Nejoblíbenější kniha českých čtenářů – výsledky prvního hlasování

Byly zveřejněny první předběžné výsledky v anketě „Moje kniha“ organizované Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR. Při pročítání žebříčku dvou stovek nejoblíbenějších knížek k 31. 3. 2004 jsem nabyla dojmu, že nejspíš nejčastěji hlasovala dítka školou povinná.

Jak jinak si totiž vysvětlit, že se mezi nejoblíbenější tituly probojovala například Erbenova Kytice, Jiráskův F. L. Věk, hned tři knížky od Enid Blytonové, která píše pro děti, Václav Čtvrtek s Rumcajsem a vílou Amálkou, čtyři Foglarovky,  a Ladův kocour Mikeš. Dobrou polovinu žebříčku okupují ryze „dětské“ knížky, případně tzv. povinná četba.

Je ale možné, že se do hlasování zapojili žáci v rámci školního vyučování a ovlivnili tak první průběžné výsledky, neboť se mi nechce věřit, že by mezi námi dospěláky bylo tak málo vášnivých čtenářů. Raději si počkám na další žebříček, jenž by se měl objevit v červnu a měl by být zredukován na stovku nejoblíbenějších děl.

Seznam 200 nejoblíbenějších knih českých čtenářů najdete tady.

2 Responses to Nejoblíbenější kniha českých čtenářů – výsledky prvního hlasování

  1. loar píše:

    🙂Já taky hlasovala pro jednu "povinnou četbu". Asi proto, že jsem se k ní dostala až po skončení školní docházky. Ale mezi 200 nejoblíbenějších se můj favorit neprobojoval…

  2. Aki píše:

    :o((tak jsem na ten seznam mrknul a nevěřím svým očím… mezi první dvoustovkou ani jeden Sapkowski… jsme to ale nevkusnej národ… :o)

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: