Ranní vstávání

Také nemáte rádi zvuk toho podivného předmětu, jemuž se říká budík? Zajímá vás, jak ráno vstávám?

Ranní vstávání (z básnické sbírky Staroba)

Duše pořád lehce vstává,
hned by kula neplechu,
fyzično však zaostává,
nechce se mu z pelechu.

Kyčel smutný pozdrav dá mi,
bolest dupe ramenem.
Skelet doutná chorobami,
duše hoří plamenem.

Život přesto kladně vnímám.
Stáří se mne netýká!
I když leckdy připomínám
ježibabu z Mrazíka…

(c) Yfča 2003

Jak jste na tom se vstáváním vy? :o)

24 Responses to Ranní vstávání

 1. Eva píše:

  Vtipné. :)) Já taky nerada vstávám a když se podívám do zrcadla,tak mám někdy dojem, že ta Ježibaba z Mrazíka je hezčí. Ale tomu svýmu to přeju! :)))

 2. Dany píše:

  Moc pěkné. Myslím ty verše.Snad s Tebou ještě není tak zle. Na druhou stranu ta ježibaba byla celkem čilá…v peci byla hned.Mě vstávání činí obtíže jen po flámu, kdy hrozí přetížení systému i při čištění zubů. Budík proti zdi stejně hodit nemůžu, protože mě budí mobil a to by bolelo víc mě než ten krám.

 3. Vilda píše:

  Yfčo, fakt miluju tvůj smysl jpro humor. :)))) Určitě to neni tak špatný, jak píšeš v básničce. .)

 4. Montrealer píše:

  Yfča vždycky lehce vstává…Yfča vždycky lehce vstává,hned by kula neplechu.Snídani jen oďobává,potom lapá po dechu.

 5. Yfča píše:

  aTeo…… když jsi nás vyblejsknul, tak si slíbil, že tu fotku nebudeš nikde ukazovat. No toto… ;o)

 6. Montrealer píše:

  O mrazíkovi a starobje…proboha, vždyť to jsou přece…Vladimír Iljič Lenin + jeho družka, – sexbomba a soudružka -Naděžda Konstantinovna Krupská !!!

 7. aTeo ;) píše:

  Bingo !!!

 8. Naděžda Krupská píše:

  Vladimír Iljič nebyl špatný manžel. Akorát mě štvalo, že mi slíbil ze zasedání Kominterny přivézt skývu chleba a místo toho se vrátil s ošklivou pohlavní chorobou…

 9. Montrealer píše:

  Soudruško Naděždo Krupská…vzhledem k tomu, že už je ti aspoň 150 let, bysem si nestěžovala. Vezmi si příkal svýho starýho (tj. V.I.Lenina). Tvérdilo se o něm v celém národě, že je vječný. A vidíš to – nakonec skončil v Žitný v nějaký Bohem zapomenutý Praze !

 10. Agent 007 píše:

  Po rozboru stylu předvedeného humoru…citát:Vladimír Iljič nebyl špatný manžel. Akorát mě štvalo, že mi slíbil ze zasedání Kominterny přivézt skývu chleba a místo toho se vrátil s ošklivou pohlavní chorobou…lze z právem usuzovati (přestože i Tajná služba Jejího Veličenstva není bohužel vševědoucí), že autorkou citovaného (a boulevardním tiskem těžce kritizovaného wejšplechtu) je éterická bitost Kvičislava Doudová, která se později na křesle mučicím přiznala ke své LEVÉ identitě – tedy Yfča Pé. Naší tajné službě dělá starosti jen fakt ten jistý, že zmíněný vzkaz o údajném akvírování Tripla soudruhem V.I.Leninem byl odeslán 18.12.2004, v 02:02:06 !!!Jelikož jmenovaná Yfča Pé údajně pracuje f civilu jako poradkyňa pána minístra a premiéra (nie čoby priatěľka, ako sa v národě myslí), po svém eXtempóre na Hlodavci ve dvje ráno by jí na druhý den kapalo kafe z vočí a pánu ministru (Stano Slnkovi, vulgo Grossovi) by těžko něco rozumného poradila. Grossovi už totiž těžko někdo něco rozumného poradí, a ak by to aj akokoľvek urobil, Gross to stejně nikdy nepochopí !To je vše, co Tajná služba Jejího Veličenstva o věci zjistila. Top Secret ! Sovjéršenno sekrjétno !

 11. F.R.A. Hoover, kdysi ředitel FBI píše:

  Takzvaný agent 007 je korunovaný blb,protože, jaxe zdá, neumí používat nejen elektronický, ale ani v KGB tolikrát osvědčený papírový kalendář, používaný tamtéž i jako šifrovací kniha.důkaz: 18.12.2004 si mohla Yfča Pé (ak tento žart naozaj urobila ona) dělat ve 2:02:06 co chce, protože 18.12.2004 je totiž SOBOTA, ergo, žádné povinnosti státnické ani poradnické ji ani 18.12. ani 19.12. nečekaly !Takzvaný agent 007 tedy umí jen střílet a milovat, nikoli však myslet (nemá čím). Je možno aj o niečo hlúpejší, než Arpád Demeter z Čadce, jiný to agent Jejího Veličenstva (s poněkud tmavšou kožou, chmúrno-nebezpečným výrazom vo svojej Rómskej tvári a veľmi zle nabrúseným vreckovým nožíkom – brúsil si ho "na hôrnom konci, na dôlnom konci").Tákto sa však vreckový nožík dobre nabrúsiť nedá, to by si mala Tajná služba Jejího Veličenstva konečně uvědomit !FBI centrale Quantico, topppply secret !!!

 12. aTeo ;) píše:

  Jsa potěšen ,jakou polemiku jsem zde vygeneroval, dovoluji si opět připomenout podstatný fakt, jenž neunikl laskavé pozornosti čtenářů: "Mrazík přichází z Kremlu" !!!

 13. aTeo ;) píše:

  Jsa potěšen ,jakou polemiku jsem zde vygeneroval, dovoluji si opět připomenout podstatný fakt, jenž neunikl laskavé pozornosti čtenářů: "Mrazík přichází z Kremlu" !!!

 14. aTeo ;) píše:

  Jsa potěšen ,jakou polemiku jsem zde vygeneroval, dovoluji si opět připomenout podstatný fakt, jenž neunikl laskavé pozornosti čtenářů: "Mrazík přichází z Kremlu" !!!

 15. Robert Němec píše:

  Celine DionMě budí Nokia 6230 za zvuku písně Celine Dion. Velmi příjemné. .-)

 16. Naděžda Krupská píše:

  Roberte…… mne budil Vladimír Iljič za zvuku Internacionály. Velmi nepříjemné… :o(

 17. Montrealer píše:

  Soudružko Naděždo Konstantinovno…jakýmpak Robertkem tě Vladimír Iljič vždycky budil ? Svým vlastním nebo vypůjčeným od soudruhů z VKS(b), mezi nimiž jsi i ty, třebas jimi samými mnohokrát polítičesko prověřená, chytila kapavku a filcky ?

 18. aTeo ;) píše:

  Kdyby to soudruh Lenin četl, v hrobě by se obrátil: http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.205.gif

 19. Montrealer píše:

  Vladimír Iljič se v Mauzoleu neobracel…K nabídnutému falzifikátu Leninovy mrtvoly: pokud někdo něco (v Leninově hrobě a okolí) obracel vzhůru nohama, byla to KGB, zajišťující pro sovětský lid tak politicky nezbytnou důstojnost Leninostánku, aby tam na Vladimíra Iljiče někdo nenablil, jda (jsouc, jdouce) z hospody, protože jeho (opilcovy, nikoliv Leninovy) rozpoznávací, vomitační a defekační schopnosti mohly být ovlivněny aspoň 500 gramy vodky – tato omamná tekutina se v Rusku nikdy neměřila, ale vždycky vážila.Zdůrazňuji tehdejší mimořádný stranicko-politický význam důstojnosti Leninostánku … slovo "svatostánku" nebylo tenkrát cenzurou povoleno…, byla však povolena vodka a KGB s jejím vlivem (a sama rovněž jsouc pod vlivem VKS(b) a vodky) musela počítat.Vladimír Iljič Lenin se tedy v hrobě neobracel… a ani nemohl, jsa mnohem kvalitněji nabalzamován, než český stranický boss Kléma Gottwald, který se v žižkovském Gottwaldeu začal kazit a hnít mnohem dřív, než bylo zveřejněno zmanipulování procesů se Slánkým & spol a Kléma Gottwald musel být díky dotěrným mouchám (tentokrát navždy) z Gottwaldea odstraněn.Abych však dokončil započatou již myšlénku… Vladimír Iljič se NIKDY v hrobě neobracel (aspoň ne sám a ne dobrovolně), nýbrž byl denně obracen a pozorně prohlížen prověřenými důstojníky KGB – podobně jako prověření důstojníci StB odháněli od Gottwaldovy mrtvoly nestranické mouchy, masařky a jiná bzučící hovada, morálně i svými výkaly mrzce špinící Gottwaldovu památku.Z této úvahy nutně plyne závěr ten, že takzvaná mrkající a svými prsty směšně pohybující Leninova mrtvola je jen drzým computerovým podvodem, navíc animovaným. Takto špinit a pošlapávat nehasnoucí Leninovu památku – jako dobře vychovaní Marx-leninisté řekněme všichni sborem: FUJ !

 20. Montrealer píše:

  To už za mě udělali doktoři…za mého mládí napsali rodičům, že mám obě ruce levé. Dělnicko-rolnickou prací se prý v žádném případě neuživím a proto bych měl jít studovat… :-)))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: