Je možné propít čtyřicet stravenek během jediného večera?

Kolegové mého manžela, kteří jsou na rozdíl od něho ozdobeni písmenky před křestním jménem i za příjmením, nafasovali kdysi od ústavu, v němž bádají, stravenky zpětně za dva měsíce. Jeden z doktorů vznesl otázku, zda je možné oba archy propít během jediného večera. Okamžitě se našlo několik dobrovolníků, kteří hodlali v rámci zajímavého výzkumného úkolu obětovat své tělo.

Jakmile skončila pracovní doba, navštívili nejbližší restaurační zařízení a začali bádat. Slabší jedinci odpadli, aniž by načali druhý arch, ti odolní vytrvali a přispěli tak ke zjištění, že lze prolít hrdlem archy nafasované i darované. Hostinský ovšem neměl pro jejich výzkum příliš pochopení, proto je již ve tři hodiny ráno vyhodil na dlažbu. To už platili korunami.

Vyšli před restauraci, o jejíž zeď se opíralo Ivanovo kolo. 

„Jedu domů,“ pravil Ivan a pokoušel se nasednout. Jelikož neustále padal, byl do sedla vyzvednut a roztlačen. Po pár metrech si ustlal na vozovce. Ležel, avšak pořád se opíral do pedálů.

„Ty vole, nešlapej, vždyť ležíš!“ upozornil ho kolega. Znavený cyklista byl znovu nasednut a znovu byl roztlačen. Jakmile zmizel ve tmě, ozval se další z výtečníků.

„Pojďte ještě k nám domů, máma vám udělá kávu. To nás zase postaví na nohy,“ sliboval. „Navíc bude mít radost, že vás konečně osobně pozná!“

Hrstka podroušenců se tedy vydala těžkým krokem ke svému svobodnému kolegovi a byla celou cestu ujišťována, že se přívětivá maminka na pozdní návštěvu opravdu těší.

„Někdo nám asi šlohnul zámek,“ pronesl mladý vědátor po několika marných pokusech dostat se do bytu přirozeným způsobem a dlouze zazvonil.

Ve dveřích se objevila rozespalá matka v rajcovním župánku. Rychle okem zhodnotila situaci, potom rázně ukázala prstíkem na schodiště a zařvala: „Ven! A všichni!“

„No, dobře, my teda jdeme, abys věděla,“ pravil nezdárný syn uraženě a odvedl své kolegy do kočárkárny, kde tah úspěšně pokračoval. Ve sklepě totiž objevil lahvinku slivovice.

Zodpovědní otcové rodin se s východem slunce odplazili ke svým rodinám, ti svobodní přespali v kočárkárně na lavičkách. Ráno přišli do práce pruhovaní. Den předtím totiž domovní důvěrník natřel lavičky bílou a zelenou barvou, čehož si v alkoholovém opojení nevšimli…

17 Responses to Je možné propít čtyřicet stravenek během jediného večera?

 1. Vilda píše:

  VýzkumTakovejhle vědeckej výzkum by mě taky bavil. :)))

 2. antirespirant píše:

  Jakou měli ty stravenky hodnotu? Jestli byly za 80, tak to všechna čest!:))

 3. Jirka píše:

  Ta hodnota stravenek je dost důležitá. I když i při hodnodě 40 Kč za stravenku to bylo 1600 Kč, což je dost slušný. :-)))

 4. ajak píše:

  sednout si do barvy, to je klasika. nejhezci na tom je ta marna snaha honem vyskocit a neco s tim delat. pritom je okoli i akterovi jasne, ze nic nezachrani, ale reflex je reflex (vim o cem mluvim).ps. mam jednu poznamku: jsou to vedci, ale taky debilove. roztlacit ozraleho kolegu a opakovat to az do uspesneho rozjezdu??? mozna ho nemeli radi, ale co takle myslet i na chudaka ridice, ktery ho mohl bez vlastni viny porazit. to je pak trauma na cely zivot :-(((

 5. Yfco,ty mne chces zabit? Lezim pod stolem popadajic se smichy za bricho… 🙂

 6. Helena píše:

  To je fakt hezká historka. :-)) Ajaku, ty si myslíš, že člověk, který toho tolik vypije přemýšlí? Tady se rozdíly v IQ mažou, i Einstein by určitě pomáhal roztlačovat toho vědce, kdyby tam s nimi byl. :-)))

 7. Pavel píše:

  Experimentovat se musí! 🙂

 8. rady1 píše:

  Smím se dotázat jakou vědní discplínu účastníci příběhu pěstují?

 9. Yfča píše:

  pro radyho1Makromolekulární chemii.

 10. Darien píše:

  boože:)Boože, kam ty na to chodíš:)

 11. Bohdan píše:

  Yfčo, to je hezké. 🙂 Je vidět, že i odbornou veřejností uznávané kapacity jsou lidmi. :-)))

 12. Yfča píše:

  antirespirante, stravenky měly hodnotu 35 Káčé.ajaku, viz Helena. Pod vlivem alkoholu dělají lidé větší hovadiny, než je usazování mírně podroušeného kolegy na kolo… ;o)Dariene, poslouchám, co si lidé mezi sebou vyprávějí. :o)Bohdane, jsou to velice příjemní a milí společníci. ;o)

 13. rady1 píše:

  Tak to je jasný. To je dost podobný jako biologové…

 14. Yfča píše:

  rady1…… o jednom biologovi jsem psala: http://www.bloguje.cz/blogy/yfca/27202_item.php ;o) Ale to byla trošku jiná kapitola… :o))

 15. Jirka píše:

  BádáníZa mnou přišla zase jednou ta moje, že četla v nějakým časopise, že nějaký opice dokážou mít asi třicet koitů za den a jestli prej bych je nechtěl překonat. Tak jsem šel o dovolený do toho. Opice byly lepší….. To je ale asi o něčom jiným. 🙂

 16. kombajn píše:

  uz jsem se lekl.. ja mam stravenky za 65, to bych toho musel vypit vic

 17. Albireo píše:

  Mně se moc líbí ten šlapající ležící cyklista! :-)))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: