Elektronická knihovna Atheneum

Mnoho lidí si chodí půjčovat knížky do knihovny. Než tam zajdete, podívejte se, zda náhodou objekt vašeho zájmu neleží na internetu v elektronické knihovně Atheneum.

V katalogu můžete hledat podle několika kategorií (poezie, romány, povídky, sci-fi atd.). Lze si prozatím vybrat ze 128 knížek v češtině. K dispozici je však i několik děl v originále (devět v angličtině, tři slovenské tituly, dvanáct francouzských a jedna kniha v němčině). Nejčastěji je stahován Stopařův průvodce po galaxii (5 814 downloadů) a 1984 (uloženo 5 639 x).

Zvlášť potěšitelné je, že se v nabídce objevují i knížky, které jsou zařazeny mezi povinnou školní četbu a ve většině domácích knihoven chybí (například Slezské písně Petra Bezruče, několik děl Karla Čapka, Boženy Němcové nebo Jana Nerudy). Objevíte ale třeba i Bukowského, Saint-Exupéryho nebo Wericha.

Pokud se v elektronické knihovně zaregistrujete, budete mít přehled o nově vkládaných knížkách.

7 Responses to Elektronická knihovna Atheneum

 1. Lamanai píše:

  Tos mě ale potěšila… ačkoli mé dosavadní zkušenosti s elektronickým vydáním knih jsou takové, že toho mám plnej počítač a pak stejně raději sáhnu po příjemné knižní vazbě, nechá se tady najít spousta klenotů… 🙂 fajn tip

 2. Ilona píše:

  PornoDocela mě překvapuje, že je tady Chvála neřesti od markýza de Sade. 🙂

 3. Jirka píše:

  Hmm 😦Kdo ví, jestli to tu ještě „žije“, ale chce se mi povzdechnout, že tahle Atheneum zmizelo. Nebo se snad jen přestěhovalo jinam?Nemáte tip na něco podobného? Ď.

 4. Yfča píše:

  Jirko…… odkaz skutečně už nefunguje. Uběhly necelé dva roky a knížky jsou fuč…Elektronické knihovny jsem objevila například tady:- http://eknihy.host.sk/http://cte.cuni.cz/http://www.palmknihy.cz/Doporučuji poslední odkaz, neboť je tam poměrně dost knížek.

 5. leguaan píše:

  zbohom atheneumzaujimali by ma dovody preco atheneum zmizlo… dnes som si chcel stiahnut nejake knihy, a ono nikde… smutne.

 6. Leo píše:

  v čem se dají otevřít na normálním počítači ty divné formáty z – http://www.palmknihy.cz/ ?

 7. Yfča píše:

  Leo…… na webu si najdi v levé liště „Jak číst“ a klikni na jednu z možností…

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: