Máte raději brunety nebo blondýny?

Znáte to rčení „Když holky berou, já nevím kterou„? Podobně je na tom autor následující povídky Pavson. Publikuje na Liteře a patří mezi mé oblíbence. Po přečtení jeho povídky pochopíte proč…

Máte raději brunety nebo blondýny?

Jedu do práce. Levou rukou řídím, pravou si vytrhávám chlupy z nosu. Nedávno jsem s tím vyhrál soutěž o nejhloupější zlozvyk.

Zastavuji před přechodem. Krásná brunetka se na mě mile usměje a gestem ruky poděkuje. Asi tak dvacet pět let, drobná, krátké vlasy. Pomalu se rozjíždím a stále se na ní dívám. Je dokonalá a zezadu ještě dokonalejší. Šílím.

Přemýšlím, jak bych se s ní mohl seznámit. Nejjednodušší by samozřejmě bylo ji přejet (doufám, že má smysl pro můj černý humor). Nakonec se rozhoduji, že se jí na něco zeptám, třeba kde je finanční úřad. Jestli šla do práce nebo do školy, určitě ji v nejbližších dnech ve stejnou dobu potkám na stejném místě. Miluji drobné tmavovlásky.

Je to neuvěřitelné, ale potkávám ji hned druhý den. Je sice o hlavu vyšší než včera, má delší blond vlasy a je asi o deset let starší, ale je to nepochybně ona.

Zastavuji před přechodem a čekám, až se na mě mile usměje. Když vkročí do vozovky, prudce se rozjíždím. Je to přeci jen jistější metoda seznámení, než nějaké hloupé vyptávání.

(c) Pavson 2004

Reklamy

6 Responses to Máte raději brunety nebo blondýny?

 1. Bohdan napsal:

  Dobrý způsob seznámení. Ale jen aby autor to děvče nezmrzačil! :-)))

 2. Anonymní napsal:

  Na prechodu pro chodcedrti tatra duchodce.Drti, drti, drti,duchodce se vrti.Vrti, vrti, vrti,uvrti se k smrti.

 3. Vilda napsal:

  to 2No nevim. Na důchodkyni by asi svým fárem nenajížděl. :)))

 4. Point... napsal:

  *Mohl bych tu blablat jak dulezita je povaha,vlastnosti a ne vlasy…zustanu u toho sverazneho SVEHO.Blondyny nemusim,takze volba je jasna…S tim autem mam mam jiny incident.Stal jsem na parkovisti pred obchodakem kdyz sla ona.Zaradil jsem zpatecku (nepatrny dilek)a koukal po ni,usmivala se ja se snazil o neco podobneho a citil ze rudnu.Sledujic onu tmavovlasku jsem povolil brzdu.Vmacklo me to nejen do sedacky,nybrz i do auta stojiciho predemnou.Proste o jeden dilek na stupnici jsem se spletl…smala se jeste vice ja zmenil barvu na bilou…

 5. Micky napsal:

  Skvela povidka. 🙂

 6. rady1 napsal:

  Spíš brunety. Záleží ale na konkrétním exempláři.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: