Se stolicí k sousedům…

Nic nevydrží věčně, a tak v našem paneláku začala řádit firma zabývající se výměnou stupaček. Už jsem kdysi dávno podobnou akci absolvovala v době, kdy jsem bydlela na Invalidovně.

Tehdy byly měněny rozvody vody i odpady, což obnášelo pět dní téměř intimního sbližování se sousedy nacházejících se horizontálním i vertikálním směrem.

Na toaletě bylo možné otvory v podlaze a ve stropě pohlédnout k sousedům vegetujícím pod a nad námi (současně jsme se po celou dobu nechtěně odposlouchávali), navíc jsme museli chodit k sousedům bydlícím naproti nám se zubním kartáčkem v ruce.

Přestože jsme po celou dobu rekonstrukce omezili přísun jídla a pití za účelem snížení produkce živočišného odpadu na minimum, museli jsme u sousedů několikrát prověřit kvalitu záchodové mísy.

Během dne jsme si odemkli a pěkně v klidu si poseděli, avšak po jejich příchodu z práce už jsme mířili ukazováčkem na zvonek a tvářili se téměř provinile.

Nejhorší bylo, že jsme nedokázali svoje potřeby navzájem sladit, a tak jsme mnohdy přicházeli ve chvíli, kdy byla nejmenší místnost v jejich bytě obsazena…

Za pár dní jsme si se sousedy vyměnili role.

S úžasem jsem zjistila, že vždy pečlivě upravená a navoněná sousedka dokáže po sobě zanechat odér, na který by mohl být pyšný i tchoř.

Další šok jsem utrpěla jednoho dne uprostřed noci, kdy jsem rozespalá otevřela dveře na WC a načapala jsem souseda tlačícího bobek tak vehementně, až mu málem vypadly bulvy z důlků. I my jsme totiž sousedům na pár dní půjčili klíče, abychom jim oplatili služby.

Nyní mne čeká něco podobného, avšak v poněkud mírnější podobě, jelikož budu muset u svých sousedů škemrat a cudně přitom klopit zrak jenom během dnešního dne.

„Když budeš potřebovat, tak cinkni,“ pravila mi včera sousedka. „My si u vás pozítří taky zazvoníme. Alespoň se častějc uvidíme…“

Přestože bydlíme víc jak dvacet let na stejném podlaží, příliš často se nepotkáváme. Zdá se, že dnes se pořádně užijeme… ;o)

10 Responses to Se stolicí k sousedům…

 1. Ychtil píše:

  Do vašich pocitů se dokážu vcítit. Jednou jsem šel v práci po své kolegyni na záchod, a ona, vraceje se zrovna z oné místnosti, mi to vehementně rozmlouvala: "Kolego, prosím tě, teď tam nechoď, nebo by sis mě přestal vážit!"

 2. alenka píše:

  😀 no, snad me tohle nepotka 😀

 3. aTeo ;) píše:

  Kladní hrdinové nečůrají ani nekakají…

 4. Radim píše:

  Na záchodě jsme si všichni rovni :o)Klasická rada Listera ze seriálu Červený trpaslík ke Krytonovi byla: "Představ si je na záchodě". Na záchodě totiž vypadáme všichni stejně směšně a tam jsme si rovni :o)))

 5. Brouzdal píše:

  To: aTeoPravda nic než pravda – je v nějakém filmu hrdina na záchodě aniž by ho to mělo zesměšnit?

 6. Martus :) píše:

  Jóóó to znám, taky nás tim zkoušely, ale u nás to trvalo dýl, asi 2 dny, pač to vzali všechno dohromady – i splynem.

 7. fily píše:

  jak to, že hrdinové nechodí na záchod?! A co v Pupl fiction?! ;O)

 8. aTeo ;) píše:

  v Pulp fictionse žádní KLADNÍ hrdinové nevyskytují…Nebo že bych zas něco přehlíd, sakra?!

 9. dalimil píše:

  při své práci ulízeče v hotelu na Floridě,jsem zjistil,že největší prasata jsou letušky.Vyjde letuška z pokoje,cupity,cupity,celá v modrém,obličejík jako bonbónek,za sebou kufříček na kolečkách a v pokoji na toaletě vedle mísy leží h… jako cep.

 10. Anonymní píše:

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: