Hlasování o nejoblíbenější knihu českých čtenářů

Téměř každý z nás čte (samozřejmě má-li dostatek času) a k některým knížkám se po čase vrací, zatímco ty druhé smutně odpočívají v knihovně.

Zcela jistě i vy máte svoji oblíbenou knihu, jejímiž stránkami jste listovali již několikrát. Na adrese http://www.mojekniha.cz/ můžete dát hlas svému papírovému miláčkovi v anketě „Moje kniha“ organizované Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR. Provoz webové stránky a databáze údajů zajišťuje Národní knihovna ČR a Státní technická knihovna v Praze.

Od vyhlášení ankety (1. března 2004) hlasovalo víc jak dvacet pět tisíc čtenářů. Během hlasování (březen až říjen 2004) budou na výše uvedené adrese zveřejněny dílčí výsledky: 7. dubna to bude seznam dvou set nejoblíbenějších knih, v červnu stovka, v září pak padesát nejoblíbenějších titulů. Nejoblíbenější kniha českých čtenářů pak bude vyhlášena v Týdnu knihoven (4. – 10. října 2004).

Podobná anketa se uskutečnila v minulém roce v Británii. Zúčastnilo se jí téměř 750 tisíc čtenářů.

 

3 Responses to Hlasování o nejoblíbenější knihu českých čtenářů

  1. Alfa píše:

    tak to mě dostalo…přemýšlím, která knížka je moje nejoblíbenější… nevím. Na tom nejvyšším stupni oblíbenosti mám totiž celou knihovnu a nedokážu vybrat jen jednu…

  2. Bohdan píše:

    To je opravdu těžkéJá mám taky oblíbených knížek, které čtu pořád dokola, celý foch v knihovně. Těžko můžu vybrat tu nej. Každá totiž pro mne má jiné kouzlo. Takže hlasovat nebudu, když můžu dát hlas jenom jedné knížce.

  3. pracant píše:

    nectu-nemam cas

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: