Marodka

S příchodem podzimu na nás hupsly choroby.

Nejprve Jírovi tak trošku ochrnula noha. Když ho propustili z nemocnice, kde byl několik dní zadržován proti své vůli, šel se hlásit ke své lékařce na středisko. Tam chytil chřipku. Protože není lakomý, rozdělil se se mnou a s Kačabou o bacily.

Kačabě se zdálo, že rýma s kašlem je málo, a proto si uhnala výstavní zánět středního ucha. Současně měla takovou menší angínku.

Doprovodila jsem svoji dceru na ušní a v mezipauze (když ji doktorka usadila před solux a pravila, že si můžeme pět minut povídat o počasí) jsem pronesla, že i mírný vánek probudí nějaké blbce, kteří mi mlátí kladivy uvnitř čelních dutin. A mlátí mi tam i dnes.

Byla jsem paní doktorkou též prozkoumána a poté poslána na rentgen. Z jeho výsledku vyplynulo, že mám příliš úzké čelní dutiny, v nichž je navíc zbytnělá sliznice, proto trpím a trpět budu. Dostala jsem hrst prášků a doporučení, abych celý rok (kromě horkých letních měsíců) nosila čepici. Domů jsem odcházela zdrcena zjištěním, že kromě nevyvinutého hrudního košíčku mám nevyvinuté čelní dutiny.

Po medikamentech se mi ulevilo, Kačaba snídá, svačí, obědvá a večeří prášky a zánět z ucha již téměř vypudila. Doufám, že budeme v pondělí při kontrole na ORL pochváleny.

Jiřík sice stále ještě pajdá, ale už se nechal uschopnit. Do práce se musí nějak doplazit, protože z nemocenské nevyžijeme.

Já jedu zítra do Bohušovic hrát kuželky, protože už zase začíná liga. Pajdat budu také: kouli jsem totiž třímala v pazouře naposledy někdy před půl rokem. Od té doby jsem šetřila své fyzično, abych si ho mohla zítra zase zhuntovat. Minimálně tři dny budu „běhat“ tak pěkně, jako Jiřík. Nebo si myslíte, že budu v neděli běhat jako gazela?

11 Responses to Marodka

 1. Pawlik píše:

  Kdyby do té ankety šlodát možností víc, tak dám B a E …

 2. Albireo píše:

  Já bych dal dokonce ABE

 3. Albireo píše:

  A ve 3. odstavci jsem freudovsky četl v menopauze.

 4. Petr píše:

  Asi postupne A – B – C. Ja byl na kuzelkach jednou a tyden jsem nechodil. Pritom bowling se mnou nic nedela. Maximalne me trochu boli ruka. 🙂

 5. Kuželka píše:

  Nebudeš chodit…. hihihi…

 6. Vilda píše:

  To jsem fakt zvědavej, jak dopadneš. Koukejte vyhrát! :))

 7. rady1 píše:

  memopauzaJá taky!

 8. Montrealer píše:

  Od 18.srpna tvrdnuv Psychiatrické léčebně Bohnice (potažmo ve zblázinci). K internetu mě tam nechtěli pustit, abych se nenaboural do dokumentace jiných pacientůch, ale sestřičky občas surfují a hrají nemravné hry. Po téměř dvou měsících jsem teprve podruhé na propustce doma. Dneska se dokonce smím doma i vyspat a do cvokárny se vrátit až zítra, tak jsem na chvílu zasedl k počítači, abych si vyhledal nežádoucí účinky léků, kterými mě tam krmí (www.zdravcentra.cz)Na memopauzu mi dávají Piracetam. Až se vrátím, snad o té cvokárně dokážu něco fťipného napsat. Déržte mi palce…

 9. ajak píše:

  -> 3 a 7to snad kazdy (ale proto to yfca tak pise :-)))

 10. Point... píše:

  *No jooo,cesi si mysli ,ze jedinej vitamin je pivo…:)))Hmmmm z kuzelek me boli vzdycky celej clovek a jsem tyden hotovej…Zdravim Yfcugazelu a ostatnim brzke uzdraveni!!

 11. Yfča píše:

  Na ARO jsem neskončila, i když… do zpěvu mi moc nebylo. Myslela jsem, že mi upadne pravá pazoura. Stáří je holt neradostné a když se tomu snažíš vzepřít, tak to dost bolí. :o) Navíc mne kapku postrašila doktorka na ORL, poslala mne na další vyšetření s tou mojí bolavou hlavou…

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: