Exkluzivní svědectví. Zavřel oči, sevřel rty a zemřel…

Článek s tímto podtitulem dnes uveřejnil bulvární deník Blesk. Už samotný název článku „Šimkova hodina smrti!“ je dost nechutný.

Blesk si nekupuji, tudíž ho ani nečtu, titulku jsem si všimla cestou tramvají, neboť jsem stála nad mužem, který si článek četl.

Je mi jasné, že bulvární deníky a časopisy jsou tu od toho, aby se rýpaly v soukromí celebrit a přinášely informace, které není schopná roznášet ani profesionální pavlačová drbna, ale psát „exkluzivně“ o posledních chvílích kohokoli je hyenismus.

V pátek psal Filip Rožánek ve svém Bloku o tom, že redaktoři Blesku značně přitvrdili, neboť na první stranu začali zařazovat detailní fotografie plačících celebrit (Stelly Zázvorkové a Mirky Čejkové). Filip asi v té době netušil, kam až snaha o získání nových čtenářů dojde…

19 Responses to Exkluzivní svědectví. Zavřel oči, sevřel rty a zemřel…

 1. Pavel píše:

  HumusTo je fakt na blití. Ale lidi noviny s takovýma titulkama kupujou, takže můžeme od Blesku čekat ještě drsnější titulky i fotky. 😦

 2. thegen píše:

  Vždyť……je to jasný, čím víc šokující informace, obrázek, nadpis, reportáž, tím víc lidí si to koupí, podívá, přečte. Jednoduchá rovnice. Zkus nějaký svůj nevinný článek nazvat např. Prznila jsem kapii a uvidíš těch čtenářů. Navíc – ty ses na ten titulek chytla taky a o to tu právě jde:-)A svádět to na hyenismus a "lidi" co si to kupují? Alibismus.

 3. Yfča píše:

  Re: Vždyť…Titulek samozřejmě prodává, to je jasná věc, platí to od té doby, co spatřily světlo světla první noviny. Ale popisovat poslední chvíle M. Šimka (nebo kohokoli jiného) jako "exkluzivní svědectví" a ještě to frknout do podtitulku mi opravdu připadá být trošku přehnané…

 4. thegen píše:

  Máš recht……exkluzivní by to bylo, kdyby to měli z první ruky, že?;-)

 5. Bohdan píše:

  Vždyť…Thegen správně píše, že redakce bulvárních časopisů se hájí tím, že právě na takové titulky, které nemají daleko do hyenismu se lidi přímo třesou. Já osobně noviny a časopisy tohohle tipu nekupuji a nečtu. Díval jsem se na stránky Blesku, zítra chystají článek o nemoci, která zabila Miloslava Šimka, zcela jistě budou podrobně psát i o jeho pohřbu. Jenom ten dnešní článek si do této chvíle přečetlo skoro 57 tisíc čtenářů – vědí, že takovéhle články "zaberou"…

 6. kombajn píše:

  sleduju tosleduju to pozorne. nejsem blazen abych Blesk kupoval (postaci mi http://www.blesk.cz ), ale mimo clancich o pseudohvezdach ala Katerina Brozova (ktera ochotne ozuje na zahrade, v kuchyni a ma trpitelsky vyraz (ale je jasne ze je to JEN poza), to v posledni dobe tvrdi clanky o smrti a stari hvezd…

 7. thegen píše:

  Sakra……jak to tak sleduju – málem jsem zapomněl. Já osobně nejsem blázen abych něco podobného kupoval! Já taky nejsem "lidi"!

 8. Jirka píše:

  Máš rechtthegene, zdá se mi, že si s autorkou článku nerozumíte. Ona má asi na mysli to, že se dá psát "exkluzívně" o lecčems, ale o detailech smrti pana Šimka by se nemělo takovýmhle způsobem psát vůbec. S tím s ní souhlasím. Některý témata by zkrátka měly bejt tabu. Tady vůbec nejde o to, jestli má někdo něco z první ruky nebo nemá.

 9. Jirka píše:

  Podle mě prostě došli za určitý hranice.

 10. Eva píše:

  BleskTen clanek jsem ted cetla, uz je tam 57102 pristupu. Zarazi me jedna vec. Pani Simkova tvrdi, ze dosud zila mimo soubyznys a jak je tezke o tom pro ni mluvit, ale presto ochotne poskytne rozhovor zrovna Blesku. Ja bych asi na jejim miste mela po smrti manzela jine starosti nez davat rozhovory bulvaru. Ale je dost dobre mozne, ze si nekdo cely rozhovor vycucal z prstu.

 11. Yfča píše:

  Re: Máš recht…"Exkluzivní" by to nebylo ani v případě, kdyby u Šimka v době, kdy umíral, seděla celá redakce Blesku… Chtěla jsem říci to, že psát o takových věcech by se (podle mého názoru) nemělo ani v bulváru.

 12. thegen píše:

  To na konci……byl smajlík. Tedy – byl to takový malý vtípek.Jinak podle mého názoru by se právě o takových věcech psát mělo, aby "lidi" věděli jaké to je nějakou těžkou nemoc mít, bojovat s ní a umírat na ni. Aby třeba "lidi" poslali nějakou tu kačku na nějaký konto. Třeba proto.

 13. Yfča píše:

  Re: To na konci…Obávám se, že právě ti "lidé", co čtou se zaujetím podobné články, stejně nikam žádné peníze nepošlou. Kdo chce přispět na boj s rakovinou, udělá to i bez přečtení podobné slátaniny.Navíc by bylo jistě vhodnější napsat třeba o některém z mnoha dětí, které mají leukémii (samozřejmě bez detailního vylíčení jejich posledních chvilek). Jenomže titulek "Martinka má leukémii – pomozte jí!" by asi neprodal tolik výtisků jako ten dnešní titulek…

 14. Jsem taky zhnusenej píše:

  Jsou to fakt debilové. Ty fotky z pohřbu s velkýma detailama ubrečený Šimkový a jejich dcer Blesk určitě uveřejní. Docela bych se vsadil.

 15. Jarda píše:

  Odkazhttp://blok.rozanek.cz/index.php?p=778&c=1 – článek na stejný téma ve stejným duchu.Souhlasím jak s tebou, tak i s Rožánkem.

 16. Kníže píše:

  UbožáciDoufám, že si autoři svými "aktualitami" vyslouží natolik velkou pozornost, že se jim podobní začnou stejně důkladně zabývat jejich rodinami. Proto jim přeji mnoho stejně "kvalitních" článků.

 17. Evinda píše:

  Pokud ten bulvár někdo bude kupovat tak holt to bude vycházet.;(((((Bohužel někteří ten bulvár hltají,nechápu absolutně proč,a asi se vůbec nedokáží vžít do role těch lidí ,kterých se to týká.Blesk je hnus.Bohužel naše společnost ,je na takové ůrovni na jaké je,jinak by se to tak neprodávalo.

 18. Jarka píše:

  Blesk je hnusnej bulvárBlesk je fakt humus. Nechápu, jak to může někdo číst…… :(((

 19. Alexandra píše:

  Hnus fialovejBlesk je stoka.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: