Gross a jeho saně zas budou chtít daně

I když se někomu může zdát, že je konec března v nedohlednu, blíží se mílovými kroky a s ním i povinnost nás drobných podnikatelů odeslat nějaké ty korunky státu, aby měla přebujelá administrativa z čeho žít a něco málo se dostalo i na důchodce, rodiny s dětmi, opravu silnic a podobné potřebnosti.

Nevím jak vy, ale zrovna letos se mi bude pazoura pořádně třást. Celé roky platím státu poctivě nemalé částky a zrovna loni jsem přišla o tři docela významné zákazníky a tím pádem asi o třetinu příjmů, jimiž jsem mohla disponovat.

Měla jsem naštěstí něco málo našetřeno, a tak bylo kde brát. Jenomže mezitím jsme byli nuceni odkoupit naši panelákovou klícku a vzít si za tím účelem hypotéku, navíc se Kačaba vrhla do studia, které stojí téměř dvacet tisíc ročně, pár tisícovek jsem musela vrazit do nového počítače a do softwaru, abych mohla vydělávat…

Zrovna v této situaci si Gross a jeho parta vymyslí minimální základ daně a zvýší sociální a zdravotní pojištění. Je to smutné, ale letos v březnu budu platit daň a pojištění i z příjmů, které jsem neviděla, protože se mi holt loni neurodilo. Slabou náplastí na moji bolístku je skutečnost, že si od základu daně budu moci kromě nezdanitelného minima odečíst alespoň uhrazené hypotéční úroky.

„To máš z toho, že jsi blbec, kterej státu všechno přiznává,“ pravil mi kámoš. „Každej dobrej skutek musí bejt po zásluze potrestanej!“

Nejspíš bude mít pravdu.

12 Responses to Gross a jeho saně zas budou chtít daně

 1. aTeo ;) píše:

  Co je to z

 2. aTeo ;) píše:

  Chtěl jsem se jen zeptat:Co je to za otázku?! Radostně dávej svou almužnu potřebným: http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.239.jpg

 3. aTeo píše:

  a nnebo

 4. aTeo píše:

  a nnebo nic…koukej to přiznat: http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.168.jpg

 5. Montrealer píše:

  Ten poslední rudý džouk mi připomíná…Standu Grosse v uniformě jánevimkoho, protože se nevyznám v uniformách C & K vybíračů daní ani C & K dobročinného spolku strojvůdcův a mašinfírův, odkudže zmíněný S. Gross pochází.Raději přiznej vše, co nemůžeš ulhat, protože HROZBA PLB VISÍ nad námi:http://www.plBohnice.cz/Petr.

 6. Montrealer píše:

  Řízení státu je nyní v rukou těch…co se v týdle věci vyznají a zároveň to fšecko myslejí upřímě…http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.167.jpg Bůh nám od nich konečně pomoz !P.S. Obrázek jsem nalezl náhodně. Jak se vlastně přímo dostáváš k číslům obrázků ?p.k.

 7. Montrealer píše:

  Lidé, měl jsem vás rád…a myslel jsem to upřímně. Bděte !http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.209.jpg

 8. Yfča píše:

  Vidím…… že si tady asi zahlasoval sám velký Stanislav… :o))

 9. chosse píše:

  Jsem skeptikJak to tady sleduji, tak i kdyby více peněz do státní pokladny přiteklo, jen se více rozm*dá (sorry)

 10. Montrealer píše:

  Vám poděkování a lásku…Yfča: božského Stáňu Gr. (nebo jeho virus) jsi sem nanesla ty, taxe pak nedif ! if Yfča then Vivat else Nic endif !Chosse: Podívám se na tě – jsi ON anebo ONA ? Mimochodem, správně se píše Choose. Slovo Chosse můj A->Č slófnik nem tudom, franštinu som zatiaľ neskúšal… ne quittez pas, cherche la femme…

 11. Yfča píše:

  Chosse…… přesně tak. Raději bych si vydržovala "svého důchodce", klidně by to mohla být moje maminka-tchyně. Alespoň bych věděla, že má z mých bankovek opravdu někdo užitek… ;o)

 12. chosse píše:

  a vždycky na toněkdo dojede. A jak to funguje, když potřebuje někdo pak pomoc??http://chosse.bloguje.cz/77202_item.phpJsem Chosse, se 2 "s" neb někdo blog chose založil a hned to nechal. Nic to nemá společného s AJ ani FR. Shrnul bych to takhle (parafrázivše J.Kodeta z Pelíšků): Socdemáci celýho světa, polibte nám …… (třeba prst)

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: