nový rok. Sedím u počítače dlouho do noci, často do dvou do tří do rána, občas ještě déle, a teprve potom zalézám do rakve. Minulý týden jsem se mazlila s čísly pokaždé minimálně ještě hodinu a půl po půlnoci. Hádejte, kdy jsem se probouzela. Před šestou! Obávám se, že jsem nějakým nedopatřením spolkla budík…

Reklamy

21 Responses to Spolkla jsem budík!

 1. Pavel napsal:

  Určitě 🙂Určitě jsi spolkla budík! :-))

 2. Bobajs napsal:

  Kdybys neabstinovala…Yfčo, to máš z toho, že jsi přestala pít, jak jsi mi říkala. 🙂 Já si dám dvě pivka a chrápu jako nemluvně. Koukej s tím něco udělat, takhle dlouho nevydržíš. Abstinence není zdravá! :-))

 3. Eva napsal:

  Jestli je ti aspon padesat, tak je to mozna starecka nespavost. :))

 4. hajka napsal:

  Moc TikášYfčo, a to taky tikáš? No, jestli máš budík jako já, tak se nedivím, že při tom kraválu nemůžeš spát :o)))

 5. Yfča napsal:

  Zatím netikám…ač o mně říkají, že jsem časovaná puma… ;o)

 6. Yfča napsal:

  Evušo,padesát mi ještě není, i když… "cet" už mi opravdu dlouho nebude. ;o) Máš dojem, že za pár měsíců bude ještě hůř? :o))

 7. Yfča napsal:

  Bobane,takhle jsem strašila už v době, kdy jsem vesele požívala rezavý mok. :o) A fčíl, chlape, mudruj! ;o)

 8. Bobajs napsal:

  Mlžíš! :-))Yfčo, ty mlžíš! 🙂 Netvrď, že vůbec nepiješ a že jsi kvokala se slepicema, i když jsi večer udělala svejch dvacet piv! :-)))

 9. hajka napsal:

  jojo, tikáš, víš :o)))

 10. Yfča napsal:

  Bobajsi, ty bejku,nedělej ze mě bývalého alkoholika! Maximálně jsem udělala devatenáct kousků… a šup zpátky do rakve… ;o)

 11. Yfča napsal:

  Hajko,však tikám. Vždyť tvrdím, že jsem spolkla budík… :o))

 12. hajka napsal:

  No, dyŤ to Bobajs říkal, 19 kousků a chrup, chrup :o)

 13. Bobajs napsal:

  Škoda že už jsem hlasovalJá zatrhnul, že jsi spolkla budík, chtěl jsem to změnit na stařeckou nespavost, ale nejde to. 😦 :-))

 14. Yfča napsal:

  Bobajzníku,já jsem samozřejmě nehlasovala, tak to tam fláknu za tebe. Ale počkej, až tě zase potkám… s tou tvojí Haničkou… to bude prů…! :o))

 15. hajka napsal:

  jojo, to bude a až nás Hanička potká obě, to bude přímo tóóóóóóčo

 16. Bohdan napsal:

  Vím, o čem píšeš 🙂Já taky nemůžu spát, u mě je to ale ta stařecká nespavost. Ode dneška ale budu tvrdit, že jsem taky spolknul budík. :-)Moc hezky o tom píšeš. :-))

 17. Vilda napsal:

  Moc pěknej článek, ta debata pod ním taky. :))

 18. Jitka napsal:

  Já mám spíš problém se vůbec vzbudit. I když mám u postele tři budíky, tak občas zaspím a přijdu do práce pozdě.

 19. hajka napsal:

  Yfíííííííííí, a jak zvoníš :o))

 20. Bobísek napsal:

  Yfča nezvoníYfča nezvoní. Yfča je časovaná bomba! :-))

 21. Albireo napsal:

  Kvalita!Ale budík, který tak dlouho vydrží v zažívacím traktu – a ještě bez natahování a výměny baterek! – to je teda výrobek!

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: