Až mi vlas stříbrem ztěhotní

„Stáří je ta hezčí část mládí!“ tvrdím zcela vážně v podtitulu své básnické sbírky Staroba, z níž je shluk následujících veršíků:

Až mi vlas stříbrem ztěhotní

Až mi vlas stříbrem ztěhotní,
myšlenky umřou nudou.
Mládí už krásu
nezhmotním,
třást se mi ruce budou.

Naposled vzhlédnu za vážkou,
dotknu se Smrti břehu.
A pak se vydám s
přihláškou
do Spolku přátel žehu…

(c) Yfča

6 Responses to Až mi vlas stříbrem ztěhotní

 1. ajak píše:

  2 yfcajednou mne zaujala vyveska spolecnosti pratel zehu, ktera krome technickych udaju, jako "kolik metraku uhli je potreba na jeden uspesny zatop atd.", obsahovala take pusobive naborove motto: "kazdy clen noveho clena".ono je to vlastne logicke. nesmis umrit driv, nez si za sebe privedes nahradu.jen si tak rikam, ze tato basen by se na na vyvesce nadherne vyjimala.

 2. Yfča píše:

  ajaku…… oni ti členové jsou zvláštní. Kdysi dávno jsme tiskli Spolku přátel žehu zpravodaj. S chutí jsem se vždy začetla do obsahu, neboť jejich nadšení pro žeh bylo neutuchající. Pořád si pamatuji na kratičký článek jedné z členek SPŽ:"Prosadili jsme konečně v naší obci, aby na hřbitově byla rozptylová loučka. Jaké však bylo moje zděšení, když jsem jednoho dne přišla na hřbitov a na kraji loučky byl vykopán čerstvý rov!!! Jak mohl ten hnusný hrobník tak znesvětit místo posledního odpočinku našich členů?!? I když zatím nebyl žádný z členů na rozptylové loučce uložen k poslednímu odpočinku, i tak se jedná o zavrženíhodný čin!"

 3. ajak píše:

  je tak,ja si take vazim lidi, kteri jsou schopni zahoret pro svou vec ..

 4. aTeo ;) píše:

  Špinavé praktikyPřátelé žehu, stojíce v hloučkuzle pochcali rozptylovou loučku!

 5. Vilda píše:

  :)))Yfčo, řežu se tady smíchy, kolegyně si myslí, že jsem se ani zbláznil. :))) Tvůj smysl pro humor a to jak si se sebe umíš dělat srandu – to fakt nemá konkurenci! Jsem rád, že jsem tě na internetu objevil. 🙂

 6. Jirka píše:

  Elektrikáři,kteří předělávali rozvody v bytě po prarodičích, když našli spoj vzniklý zkroucením drátů a zaizolovaný náplastí se provokativně ptali, byl-li dědeček členem Společnosti přátel žehu. Nevím jak vás, mě to pobavilo…

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: