Zcizený text Cigarety potřetí a naposledy

Pravidelným čtenářům Hlodníku nejspíš neutekla kauza Cigareta, o níž jsem se zmínila 15. a 18. února.

Poté, co jsem byla upozorněna, že má zpěvák Rubik na svém webu písničku Cigareta, jejíž text je plagiátem mého duševního výpotku, napsala jsem článek do Hlodníku a současně jsem si s panem Rubikem vyměnila i několik mailů.

Během naší komunikace vyšlo najevo, že text vydával za svůj jistý pan Veselý, který si za zlodějnu dokonce nechal zaplatit.

Pan Rubik se k celé záležitosti postavil jako chlap, neboť písničku okamžitě stáhl ze svého repretoáru i z připravovaného CD.

Přestože bych za použití textu dostala od pana Rubika honorář, musela jsem po jednání se spoluautorem písničky lákavou nabídku odmítnout.

Chtěla bych však ještě jednou vyzdvihnout férové jednání zpěváka. V dnešní době, kdy se věci zveřejněné na internetu vesele kopírují a kradou, je jeho přístup víc než chvályhodný. Rubik je pro mne diamantem mezi nevábnými šutry… ;o)

10 Responses to Zcizený text Cigarety potřetí a naposledy

 1. rony píše:

  a co ten spominany pan? este je vesely?

 2. Yfča píše:

  Myslím, že pan Veselý už moc veselý není…

 3. rony píše:

  ale ved intenzivne cita tvoje hlody, neverim 😉

 4. Yfča píše:

  Nu, pokud chodí do Hlodníku, tak ho moje hlody možná rozveselí, i když se zdá, že text okopíroval jinde. Avšak nad obálkou s modrým pruhem ve schránce se zřejmě chechtat nebude. ;o) Pan Rubik na něho podal trestní oznámení a bude od něho samozřejmě také požadovat podvodem vylákaný honorář…

 5. RUBIK píše:

  Děkujii za poslední slova:-)Jen poznámka: Trestní oznámení podalo Vydavatelství, neboť to nakonec v důsledku formou záloh pro mě, zaplatilo Janu Veselému.

 6. Martus píše:

  Škoda, že takových slušných lidí jako je pan Rubik, neni víc… 🙂

 7. Vilda píše:

  Rubik a VeselýNo já bych tomu Rubikovi tolik nevěřil. Že by fakt skoro hotovou písničku hodil do koše? Jestli nekecá, tak smekám. Ale co když to klidně zpívá na koncertech. Kdyby to vydal, tak to lehce zjistíš, ale na každým koncertu bejt nemůžeš. Taky by mi zajímalo, jestli mu ten Veselej vrátil ty peníze. Nikde jsem o tom nečetl. Jestli dostal zpátky peníze, tak Veselej existuje, jestli nedostal, tak je možný, že ten text okopíroval sám Rubik. Nějak se v tom nevyznám.

 8. RUBIK píše:

  Vildo,jak jsi asi pochopil z předchozích příspěvků nebo ze slov Yfči, Veselý opravdu existuje, ačkoliv peníze zpět z něj dostat nebude tak jednoduché, protože za sebou maže všechny stopy. Na obyčejné výzvy nereaguje, tak se o to postará PČR. A asi jsi celou věc špatně pochopil, jinak by jsi nemohl napsat, že bys mi nevěřil. Co z toho, kdybych ji zpíval na koncertech, když musíme, nebo pořadatel, odevzdat OSA přehled hraných skladeb… Nic. To za prvé. A za druhé: v propadlišti dějin končí i jiné písničky, třeba i hotové, a na CD se nikdy nedostanou, protože je dramaturg nebo producent nebo vydavatel nakonec třeba nevyberou. To, že jsem slíbil Cigaretu nepoužít, bylo z lidského, nikoliv z obchodního hlediska. A za těch 5 tisíc co dostal Veselý mi nestojí porušovat své sliby…!

 9. Yfča píše:

  Vildo…… na rozdíl od tebe Rubikovu slibu věřím. A jsem ráda, že se i v dnešní podivné době najde někdo, pro koho čest znamená víc než peníze… ;o)

 10. kecal píše:

  RubíkNení to ten Rubik, co vynalezl Rubikovu kostku?

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: