Národ sobě podruhé

Není to tak dávno, co velká část národa posílala esemesky Anetě Langerové a dalším finalistům soutěže Česko hledá SuperStar. Přiznám se, že i já jsem poslala Anetě a Martině několik hlasů. Dnes jsem opět „zchudla“, avšak zaslaná esemeska má zcela jiný účel. Pomůže zachránit sochy na Národním divadle.

V roce 2000 byl zahájen projekt „Restaurování sochařské výzdoby na venkovní fasádě historické budovy Národního divadla v Praze“, organizátorem je Nadace Občanského fóra. Cílem je zastavit zkázu sousoší a skulptur, neboť se už dlouhá léta nacházejí ve velmi špatném stavu.

Během trvání projektu byl již opraven soubor soch Apollón a antické múzy na terase ND, dále byl proveden restaurátorský průzkum stavu soch a opraveny byly i dvě sochy v nikách na průčelí – Lumír a Záboj.

V příštích letech bude nutné opravit sochy z postranního rizalitu budovy směrem k Vltavě. Z této strany je budova vyzdobena alegoriemi šesti múz, tedy Hudby, Tance, Historie, Poezie, Dramatu a Opery. Cenné sochy jsou z Vltavské strany budovy vystaveny většímu klimatickému náporu a jejich rekonstrukce je nevyhnutelná. Některé součásti těchto soch jsou již dnes v doslova havarijním stavu.

Pokud pošlete SMS ve tvaru „DMS SOCHYND“ na číslo 87777, přispějete na na restaurování těchto soch. Vaše peněženka sice zchudne o 35,70 Kč plus poplatek za odeslání SMS (27 Kč má jít na projekt), avšak přispějete na dobrou věc.

Více informací naleznete tady.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: