Hledám ženicha! Značka: Mám na to dva roky

Při snídani jsem pročítala zprávy a jako obvykle jsem se podívala i na komentáře čtenářů. Občas totiž bývají zajímavější, než článek, na který reagují.

Ve všech diskusích z posledních dní jakási Borůvka (místo vyjádření se k probíranému tématu) avizovala svoji stránku, na níž hledá pro sebe ženicha. Čtyřikrát jsem toto upozornění minula, popáté zvítězila moje zvědavost. Klikla jsem tudíž na odkaz.

Borůvka tvrdí, že šlo původně o malý žertík. Se svým kamarádem se vsadila, že se do svých pětadvaceti vdá. Pokud prohraje, přijde o vlasy, pokud někoho dotáhne na úřad, musí si její (nejspíš nyní holohlavý) kamarád nechat lebku naopak zarůst.

Nebudu komentovat poněkud podivný předmět sázky (asi jen málokdo by řekl své ano z tohoto důvodu), pokusím se zhodnotit Borůvčiny šance.

Oné dívce je téměř dvacet tři let a na vyhledání ženicha má něco málo přes dva roky. To může být (ale nemusí) dostatečně dlouhá doba.

„Nezkazím žádnou srandu a humor je pro mne kořením života,“ tvrdí v části nazvané Něco o mně. Ráda tančí, chodí do divadel, do kina, sportuje, cestuje. To je poměrně široké spektrum zájmů, zdá se, že opravdu nebude žádný suchar. Muži svého srdce nabízí lásku, věrnost a porozumění. Ovšem to nabízíme všechny…

Borůvka rozhodně nebude typem dívčiny, která sedí doma a čeká, až u dveří zazvoní princ z pohádky. Proto mne trošku překvapuje, že dosud nenarazila na vhodný objekt.

Je možná moc náročná, říkám si a kliknu na odkaz Koho hledám. „Najít kluka přes diskotéku na vážný vztah se jen tak nedá“, tvrdí Borůvka. Doufám, že její tvrzení není příliš pravdivé – pokud na diskotéky chodí jen lehkomyslní mladíci, budu muset své dceři podobné akce zatrhnout…

Čtu dál. „Já mám hrozně ráda společnost lidí a mým velkým snem je Láska s velkým L, něco jako z červené knihovny! Hledám proto milého a hlavně upřímného kluka, který má smysl pro humor.“ Milých a upřímných kluků jsem potkala dost, žádný z nich však zcela jistě nečetl braky typu Červená knihovna, proto pochybuji, že bude některý z mladých mužů vědět, po čem Borůvka vlastně touží.

Červená knihovna vycházela před druhou světovou válkou a jejím společným znakem bylo to, že se synkové továrníků a jiných zazobanců seznamovali s chudými šičkami potítek či skromnými dívčinami pracujícími do úmoru u hnusného kapitalisty. K seznámení docházelo nejčastěji tak, že je porazili svým autem na přechodu pro chodce, či je našli na chodníku zemdlelé hladem. Zahořeli k nim okamžitě čistou, ničím nezkalenou, láskou, kterou korunovali okázalým sňatkem, často proti vůli šokovaných rodičů.

Přeskakuji odstavec a konečně se dovídám, jaké jsou Borůvčiny požadavky na vzhled eventuálního uchazeče o ruku: „No a jak bys měl vypadat? HEZKY! :o)“ Hned v další větě sice sňatkuchtivé děvče tvrdí, že vzhled není až tak důležitý, preferuje prý „mozek a srdce na svém místě“, avšak první věta ve mně vzbuzuje dojem, že jde o naivku. U téměř třiadvacetileté dívky bych takový styl vyjadřování nečekala.

Pokud chce Borůvka zapůsobit, měla by první větu smazat. A hlavně by si měla opravit přehršel hrubek a dalších gramatických chyb, které jsou v textu. Také forma psaného slova, při níž spisovnou češtinu prokládá hovorovou, může možné zájemce odradit.

Jaké má podle mne Borůvka šance? Myslím si, že pokud toho pravého dosud nenašla na diskotéce, během cestování a dalších aktivitách, jichž se hojně účastní, nenajde ho ani prostřednictvím internetu. Sňatkuchtiví muži loví podle mého názoru jinde. Co si o tom myslíte vy?

16 Responses to Hledám ženicha! Značka: Mám na to dva roky

 1. azure píše:

  Pokial sa nejaku dobu nebude darit a nadpis sa bude priebezne aktualizovat, tak to casom mozno bude vyzerat takto:"Hledám ženicha! Značka: Mám na to takmer 9 mesiacov.." :)))

 2. aTeo píše:

  Hledám psychiatra! Zn.:Spěchá!

 3. fily píše:

  To abychom Borůvce drželi všichni palce, neb za normálních okolností má asi " po ptákách". Ale holá hlava může v důsledku posloužit jako vhodné téma k seznamování… :o)

 4. Jířák píše:

  nevim,nevim,koukal jsem se na její "fotečky" a do kdy,že se chce vdát? 🙂

 5. Point... píše:

  *Sance maji vsechny,i zde (US)casto vidim dvojice,ktere bych dohromady nedal ani nahodou a prece se k sobe tuli a maji radi.Jenze tohle se mi zda jen ustreleny…

 6. Milanius píše:

  Nevím nevímMě ta stránka chtěla odpojit od internetu a připojit jinam …

 7. Jirka píše:

  Ty chyby by si měla Borůvka opravit!Ten písemnej projev je fakt dost hroznej. Když už chce Borůvka někoho takhle klofnout, tak by si mohla dát trošku záležet a někoho, kdo umí obstojně pravopis, požádat o přečtení a o opravu. Mě by to teda odradilo, i když ta holka vypadá docela sympaticky.

 8. MARFUŠA píše:

  JÁ CHCI TAKY ŽENICHA!!!!!!

 9. Point... píše:

  *…hm,prave jsem se mrknul na svuj NetBankAccount.Jeste chvili Marfuso pockej,ucim se setrit,hi,hi…

 10. NASTĚNKA píše:

  NEJLEPŠÍ JE IVÁNEKNEJLEPŠÍ JE MŮJ IVÁNEK A TEN UŽ JE ALE ZADANEJ! TAK BACHA! :o))

 11. Eva píše:

  Možná najde – i kdyžMožná že ta holka takhle partnera najde. Proč ne? Je to možná lepší způsob než inzerát. I když je pravda, že díky těm hrubkám v textu asi hodně ženichů odradí…

 12. Jirka píše:

  Tak jsem se tam byl podívat znovu – Borůvka mákla na stránkách a má větší šanci!Borůvka si někoho najala a upravila texty. Taky přidala další fotky. Její šance se zvýšily! .)

 13. aTeo píše:

  Vypadá to tady,že brzy se bude zakládat Borůvčin FanKlub:-) Proč ne? Ale se mnou nepočítejte…

 14. Milan píše:

  aTeo, vždyť tě nikdo do ženění nehoní. 🙂

 15. aTeo píše:

  Dobrý jako odstrašující příklad pro holčičkyKdyž nebudeš papat plívčičku, tak budeš vypadat takhle – a otevřeš Borůvčinu fotogalerii 🙂

 16. Honza píše:

  Náhodou je to sympatická holka. Ale taky si myslim, že neuloví na internetu. Leda tak nějakýho úchyla.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: