Šulisté jsou opět v tvůrčím rozmachu

Se začátkem nového školního roku znovu ožili šulisté. Začali tvořit nová díla, z nichž by si mnohé zasloužilo být pověšeno v některé ze slavných světových galerií. Nevíte, co to šulismus je? Potom je tu pro vás pár užitečných informací.

Některé vyučovací hodiny bývají tak nudné, že si je mnozí žáci a studenti zpestřují kreslením. Přičinili se tak o vznik nového výtvarného směru šulismu (z německého die Schule – škola).

Šulisté umisťují své kresby zásadně do školních sešitů, případně na jejich desky. Nejčastěji bývá zvěcňován ornament, avšak silně otrávený šulista sáhne při zvlášť nezáživných přednáškách i po daleko složitějším motivu.

Několik vydařených dílek naleznete na prvních webových stránkách věnovaných šulismu. Kresby jsou roztříděny podle toho, čemu byla věnována vyučovací hodina v době jejich vzniku. Duchovní matkou a opatrovatelkou stránek je Elee.

Advertisement

8 Responses to Šulisté jsou opět v tvůrčím rozmachu

 1. bína píše:

  tedy co všechno se dá nakreslit třeba při dějepise, koukám… super stránky, zase jsem poučenější!:o)

 2. Petr píše:

  To jsem netusil, ze takovej umeleckej smer existuje. :))

 3. Vilda píše:

  :))Já myslel, že šulisté jsou od slova šulín. Jsem ráda, žes mi otevřela voči. :)))

 4. Mirek píše:

  ŠulistéHihi – to jsem netušil, že mám doma dva šulisty. Já si myslel, že jsou to hajzlíci, co kreslí do sešitů místo toho aby se učili. 🙂

 5. Yfča píše:

  Já si myslím, že jsme se šulismu ve škole věnovali všichni. ;o)

 6. Elee píše:

  ŠulismusŠulista byl či je opravdu každý. A pokud máte doma nějaké to dílečko, není tu problém (ať už je to staré či nové dílečko) se přidat. Budeme jenom rádi…;-)

 7. Dany píše:

  Rád budu vzpomínatJá byl na základce hodnej, ale na střední… Kromě matiky (měli jsme přísnou profesorku) mám všechny sešity poznamenaný. Oblíbenější činností byl jen spánek a právě těm ospalcům jsme častovali sešity. To pak lítalo všechno. Příjemný vzpomínky.Jsou to přece jen už 3 měsíce…

 8. Mayer píše:

  Abstraktní větevŠůlismus JEDEEEEEEEEEEEEE!!!Šiřte to dál:)))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: