Zemřela Zuzana Navarová…

Zuzka Navarová – nejspíš se vám vybaví folková kapela Nerez, s níž zpívala od počátku osmdesátých let. V poslední době vystupovala s vlastní kapelou Koa. Dnes ráno zemřela v pouhých pětačtyřiceti letech.

Bezpochyby byla významnou osobností české hudební scény, na kterou se nezapomíná. Pouštím si písničky, které nazpívala s Nerezem a je mi smutno z toho, že boj se zákeřnou nemocí prohrála…

6 Responses to Zemřela Zuzana Navarová…

 1. perkele píše:

  Hmm, taky jsem ji měla moc ráda. Byla jednou z nejlepších zpěvaček u nás. Uměla skvěle zpívat šanson i country…Nebyla to taková nána jako ty, co dnes a denně křičí z rádii. Škoda ji přeškoda…

 2. HuMorous :O( píše:

  Co dodat?Tu smutnou zprávu jsem slyšel dnes z rádia, cestou Domů…. Nechtělo se mi tomu ani věřit :O( Svět ztratil jistě dalšího skvělého člověka…….

 3. Montrealer píše:

  Při svém způsobu života vím je tolik, že osoba tohoto jména existovala…Je to sice smutné, že umřel někdo, koho jste měli rádi, ale i ze špatných zpráv se můžeme dozvědět nebo spíš domyslet něco (pro mě určitě) dobrého: Osoba jménem Yfča, svůj Hlodavec již měsíc trapně zanedbávájící, se nám opět ukázala ve své kráse, chytrosti a síle [?]. Vážně, já měl o tebe obavy a plnil jsem Hlodavec nenáročnou poezijí, načerno posbíranou na Pýsmákovy. Asi zbytečně, neboť do této části Hlodavce nikdo nezavítal. Lidé se svými příspěvky spíš zabývali Četnickými humoreskami, pro které zase moc nemám pochopení já. Viděl jsem jen jeden díl a nezaujal mě. Škoda. Může to být i tím, že mám jen černobílou TV, zatímco Četnické humoresky byly krásně barevné, včetně toho jejich služebního gerontomobilu (kde ho asi sebrali a jak ho donutili jezdit ?).Zuzka Navarová svým posluchačům umřela… no co se dá dělat. Já ji neznal, ale její chyba to určitě není.Petr K.

 4. ajak píše:

  2 petr Kja zase neznam tebe, ale uprimne receno, vubec toho nelituji. nez takovy prispevek, to je lepsi nic nepsat. nicmene ti preji, aby sis nekdy tu barevnou televizi poridil.

 5. agata zo slovenska píše:

  sme zaskočeníZuzanu počúvam obdeň, nevedeli sme , že je tak veľmi chorá. Je nám smutno, zápálim jej sviečku – nech sa jej dobre odchádza !

 6. Montrealer píše:

  Skutečně jsem Zuzku Navarovou neznal, alebylo mi smutno, například když umřel Miroslav Šimek. V době kolem jeho smrti dávali v TV (možná náhodou) vzpomínkové pořady na Jiřího Grossmana – "Kam zmizel ten starý song ?" Jiří Grossman v nich byl představen jako vynikající textař, což jsem si do té doby vůbec neuvědomoval… kromě jako vynikajícího komika jsem ho měl v paměti spíš jako znamenitého zpěváka (kterým bezpochyby byl). Zuzka Navarová musela být také znamenitou zpěvačkou, když po ní tolik lidí truchlí – není její vinou, že já ji neznal, protože si pouštím TV minimálně a rádio už vůbec ne. Důvodem je záplava reklam, ze kterých mám skoro pokaždé deprese. A to vůbec není příjemný pocit – to je nemoc, která člověka deptá. Tolik jako odpověď k tomu, co zde napsala Ajak. Už se o tom nezmiňujme, myslím, že to není zapotřebí. Yfčinu Hlodavci vládnou Četnické humoresky – no budiž. Byly natáčeny pro lidi a lidem se líbily… ale mám pocit, jakoby poznámky v Yfčině Hlodavci byly místy o něčem jiném. Některé maji podle mě příchuť senzace a bulváru, ale píšou je čtenáři Hlodavce sami.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: