Americký deníček – 3. díl

O nákupech, krmení veverkovitých potvůrek, lachtanech, koupání – prostě dalších pár dní za velkou louží.

23. 7. 2004 – pátek

Hned ráno jsme jeli na nákup, protože jinak bychom umřeli hlady. Do vozíku jsme nacpali kopec zeleniny, ovoce, masa, chipsů, chlebů a dalšího jídla. Kdyby tady se mnou byla máma, tak by brečela, protože jsme nepřivezli ani kousek bůčku.

Věruška se po návratu zase vrhla na úklid, tak jsem popadla vysavač a vyluxovala jsem neexistující smítka. Zbytek dne jsme lenošili, večer jsme jako obvykle mastili karty. Babička jako obvykle zase prohrávala.

 

24. 7. 2004 – sobota

Ráno zavolal Sváťa, že nás po poledni vyzvedne a vezme na Half Moon Bay. Cestou tam jsme se naobědvali k prasknutí a zastavili se v přístavu, kde kolem nás poletovali rackové, mořská obdoba těch našich uchechtaných.

Pak už jsme jeli na pláž. Sváťa si lehnul do písku a pochrupával, já jsem se šla s babičkou projít.

Pelikány a lachtany jsem samozřejmě viděla v ZOO, ale úplně něco jiného je, když jsou kousek od vás a není mezi vámi plot. Moji radost trochu pokazil mrtvý lachtan, na kterého jsme narazili. Asi se přimotal do lodního šroubu, protože byl celý posekaný. Vůbec se mi nechtělo zpátky do Menlo Parku.

 

25. 7. 2004 – neděle

Odpoledne nás vzali Dickův syn Bruce a jeho žena Sue na Bean Hollow Beach. Zase jsem lítala ve vodě a ve vlnách jako pitomá, měla jsem kalhoty mokrý až k zadku, což samozřejmě trošku rozčílilo babičku.

Cestou domů jsme se zastavili na večeři v pizzerii. Narvala jsem se k prasknutí. Bojím se, že za chvíli budu tlustá jako většina Američanek.

 

26. 7. 2004 – pondělí

Dopoledne absolvovala Věruška svoje oblíbené kolečko: tenis a další díl nekonečné telenovely. Když otřela slzy, tak nás vzala na nákupy.

V jedné levné drogerii jsem tátovi koupila bateriový zubní kartáček a sobě řasenku, tužku a ořezávátko. Pak jsme jeli do sekáče. Věra tvrdila, že tam mají hezké a levné věci.

Pěknej prdlajs! Nenašla jsem tam nic, co bych si mohla koupit a hlavně nosit! Vracela jsem se domů s prázdnou, zato babička si koupila dvě sukně, plavky, tričko a ještě košili pro Bohunku, která se teď ve Struhařově stará o babiččina psa a kocoura.

 

27. 7. 2004 – úterý

Navečer jsme sjeli do Shorline Parku. Bylo tam takové větší jezírko, kde lidé serfovali, plachtili, nebo jezdili na šlapadlech.

Hlavně tam ale pod zemí žijou takové malé potvůrky, co vypadají jako veverky. Teď ty mršky vylézaly a žebraly, protože si myslely, že jim dáme něco na zub. Byly o hodně oprsklejší než české veverky.

 

28. 7. 2004 – středa

Na dnešní výlet do Santa Cruz už jsem se moc těšila. Vzali jsme s sebou ještě Joshuu a Coula.

V Santa Cruz jsme navštívili zábavní centrum. Líbil se mi kolotoč udělaný jako rogalo, obří horská dráha a další atrakce, které na Matějské pouti asi nikdy nebudou.

I když zalezlo sluníčko, jeli jsme potom na pláž. Vůbec nám s klukama nevadilo, že je docela hnusně, stejně jsme se koupali. Vltava v Kralupech je o hodně studenější, jsem kachna, tak je mi jedno, jaké je počasí, hlavně že si můžu zaplavat. Vzpomněla jsem si na to, jak jsem se u nás v loděnici koupala jednou už koncem března. Všichni se na mě tenkrát dívali jako na blázna, jenom Boženka vlezla do Vltavy se mnou. Ostatní stáli na břehu a měli z nás husí kůži.

Z toho dnešního výletu jsem byla utahaná jako kotě, tak jsem si hned po příjezdu domů šla lehnout.

 

29. 7. 2004 – čtvrtek

Konečně jsme se podívali do obchodu, kde se dalo něco slušnějšího koupit. Utratila jsem pár dolarů za dvě pěkná trička, babička si koupila ubrus a Věruška tříčtvrťáky, takže bude ode dneška konkurovat mým „značkovým“ tříčtvrťákům od pražských Vietnamců.

 

30. 7. 2004 – pátek

Dopoledne jsme se šli projít ke Stanfordu, který je necelé dva kilometry od domu, kde bydlí Věra s Dickem. Byla to moc hezká procházka.

Když se Věra po návratu dodívala na svoji oblíbenou telenovelu, najedli jsme se a potom jsme odjeli k Pat. Hned se na nás vrhli Max s Baileyem, vrtěli radostně ocasy a olizovali nás. Pat je Tomášovi hlídá, protože Tomáš odjel s Francinou hned po svatbě do Evropy na svatební cestu. Teď jsou už skoro týden v Praze, kde bydlí v našem bytě a vyrážejí na výlety po celých Čechách.

Bylo pěkné horko, tak jsem u Pat skočila do bazénu a vylezla jsem až ve chvíli, kdy jsme se chystali vrátit do Menlo Parku. Byla jsem celá rozmočená, ale bylo mi fajn. Moc by se mi líbilo, kdybych měla svůj dům a před ním bazén, ve kterém bych se mohla celý rok máčet.

Advertisement

One Response to Americký deníček – 3. díl

  1. Vilda píše:

    Ten bazén bych si taky nechal líbit. 🙂 A tu cestu taky. .)

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: