Aprílové žertíky

Tak tu zase máme první duben a s ním je tady zpátky i den plný žertíků, jimiž se nás snaží druzí nachytat. I když si o sobě myslíme, že jsme borci, kteří vidí do druhých, alespoň párkrát v životě jsme tento den někomu naletěli.
Asi nejčastěji je apríl využíván k legráckám mládeží školou povinnou. Hlášky typu „Paní učitelko, máte na sukni flek!“ se používají dodnes. Má-li kantor v sobě alespoň špetku smyslu pro humor, nechává se „zaskočit“.

Moje dcera pochopila zvláštnost tohoto dne ve svých třech letech. Poklepala mi na rameno a vyhrkla, že mi po zádech leze obrovský pavouk. Přiznám se, že osminožníky ráda nemám, proto jsem mírně zpanikařila. Což o to, vtípek to byl vcelku dobrý, ale seděla jsem právě za volantem… Stála jsem naštěstí v tu chvíli na křižovatce, neboť mi svítila červená. Pokud by se náš plechový mazlík pohyboval, ohrozila bych asi ostatní účastníky silničního provozu.

Apríl se dá i využít. Když jsem ještě chodila na základní školu, nechávala jsem si vždy informace o špatných březnových známkách na první duben. „Mami,“ pravila jsem v deváté třídě při snídani, „dostala jsem sardel z dějáku a šťouru z chemie.“ Moje máť se pobaveně usmála (aby bylo jasné, že mi na to skočila) a potom radostně vykřikla: „Apríl!“ (aby bylo jasné, že není blbec). O pár dní později nahlédla do mé žákovské knížky a hodlala mě za studijní úspěchy pochválit vařečkou. „Vždyť jsem ti o těch známkách řekla,“ protestovala jsem. Musela připustit, že mám pravdu. Než jsem skončila se studii, využila jsem jedinečnosti prvního dubnového dne ještě jednou…

Právě jsem přikvačila z banky, kde mi přislíbili nemalý hypotéční úvěr. Mám to sice ústně potvrzené, dušovali se, že nám půjčí tolik, kolik potřebujeme… ale tak mě napadá… není to z jejich strany aprílový žertík?

2 Responses to Aprílové žertíky

  1. Aki píše:

    :o)já dneska zase sežral objev života na Marsu :o) to je tím, že mě nějakej kalendář moc nezajímá a koukám do něj tak 2x do roka… já skoro až do konce toho článku valil oči… mimozemšťana mrtvýho smíchy jsem už ale nesbaštil a doteklo… :o)

  2. Bohdan píše:

    AprílYfčo, horší je, když si myslíš, že tě někdo chce nachytat aprílem a on zatím mluví pravdu! Před lety nám zrovna prvního dubna řekla dcera, že je v jiném stavu a bude se vdávat. S manželkou jsme to vzali jako dobrý vtip, za pár dní jsme málem měli mrtvici, protože to byla pravda. A před dcerou byly ještě dva roky studia na vysoké škole…

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: