Rumcajs asi přes noc uklízel sníh

Rumcajs asi dnes v noci uklízel v Jičíně sníh, anébrž když jsme tam s babami krátce po poledni dorazily na další ligový zápas, musely jsme konstatovat, že v matičce stověžaté leží místy bílého nadělení několik centimetrů, zatímco tam byl jen lehký poprašek.

Vysoukaly jsme se z Hančiny fabie a vpluly na kuželnu s plánem uloupit jičínským body. Jako obvykle jsme se samozřejmě chystaly i lehce vyžrat kantýnu.

Zápas pro nás začal poměrně dobře. Pečlivě jsem se ofačovala a už po první padesátce jsem vedla skoro o dvacet kuželek. Soupeřka se mne sice v plných dlouho držela, ale pak se mi podařilo dvakrát za sebou spáchat hodovku (rozuměj spadlo všech devět kuželek) a bylo vymalováno. Při výměně drah na mne Jičín nasadil čerstvou mladou krev, avšak ani druhá děva nebyla nijak ofačována, takže jsem ji s přehledem převálcovala a nahrála jsem celkově 41 kuželek. Hanka sice prohrála, ale po prvních dvou dvojicích to bylo 1:1 a měly jsme menší náskok.

Když vyběhly na dráhy další čtyři baby, vypadalo to pro nás asi do dvacátého hodu docela nadějně, jenomže potom se soupeřky rozehrály a zvrátily klání ve svůj prospěch, což rozhodčí při závěrečném vyhlášení drze komentoval slovy: „Zvítězily dravé mladice“. Měl sice pravdu, avšak nemusel netaktně upozorňovat na fakt, že věkový průměr našich soupeřek byl téměř o třicet let nižší.

Abychom se jičínským alespoň trošku pomstily, vyjedly jsme ledničku a zrušily zásoby pečiva. Potom jsme zamířily zpátky do Prahy.

Za týden vyrazíme do Jihlavy. Doufám, že urveme oba body alespoň tam. A když ne, tak donutíme hospodského v přilehlé restauraci vyškrtat jídelní lístek… ;o)

5 Responses to Rumcajs asi přes noc uklízel sníh

 1. Montrealer píše:

  Trochu mimo téma…Zajímal jsem se (pomocí německého vyhledavače MSN Suche) o to, co je to vlastně Hlodník. Po vyloučení odkazů na Yfčin hlodník ("hlodník" AND NOT "yfčin") mi zbyly osobní hlodníky jiných www-hlodavců a dvě perličky. Víte, že Hlodník je vlastně brouk ? Sice nepatří ke světoznámé čeledi Pružníci (Tohle že jsou pružníci, Voříšku ? Támo vidím pružníky !), ale zato žije skrytě ve stromových houbách. Pak jsem ještě zjistil, že Hlodník byl také soudruh (tj. člen KSČ) a poválečný starosta v Holýšově. Když se s touto pozoruhodnou informací Holýšovští mermomocí cpou na web, proč bychom neocitovali… takže Hlodník Karel je normální člověčí (tj. lidské) jméno… když ho máma porodila, ona sama netušila, že se později dá k rudým…Nyní samotné odkazy:Kotlina pod Pláničským rybníkem… k méně běžným druhům brouků patří drabčík Mycetoporus angularis a hlodník Corticarina latipennis. Charakteristickými druhy avifauny jsou linduška luční (Anthus pratensis), budníček … Dále je zde zajímavá fauna brouků ve stromových houbách – zde se vyskytuje např. hlodník Corticarina obfuscata.

 2. Pawlik píše:

  Tak ať Vám to v Jihlavě dopadne dobře nejen v té hospodě.

 3. Yfča píše:

  Pawliku…… díky a koukej nám držet palečky, jsme v tabulce o dvě příčky nad Jihlavou, ale jak říkáme my kuželkáři: je to kulatý… ;o)

 4. fily píše:

  o třicet let míň? To jste hrály s batolatama? ;O)

 5. Yfča píše:

  fily…… čéče, když do našeho věkového průměru nezahrnu Irini Sedlački (která nám ho téměř prudce snižuje), tak to fakt bylo těch třicet let. Jsou to ročníky 1981 – 1987… :o) My sice už nemáme mládí, ale zato máme moře zkušeností! Tedy… co se týče kuželek… ;o))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: