MoDoŽo

Přesně takhle říkávala moje babička svátku, jenž připadá na dnešek. Sama světila Den matek, připadal jí svátečnější nežli minulým režimem mírně zdevalvovaný den všech žen bez ohledu na to, zda nějakému potomkovi daly život.

Funcionáři našeho závodního výboru ROH vždy velmi citlivě vybírali dárky, které babská část podniku začátkem března spolu s nezbytnou zelení dostávala. Nejspíš chtěli, abychom nezapomenuly na skutečnost, že jsme ženy, neboť se mi za ta léta doma sešly čtyři pánvičky, dva kastroly, pár hrníčků, několik kuchařek a jedna příšerná váza (naštěstí mi ještě v tom samém měsíci, kdy jsem jí byla obdarována, upadla a zbyly z ní jen střepy).

Za zbytek částky, kterou bylo možno na březnovou slávu z odborových a podnikových financí věnovat, nakoupili funkcemi zavalení muži alkoholické nápoje a chlebíčky. Zatímco se ženy cudně mazlily se svými sklenkami, pánové požívali metlu lidstva takovým stylem, že jsme se často musely postarat o jejich dopravu do místa bydliště.

Musím se přiznat, že jsem nijak netruchlila, když tato podivná glorifikace ženství zmizela z kalendáře. A už vůbec mi nebude vadit, když můj Jiřík na MoDoŽo zapomene a nezastaví se v květinářství. Ostatně, stejně mám raději dobrou knížku… a myslím si, že by se muži měli chovat k ženám hezky po celý rok…

2 Responses to MoDoŽo

  1. Bohdan píše:

    Můj názorJá se snažím k ženám chovat pozorně celý rok, dřívější "oslavy" MDŽ mi ale také připadaly, že si najednou my muži uvědomíme, že naše manželky, přítelkyně nebo kolegyně jsou vlastně ženy a zaslouží si nějakou zvláštní pozornost. Určitě velká část mužů jindy ženě kytičku nepřinesla. Když se najednou na MDŽ s kytkou objevili, tak to ženu moc potěšit nemohlo. Kolik z nás nosilo ten den své vyvolené kytku, když už ten svátek nebyl v kalendáři oficiálně? Já osobně jsem přinesl manželce kytičku nebo nějakou drobnost pokaždé, když jsem jí chtěl potěšit.

  2. Bobísek píše:

    Já nikdy neslavilJá nikdy neslavil, protože jsem měl za komoušů jiný starosti. :-)) Moje Hanka na kytky moc není, ale nevím taky, proč bych jí měl vrazit nějaký zelí do ruky jenom proto, že je zrovna osmýho března. Jediný kytky, který má ráda, jsou růže. Když někde vidím opravdu pěkný a mám pár zbytečnejch kaček, tak jí je koupím, svátek nesvátek. A vo vo vo vo tom to je! :-))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: