To zas byla neděle…

… mohu ji směle zařadit mezi „nepovedené“ dny.

Jsem sice pohodář, ale jsou věci, které mne dokážou pořádně naštvat a rozhodit. Včera se stala jedna z nich.

Nějaký hajzlík (jak jinak toho pacholka nazvat) se vloupal do našeho plechového miláčka. Pravda, byl natolik „slušný“, že nerozbil okno, jak už se to stalo několikrát, dovnitř se dostal jinak. Odklopil zadní sedačku a vybrakoval nám kufr. Přivlastnil si zánovní nabíječku autobaterií, minulý týden koupené přední zástěrky a odnesl si i pár kazet.

Škoda dělá necelé dva tisíce. Už jsem si neběžela pošpitat na policii, protože je to jen a jen ztráta času. Když nás vykradli v předchozích případech, ohlásila jsem to hlavně kvůli tomu, aby policisté věděli, že mají ve svém rajónu škodnou. Otrávený muž v uniformě mi pokaždé sdělil, že nejsem jediná, anébrž podobnou kravinu přišlo ten den ohlásit již x dalších motoristů. Potom hodinu ťukal na předpotopním psacím stroji protokol, aby mi nakonec důležitě oznámil, že stejně asi nikoho nechytnou. Po určité době to potvrdila i oficiální zpráva.

Ruku zákona nepotkáte v naší ulici ve dne, natož pak aby se tu objevila v noci. Napadlo mne, že se ti drsní ochránci majetku a dobrých mravů možná bojí tmy. Zlodějíčkové to nejspíš vědí, anébrž téměř každý týden je některý z motoristů chudší o rádio, náhradní kolo, nářadí, potahy a podobné skvosty.

I kdyby se policisté v noci nebáli, tak by asi stejně nikoho nepolapili. Minulý rok stálo v naší ulici auto s rozbitým bočním okénkem. Asi po týdnu se na něm objevila cedulka upozorňující majitele, že může nahlásit vloupání na blízké úřadovně policie. Podívala jsem se na internet. Auto bylo v databázi odcizených vozidel. Stálo v naší ulici ještě dalších čtrnáct dní. Potom jsem to psychicky nevydržela a zavolala jsem 158.

Připouštím, že toho mají policisté asi hodně. Ale jsou placeni z mých daní, a proto by měli chránit můj majetek.

Můžete namítnout, že jsem neměla nabíječku a zástěrky v autě nechávat. Svým způsobem máte pravdu. Myslíte si ale, že je normální po každém zaparkování odtahat domů všechny cennější věci, jako to dělá jeden z mých známých? Stejně mu ukradli rezervu. Tu si totiž, blbec, v autě nechává…

11 Responses to To zas byla neděle…

 1. allora píše:

  Ta to bych asi zuřila fest :-/

 2. Yfča píše:

  alloro…… jediným světlým bodem dne byla skutečnost, že jsem (ač mne parádně bral pivní loket) dokázala udržet soupeřku při dopoledním zápase. Ještě kdybych byla nedotáhla to klání do zdárného konce a přišly jsme s babami o téměř jisté dva body, tak by to byla neděle DEBIL! ;o)

 3. -drb- píše:

  česká policieznámému se při hlášení už snad desáté podobné krádeže dostalo dopovědi, že oni (jako policajti) tam nejsou od toho, aby mu hlídali auto a že si maj na sídlišti zaplatit bezpečnostní službu (parkoviště je přitom naproti služebně).celkem se divím, že ten známý tomu policajtovi jen obohatil slovník sprostých slov (při kterých by se i námořník červenal).

 4. Jirka píše:

  PolicieTaky v podobných případech rádi vítají slovy: "Nechcete si to ohlášení rozmyslet? Stejně vám pojišťovna skoro nic nedá, protože máte spoluúčast a navíc přijdete o bonus, takže nemá cenu, abyste tady hodinu čekal, než budu mít čas tu prkotinu za pět litrů s váma sepsat!"

 5. velka_mitote píše:

  U nás teda potkávám na sidlisti policii i nekolikrat denne. Chodi kolem aut, domu…nam vykradli jednou skodarnu, felicii uz si netroufli a noveho opela zatim taky ne…a ani bych jim to neradila

 6. Jiřík píše:

  Mají to těžké…mají to těžké…myslím ti policisté. Každý člověk je jiný a každý svou práci taky tak podle toho dělá. Smůla je v tom, že lékařův průšvih je znát o trochu víc, než když pekař zapomene posypat rohlík mákem. Já se řadím taky mezi "poškozené", vykradené a dokonce jsem si zahrál i na hrdinu, protože ten dobrák se přímo v autě nechal chytit. Dodnes nevím, kde se našla ta záhadná síla a já běžel k autu bez ohledu na to, co mi ten člověk je schopný udělat (když mi ta rizika dotekla do mozku, tak mi bylo dost špatně). Já vím, že je to práce policistů a nejsem spokojený s tím, co je. Uvítal bych, kdyby stát hradil veškeré škody, které se nepodaří objasnit a "přišít" tomu správnému, který mi pak ty škody zaplatí (a stát to pohlídá). Připadám vám jako utopista?…Ne, pouze mírný optimista..

 7. fily píše:

  když jsme měli týden starý nový ;O) auto, nějakej dobrák nám přes noc šlohnul všechny gumy. Lev byl "nadšením" bez sebe, když ráno honil každou minutu, páč nestíhal a pak uzřel to nadělení… ;OP Na okraj bych jen dodala, že stálo zaparkovaný před městskou policií. Takže asi tak ;O)

 8. Yfča píše:

  Fily…… u nás v ulici stálo auto "opřené" o zeď baráku, mělo vyrvaný zámek u řidiče, místo rádia jen pár drátů, uvnitř rozházené věci z odkládací skříňky. Policajti si toho samozřejmě nevšimli, což mne nepřekvapilo, zato městští strážníci byli velice aktivní. Autu nasadili botičku a tu výhružnou ceduli přilepili na okno nad tu díru po zámku… Asi za tři dny (kdy z auta zmizely stěrače a koncové svítilny) jsem zavolala na 158 a oznámila jsem, kam si mají přijet pro další kradené auto. Kdybych to neudělala, tak tam dneska asi stojí už jenom pár plechů. Taky nám šlohli auto, a tak vím, jaká je to radost, když ti ho sice policie vrátí, ale auta je polovička… Operátorce jsem nadiktovala espézetku a značku auta, jenomže ona po mně ještě chtěla nějaké poznávací znamení, anébrž je prý naše ulice dlouhá a je v ní tudíž hodně aut. Když jsem jí sdělila, že to auto má rozmlácený předek díky tomu, že ho někdo zastavil o zeď a pak odešel, a že má botičku od městské policie, tak mi nechtěla věřit.

 9. řetězka píše:

  na štědrý den sebrali mýmu klukovi nějaký grázlové na sídlišti škodovku stodvácu. ráno na policajtech se dozvěděl, že stejně jako on o té partě vědí, ale nemohou s tím nic dělat (protože mají dobrý automat na kafe a v noci je venku zima že?)

 10. Lovely píše:

  Nejsi samaa myslím si to samé. Nelpatíme si je aby nás chránili, ale sekýrovali…Klikni na WWW, uvidíš co mi z auta zbylo.Zdravím má oblíbená spisovatelko.

 11. kecal píše:

  ŠkodaKdyby vám ukradli celé auto,měli byste po starostech.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: