Do toho Mnichova to bylo docela děsný…

V Praze je zataženo, chvílemi prší, Káťa je v Menlo Parku a opaluje se. To sluníčko jí závidím. Už jen z toho důvodu, že mi dešťové kapky malují podivné obrazy na čerstvě umytá okna. Včera navečer Kačaba volala a líčila mi dojmy z cesty letadlem na velkou louži a ze sobotní svatby mého bratrance.

„Do toho Mnichova to bylo docela děsný,“ vyprávěla, „letěly jsme s babičkou takovým prdítkem, co bylo asi jen pro sto lidí. Vždycky když vzlítával, nebo přistával, tak s náma ten pilot pěkně skákal. Zlatá centrifuga!“

„Bylo ti blbě?“ zeptala jsem se.

„Nebylo, ale babička byla zelená jako šťovík… To letadlo, co nás vezlo do San Franciska už bylo suprový. Akorát to letělo moc dlouho, docela jsem se ke konci nudila. Ale líbilo se mi to!“

„Jaká byla svatba?“ vyzvídala jsem dál.

„Skvělá, měli to na lodi v Lake Tahoe. Za pár dní pojedeme s Věruškou a Dickem do Las Vegas. Budeme tam týden, až se vrátíme, tak se ti zase ozvu. Teď po obědě si jedeme prohlédnout San Francisko.“

Ještě jsem z ní vytáhla, že se snaží mluvit anglicky, občas dokonce něco rozumí (i ona je správně pochopena), je však ráda, že má slovník a ruce.

Rozloučily jsme se, Kateřina nám popřála hezkou dovolenou. Strávíme ji s Jiříkem za pár dní v Jižních Čechách, nedaleko Vyššího Brodu. Nebude tam zcela jistě tak sluníčkově teple jako v Kalifornii, ale i tak se tam moc těším.

Když se jedna z mých známých dozvěděla, že bude Kačaba celý měsíc za velkou louží, zatímco já si ošlapu podrážky při potulkách šumavskými hvozdy, podotkla, že se nám diví.

„Já bych tam jela sama. Vůbec nechápu, proč nejezdíte na dovču někam do zahraničí, vždyť jste pořád tady! Já budu letos na Krétě,“ dodala.

Odvětila jsem, že je u nás moře krásných koutů, které bych jinde nenašla. Nejen na Šumavě. Ráda vzpomínám na toulky Moravským krasem, Jižní Moravou, Kokořínskem, na naše plavby po Vltavě i Labi.

Když se musíme z toulek po Čechách vrátit po příjemně strávené dovolené zase zpátky do Prahy, vůbec se mi do toho místa plného domů, lidí a aut nechce. Z výletu za moře bych se ale vracela domů ráda…

Advertisement

6 Responses to Do toho Mnichova to bylo docela děsný…

 1. Alfa píše:

  no a cožteprve jak je krásně v Zapíchnutých vidlích!!!

 2. Yfča píše:

  Tož…… máš pravdu. Ve Vidlích je opravdu krásně! Zvláště pak poté, když člověk nemusí pracovat a může se kochat dvorem i lesem… ;o)

 3. Internetman píše:

  Kačaba v Las VegasTak to místo Kačaby příjde z USA jen směnka na zaplacení tučné částky.

 4. bína píše:

  Naprosto souhlasím, v Čechách je krásně. A pořád je co objevovat:-)

 5. Quanti píše:

  ja taky souhlasim, miluju dovolenou v Cechach…

 6. Míra píše:

  V Čechách je fakt krásně, ale člověk by se měl párkrát podívat taky jinam. Třeba do tý Ameriky. :))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: