V Praze se konečně sáňkuje!

Štrougal vběhne do ložnice ke Gustávovi Husákovi a křičí: „Gusto, vstávej, je průser! Hrne se na nás dvacet milionů Číňanů, Bilak volal, že už jsou na Slovensku!“ Gustáv otevře jedno oko a zamumlá: „Kurva, Luboši, tys mě ale vylekal. Já už jsem se lek, že padá sníh!“ Na tento vousatý vtip jsem si vzpomněla dnes ráno, když jsem sedala do auta a vydala se za zákaznicí pro kopu dokladů. Už za minulého režimu byli pracovníci údržby silnic a dálnic nachystáni na bílé nadělení, avšak jen do té doby, než začal padat sníh. Zjistila jsem, že se za ta léta nic nezměnilo.

Na úseku Dělnická – Libeňský most – Švábky – Novovysočanská – Želivského – Vinohradská jsem nepotkala jediný sypač. Když jsem se asi po hodině vracela zpátky do Holešovic stejnou trasou, viděla jsem sice jeden, ale jeho jedinou aktivitou bylo zuřivé blikání oranžového majáčku. Nesypal, neplužil.

Nezbylo mi nic jiného, než se pro jistotu plazit vpřed třicítkou jako ostatní řidiči. Loni jsme sice našeho plechového miláčka obuli do nových radiálek, ale na zimní pneumatiky nemáme…

Mile mne překvapilo, že jsem cestou míjela jen dvě auta, jejichž řidiči to v několikacentimetrové klouzavé vrstvě sněhu neubrzdili a ťukli do sebe.

Abych si i já užila sáňkování, sklouzla jsem se při sjezdu z Libeňského mostu do Jankovcovy. Silnice je tam dostatečně široká, nikde nebylo žádné auto, a tak jsem při odbočování něžně pohladila pedál brzdy pravou okončetinou. S ulehčením jsem konstatovala, že jsem nezapomněla, jak mám srovnat auto do přímého směru a dojela jsem domů.

V sobotu brzy ráno vyrážíme s holkami na zápas do Jihlavy. Doufám, že se do té doby údržba silnic probudí a sjízdnost silnic nejen v Praze bude lepší…

13 Responses to V Praze se konečně sáňkuje!

 1. chosse píše:

  vousatej vtipale dobrej……..

 2. Montrealer píše:

  Mně trvalo dost dlouho, než…jsem ten "vousatej" vtip pochopil. Chudák Yfča, Ruzyňské letisko nepremáva, jak jen se tato nešťastnice dostane na zápas do Jihlavy ? Dálnice momentálně není příliš bezpečným místem. Což takhle odehrát zápas korespondenčně, jak to dělají šachisté ? Ti, jako jediní sportovci, dokázali na sněhové kalamity, bouře, povodně apod. vyzrát !

 3. fily píše:

  nevděčnice!sáňkuješ v pracovní době a ještě si stěžuješ?! ;O)

 4. Yfča píše:

  Petře…… to není špatný nápad! :o)) Jen se bojím, že by na ČMKS čuměli, že padl absolutní světový rekord v soutěži jednotlivců i družstev… ;o)

 5. Yfča píše:

  fily…… já během pracovní doby dělám ještě daleko horší věci, to bys čučela! :o)) Moje pracovní doba je totiž 24 hodin denně, anébrž svým zákazníkům tvrdím, že pro ně pracuji ve dne i v noci. Pravda, když mi pak některý z nich zavolá v sobotu v půl dvanácté večer a chce radu, tak musím být milá a uctivá… ;o)

 6. Anonymní píše:

  Chtělo by to obrázek od jjezibaby – Yfča v auto-saních. :-))

 7. Yfča píše:

  :o)Třeba Ježibabka něco nakreslí. :o)

 8. Martus píše:

  To víš, silničáři byli velmi překvapeni sněhem v zimním období! 🙂

 9. Camel píše:

  pneumatikyVážení, nezlobte se na mne ale… kdo jezdí bez zimních pneumatik, toho bych ze silnice nejraději vyhodila:-( Uznávám, že to dnes klouzalo, ale jezdit na "cvičkách" je nezodpovědné i vůči ostatním:-(

 10. Yfča píše:

  Camel…… zimáče jsou samozřejmě v tomto období ideální, o tom není pochyby. Vím, že si s radiálkami, byť je na nich najeto pár kilometrů, nemohu dovolit jet tak rychle, jako kdybych měla zimní obutí. Horší je to, že ten kdo jezdí jako prase na suchu, chová se tak i v tomhle počasí, byť má zimní gumy…

 11. ajak píše:

  letni – zimnijak pravi pointa znameho vtipu "zkusil jsem oboji, neda se srovnat". Yfco,prosim, nejezdi na letnich gumach. v zime jsou situace, kdy ti ani maximalne opatrna jizda nepomuze.to je proste o fyzice, s tou se vyjebat neda!kdyz koupis pneu bez rafku, tak se do 5K s prehledem vejdes (vetsinou je pri nakupu i prezuti zdarma). navic ti letni vydrzi dele.uz jen ta predstava: tohle pocasi, vysocina, auto plne lidi, letni gumy … bojim, bojim

 12. Camel píše:

  kloužemeMůže mne vzít čert když přede mnou, skoro na rovině, uvízne auto, zablokuje silnici a já zírám na jeho gumy, když společně čekáme hoďku na sypače. Už mne nebaví nechat si otloukat auto od těch, co to na univerzálech nedobrzdí. Říkají si – jezdím jen po městě, tady se uklízí, pak ale vyjedou na okraj nebo mimo hlaní tahy a začne být veselo. Tohle se u nás v kopcích nestává, my jsme na to připraveni kdykoliv:-)

 13. Yfča píše:

  ajaku…… však já vím. Kdybych včera nemusela převážet kupu dokladů, tak bych cestovala sockou.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: