Z deňýčku týraného rodiče XXIII.

Když se dá Kačaba konečně do uklízení, stojí to za to…

16. 6. 2000 / pátek

Když Kačaba přikvačila ze školy, udělala během několika minut ve svém pokojíčku takový nepořádek, že se pomalu nedalo projít ode dveří k oknu. Musela jsem ji těžce pokárat.

„Koukej si to tady okamžitě uklidit,“ zařvala jsem hrozným hlasem, „máš tady bordel jako v tanku!“ Načež jsem se zničeně odplazila do kuchyně, abych se uklidnila cinkotem mytého nádobí.

Po půl hodině jsem ji šla zkontrolovat. Na dveřích do pokoje visela cedule, na níž bylo obřími tiskacími písmeny pečlivě napsáno TANK. Do dveří jsem se musela opřít vší silou, protože jejich hladkému otevření bránila pohozená školní taška. To, co jsem spatříla, se mnou málem prásklo o koberec. Nepořádek totiž nezmizel. Naopak. Nebylo už kam šlápnout.

Káťa seděla v pohodě u počítače, nohu přes nohu a hrála Riskuj. Teprve když jsem jí pohrozila, že zítra místo cesty za babičkou zůstane doma a bude uklízet, neochotně se zvedla a dala se do práce. Přitom si mumlala, že nechápe, proč zrovna ona musí mít tak zlé rodiče.

 

15. 12. 2001 / sobota

„Kateřino, byla bych moc ráda, kdybys alespoň jednou týdně umyla nádobí,“ řekla jsem dopoledne své líné dceři, „já si musím něco dodělat na počítači a navíc chci ještě s tátou probrat pár věcí.“

Kačaba nahodila těžce znuděný výraz a odkráčela do kuchyně.

„Konečně sami,“ pravil Jíra a jal se mi činit nemravné návrhy. Za tím účelem mne po chvíli zatáhl zpátky do ložnice.

„Počkej,“ odmítla jsem ho, „ta potvora se snad šla vykoupat a na nádobí se zase vykašlala!“

I Jiřík natáhl své slechy. Sprcha skutečně běžela na plné obrátky. Několika skoky jsme se ocitli v předsíni a prudce jsme otevřeli dveře do koupelny.

Káťa soustředěně sprchovala torzo počítačové klávesnice. Po zemi se válely jednotlivé klávesy.

„Podívejte se, jakej jste měli v tý klávesnici humus,“ ukazovala nám štítivě, „musela jsem ji rozebrat na prvočinitele, protože by vám jinak za chvíli nefungovala. Ale nebojte se, já to zase dám dohromady. To není nic složitýho. To zvládne i kojenec! Jo, tati, na co je tenhle šroubek?“

22 Responses to Z deňýčku týraného rodiče XXIII.

 1. Vilda píše:

  S tou klávesnicí je to brutální. :)))

 2. Chosé píše:

  KlavesniceMůžeme se tedy domnívat, že pokud nedueš nějaký čas publikovat, tak že se to čištění klávesnice nepovedlo, neb jste neměli doma toho kojence pc specialistu??

 3. Point... píše:

  *Az se budes chtit Kacaby zbavit,muzes mi ji poslat.Rad ji adoptuju (vzhledem k memu veku).Takove vyjmecne dilo je totiz treba hyckat.Na druhe strane asi bych se uchechtal.P.S Klavesnici peru v mycce na nadobi,zrovna se i vysusi…je to spatne??? :)))))))))

 4. rady1 píše:

  Vždycky když mě matka nutí uklidit si pokoj říkám že to udělám hned zejtra nebo pozejtří, třeba i dva měsíce, dokud nevyměkne a neuklidí tam sama. Koneckonců pořádek tam chce mít ona a ne já.

 5. bbubbla píše:

  Popečlivém umytí klávesice je nutno ješte několik nebytných operací:1) vysušit a složit.2) složenou klávesnici zabalit do igelitové tašky.4) dojít koupit novou klávesnici a při jedné ceste vyhodit tu zabalenou.P.S.: taky jsem neměl toho kojence.

 6. Yfča píše:

  Ona ta klávesnice kupodivu funguje… :o))

 7. bbubbla píše:

  Skvělé.Tak to tedy bude ta slavná, kterou doporučuje 10 z 9 blogerů…Q:)

 8. Aki píše:

  klávesnice :o)pokud ji propláchne jen vodou a hlavně za vypnutýho stavu, tak se vůbec nic neděje… já už si do ní vylil 2x kafe a taky pořád šlape… některý klávesnice budou asi nesmrtelný… jako chrousti… :o))

 9. Bohdan píše:

  KačabaKoukám, že ses s dcerou nenudila – řekl bych, že to pořád asi graduje, ne? :-))

 10. Petr píše:

  Jezis, ty tvoje denicky jsou k sezrani. Davam si te do oblibenych. Sem se urcite budu vracet. :)))

 11. Eva píše:

  Máš šikovnou dcerku. :o)

 12. Keeblik píše:

  Hodná dcerka 🙂Ty tve story jsou cool 🙂 Uz jsem se tak dobre na internetu dlouho nepobavil ! CTRL+D .. sup do oblibenychS tím úklidem v TANKU to bývalo taky stejné .. bohuzel jsem uz odrostl, ale TANK zustal stale !

 13. -drb- píše:

  TANK – ať si tam shnije 😉Na nějaký úklid pokoje potomstva bych rezignoval. Stejně to jsou bordeláři (taky jsem býval 😉 co vlastně býval, vždyť jsem furt!) a rodičovský nátlak nepomůže. Jen bych jim tam dal dovnitř rohožku, ať z toho svého chlívku neušpiní zbytek bytu.

 14. velka_mitote píše:

  Tohle uz snad ani neni mozne. Prodavam do oblibenych. Mimochodem, Keceba mi propomina moji mamku…ta by taky klidne sprchovala klavesnici. No ale co, taky jsem poradny vykvet, ja uz koupala i mobil v zachode 🙂

 15. Yfča píše:

  velka_mitote …… mobil v záchodové míse už u nás taktéž byl… povedlo se to Jiříkovi. :o)

 16. velka_mitote píše:

  Yfčoa jede ten mobil?

 17. Yfča píše:

  velka_mitote…… ten mobil kupodivu mobiluje. Asi ho zachránilo rychlé vytažení a vysušení. A hlavně takový ten průhledný obal, v němž byl nasoukán. Důležité také bylo to, že WC teprve čekalo na použití… :o))

 18. velka_mitote píše:

  Yfcotak to je fajn. Muj jede, ale obal nemel, takze premyslim, ze si za penizky z divadla koupim mobil…at jsem IN 🙂

 19. mamu píše:

  To nechápu,vždycky, když jsme něco nalili do klávesnice, valili jsme potom koupit novou, jak to s tou sprchou děláte? Já to šmrdlám takovejma těma štětičkama, ale chtělo by to ten humus vzít pořádně … A berete na to i sprchovej gel?

 20. Yfča píše:

  mamu…… tu klávesnici musíš rozložit tak, jako Kačaba. Tj. totálně. Sprchuješ samozřejmě jen plast… :o)

 21. babča píše:

  Mám radost,že když byli kluci puberťáci neměli počítač (byl v tý době mocdrahej.Už tě mám taky v oblíbených je to bžunda číst, ale těžší žít..

 22. Nigeria píše:

  No, mně minulý měsícumyla klávesnici dcera sklenicí mlíka…Tak už mám novou, voděodolnou…heč!

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: