Výměna manželek – peníze za každou cenu?

V poslední době nám tři reality show ukazují, co vše jsou lidé ochotni udělat pro peníze: pohybovat se několik měsíců pod dohledem kamer bez možnosti soukromí, nebo opustit často i velmi malé děti a předvést své mateřské vlohy v jiné rodině. Nehodlám teď komentovat BB či VV, ale nad Výměnou manželek, kterou jsem včera viděla podruhé, kroutím hlavou.

Opravdu kroutím kebulí nad matkami, jež na kameru se slzou v oku hovoří o tom, jak moc své (plínkám sotva odrostlé) děti milují a jak se jim po nich stýská. Přesto jim však kvůli ubohým padesáti tisícům na deset dní ukázaly záda…

Nedokážu si představit, že bych Kačabu v předškolním věku dobrovolně opustila a na několik dní ji nechala v péči vlastní rodiny. Natož aby se o ni staral někdo úplně cizí, o němž nic nevím.

Podle mne jde o ne zcela vyzrálé osobnosti, které by se (místo účinkování v této podivné reality show) raději měly věnovat svým potomkům. I včerejší díl mne v tom utvrdil.

Zarazilo mne, že dvouletá čtyřčata měla přes den plínky a dumlala dudlíky. Jejich otci velmi vadilo, že „náhradní“ matka jenom jednou vstala s dvanáctiletou sestrou čtyřčat a dohlédla na ni před odchodem do školy. Na druhé straně mu přišlo zcela normální, že dvanáctiletá holka dělá téměř na plný úvazek mámu a nemůže se jít v klidu ani vykoupat…

Čtyřletá holčička z druhé rodiny se zase většinu dne natřásala před zrcadlem a přemítala nad tím, jak je tlustá, případně jí naskakovaly pupínky z toho, že jí podle jejího názoru nesluší zástěra.

I závěrečná výměna názorů ukázala, že v obou rodinách je něco hodně prohnilého.

Peníze jsou samozřejmě k životu nutné, tvrdit opak by byl nesmysl, avšak dají se získat i jiným způsobem…

Reklamy

41 Responses to Výměna manželek – peníze za každou cenu?

 1. Jirka napsal:

  Normální ženská by do toho asi fakt nešla. Že jsou ty baby divný je vidět i na tom, že jedna si ani nebyla schopná doma trochu uklidit, další zase zavírala psa do klece…

 2. Dáša napsal:

  Věkový limitAsi by bylo dobré, kdyby byl stanovený nějaký věkový limit dětí. Třeba šest let. Těm hodně malým tahle šou opravdu neprospěje. 😦

 3. Lebeda napsal:

  Yfčo! Pojď se mnou do vily!

 4. Keri napsal:

  Celý je to ujetý…díváme se na to s mužem společně a je to jediná RS, která nám občas smí na obrazovku. Jako bychom se chtěli utvrdit v tom, že dál už nelze, ale s každým dílem vidíme, že ano, že touha po mamonu nezná hranic. Navíc jsem silně přesvědčená, že je to celé umělé, protože který normální člověk by za 5 dnů dokázal změnit návyky a tradice jiné rodiny, jak se o to zřejmě dle scénáře TV ty "donchichotky" neustále pokoušejí?

 5. havajec napsal:

  Já už se na to přestal dívat. Zkuste se zeptat naší Sáry (necelé 3), jestli chce pryč maminku. A já ji pryč taky nechci…

 6. jane napsal:

  zrovna včera sem přemejšlela, za kolik že to peněz sou ty matky schopný opustit svoje tak malý děti. to je jejich cena jenom 50 tisíc? no teda…nicméně musim říct, že pro svůj psychologickej podtext mě tahle reality celkem fascinuje. včer asem to viděla si taky podruhý nebo potřetí a ten náhled do lidskýho života, i když ve zbytečně extrémní situaci, je fakt úžasnej (což ovšem neznamená, že to schvaluju).

 7. Kráťa napsal:

  Možná proto, že jsem chlap (asi)…… nedívám se na výměnu manželek tak kriticky, jako Vy, milé dámy.Pokud jde o malé děti – když byly ty moje (naše) malé (4 a 8), manželka byla skoro půl roku v nemocnici. Zvládli jsme to úplně v pohodě. A kdyby nám u toho alespoň trochu pomohla nějaká paní, byť úplně cizí… Takže – žádný problém, vždyť druhý rodič zůstává doma ! Nebo se snad nemůžete spolehnout na svého partnera ? (Ta bílá cikánka asi nemohla, to je fakt).Že ty manželky "prodají" svoje dítě za, cituji:"…jenom 50 tisíc?" Pro Jane je to "jenom". Pro někoho je to příjem za půl roku. A jsou lidé, co jsou na tom s příjmy ještě hůře. Domnívám se, že i o tom je empatie, milé dámy.Kromě toho, některé(ří) to asi nedělají kvůli mamonu. Nevím, zda z nudy, ze zvědavosti či jiné pohnutky. Opravdu nevím. Možná z touhy dokázat si, že něco dokáží ?Každopádně, toto je podle mého názoru jediná show o realitě, o opravdické skutečnosti (jak to ještě víc vystupňovat?) a současné hlasy proti pořadu já osobně chápu tak, že se jen někteří lidé nechali inspirovat nějakým mediálním výkřikem, aby mohli dávat najevo, že nejsou jako ostatní, jako to stádo tupých diváků N@vy…

 8. Texx napsal:

  Pro moji manzelku byl 50000,- prijem za cely rok !!!! Jeste ze uz dela neco rozumneho.

 9. Láďa napsal:

  Kráťa to napsal moc hezky, plně s ním souhlasím. ¨Když matka chodí kvůli "mamonu" do práce, taky dává děti k cizím lidem (sice ke "kvalifikovaným", ale o to je to možná někdy horší)do školky. Dříve dokonce do jeslí.A co se týče těch deseti dní bez maminky – taková hrůza to zas není. Já mám sice děti už o dost starší, ale moje žena jezdí spoustu let v létě na čtyři měsíce pracovně do Chorvatska (dělá delegátku CK), a zvládneme to taky. Dokonce zatím i bez cizí paní!

 10. Dáša napsal:

  Pro KráťuJá si nemyslím, že nelibost některých diváků je kvůli tomu, "že se jen někteří lidé nechali inspirovat nějakým mediálním výkřikem, aby mohli dávat najevo, že nejsou jako ostatní, jako to stádo tupých diváků N@vy…" Když se někdo rozhodne, že půjde bo B. Bratra nebo do VyVolených, tak případnou psychickou újmu nese jen sám (pokud nemá malé děti). Ale když se máma rozhodne na deset dní opustit hodně malé děti, tak to je o něčem trochu jiném. A opouští je DOBROVOLNĚ! Slůvko dobrovolně zdůrazňuju, protože o tom vlastně Yfča píše a v tom s ní souhlasím. Nedobrovolně svoje dítě opustím v případě, když musím třeba do nemocnice, nebo když kvůli finanční situaci musím jít pracovat. Tady prostě jiná volba není.Ano, za deset dní může rodina přijít docela lehce k padesáti tisícům, je to asi jednodušší než chodit třeba půl roku každý den do práce. Ale když chodím do práce, tak se dětem můžu věnovat po práci. Podle mého názoru těch deset dní malému dítěti (do cca tří let) rozhodně ublíží víc než půl roku ve školce. Tak malé dítě potřebuje mámu každý den, i když třeba jen na pár hodin!Jediným kladem pořadu je asi to, že pes zavřený v kleci už má nového majitele a že se možná sociálka půjde podívat do té rodiny, která žije v neuvěřitelné špíně. Ale lituji chlapce z téhle rodiny, který se v noci pomočoval. Díky této "reality show" se mu teď posmívají kamarádi. Proč tohle nebylo vystřiženo? I tady, Kráťo, se vám zdá, že lidé jsou tím, co Nova zveřejnila, rozezleni jen proto, že nechtějí být jako stádo tupých diváků? Navíc si ta "matka" údajně za ty peníze koupila nějaký posilovací stroj.

 11. Jirka napsal:

  Zajímavý je, že hodně lidí – co hlasitě odsuzují Bratra a VyVolené – nad Výměnou manželek tleskají a tvrdí, že je to super pořad. Souhlasím s Dášou v tom, že v B.B. nebo V. dostane psychika zúčastněných ťafku na základě jejich vlastního rozhodnutí. A dobře jim tak, museli vědět, do čeho lezou. Ale jak se asi mohl bránit ten pomočující se kluk? Pochybuju, že se ho jeho vypečená maminka ptala, jestli souhlasí s její účasti v téhle šou. To, že Nova ukázala, že se v noci občas počůrá, mu určitě neprospělo, ba právě naopak! Taky bych byl pro to, aby se mohly hlásit jen rodiny s trošku většími dětmi, nejlépe s těmi, co už chodí do školy. A jsem zásadně proti tomu, aby Nova zveřejňovala takové věci, jako bylo noční pomočování toho kluka! To je režisér takový hovado, že tohle v zájmu sledovanosti pustí? Nejsem "stádní typ", jak si možná myslí Kráťa, ale tohle bylo i pro takovýho drsňáka, jakej jsem já, moc!

 12. Petr napsal:

  Mnoho úhlů pohleduK pomočování:Ano, spolužáci se mu posmívají. Přesto je to pro něj možná lepší, než kdyby to zveřejněno nebylo. Spolužáci za čtvrt roku zapomenou a on se alespoň dostane k nějakému psychologovi a začne se pracovat na odstranění problému, takže se nebude pomočovat do pětadvaceti.K opuštění dítěte:Co je pro dítě těžší? Nebo lehčí, chcete-li? Má-li se s matkou rozloučit na deset dní, kdy po pěti dnech stesk otupí a zbývajících pět dní může prožít celkem v klidu, nebo srdceryvné ubrečené scény každý den ráno ve školce, deset, dvacet, padesát dní za sebou.K dobrovolnosti:Dobrovolně odejít na deset dní pro padesát tisíc je ÚPLNĚ STEJNĚ DOBROVOLNÉ, jako jít kvůli zabezpečení příjmů rodiny dobrovolně do práce. Na dvacet dní v měsíci, po dobu šesti měsíců za sebou. V případě nástupu do práce to vzájemné odloučení trvá mnohem, ale opravdu mnohem déle.Nedobrovolná je jen ta nemocnice.K výchově:Jsem přesvědčen, že dítěti takové odloučení vůbec neuškodí. Alespoň si zvykne, že život není žádná procházka růžovým sadem a že nemůže mít vše, po čem touží. A že to nemůže mít neustále. Dětem je potřeba sloužit, ale nikoliv posluhovat!

 13. Dáša napsal:

  Pro PetraK pomočování: Spolužáci za čtvrt roku nezapomenou – děti umějí být hodně kruté, ubližují a šikanují (bohužel) i kvůli daleko menším problémům. Nova klidně mohla nesestříhanou reportáž promítnout na příslušném úřadě a nemusela tuto část zveřejňovat.K opuštění dítěte: Ne každé dítě brečí, když jde do školky. Pokud není doma izolováno od okolního světa, tak mu ukápne slza možná první týden, potom si zvykne. Hrozně důležité ale je, že si školku můžu většinou vybrat, takže vím, kde moje dítě bude a kdo se o ně bude starat. V tomto pořadu máma neví, kde její dítě či děti budou, jaká osoba se o ně bude starat. Navíc je dítě ve školce jenom pár hodin nikoli celý den.K dobrovolnosti: Do práce přece nenastupuji na čtyřiadvacet hodin. Dítě po maximálně devíti hodinách zase uvidím (nebo i za kratší dobu, když pracuji na kratší úvazek). Tvrdit, že 240 hodinové odloučení je pro dítě mírnější než devíti hodinové odloučení, to je přece nesmysl.K výchově: Dítěti odloučení samozřejmě neuškodí. Nesmí být ale nepřiměřeně dlouhé a dítě by mělo být s osobou, o níž jsou rodiče přesvědčeni, že svoji roli zvládne na jedničku. V případě televizního pořadu se rodiče dítěte zbaví, aniž vůbec tuší, kde skončí.

 14. Petr napsal:

  Dášo,mé názory jsou prostě jiné. Nepřesvědčíte mne.K pomočování:Ano, děti umí být pěkní šmejdi. Může se stát, že za čtvrt roku nezapomenou, událost ale jistě bude zastíněna jinou událostí a budou se posmívat zase někomu jinému.K opuštění dítěte:Ne každé dítě brečí, když jde do školky, ne každé dítě se může zbláznit, když se o něj stará jiná teta týden… Tady se prostě neshodneme a pokoušet se o další sbližování názorů nemá cenu.K dobrovolnosti:Stejný závěr, jako v předchozím bodu.K výchově:Jak jest někde výše napsáno, s dětmi zůstane jejich otec, takže děti nikde neskončí. Jsou stále doma, stále s jedním z rodičů, stále se víceméně dodržují jejich každodenní rituály.Něco jiného by bylo, kdyby ty děti vzali a odvezli je někam do dětského domova (nebo jak se to dnes jmenuje).Teď to napíši drsně a hodně osobně, ale nechce se mi to formulovat do obecné roviny. Takže – pokud máte doma manžela nebo druha, u kterého se bojíte nechat svoje dítě, tak byste ho měla co nejdříve vyhnat. A zamyslet se i sama nad sebou a nad tím, s kým vlastně jste se to rozhodla žít. Protože pokud Vám není přítomnost otce dostatečnou zárukou, tak doopravdy nevím.

 15. Dáša napsal:

  Pro PetraS dětmi zůstane otec. To je sice pravda, ale nějak vám, Petře, uniklo, že ten otec chodí po dobu natáčení do práce. Takže dítě je v tu dobu ve vztahu k otci na tom úplně stejně, jako kdyby máma chodila do práce a dítě dala do školky. Prostě matka je pryč (jedno jestli v práci nebo v jiné rodině), otec chodí do práce a o děti se přes den stará cizí žena, o níž matka dětí nic neví. Jenže v té školce vím, kdo se mi o dítě stará. Navíc děti stresuje přítomnost kamer. O to mi šlo. 🙂 A jen tak na okraj: můj manžel se o naše tři děti vždy dokázal postarat velmi dobře, když to bylo potřeba. 🙂

 16. Dáša napsal:

  Zkuste si všichni položit jednoduchou otázku a vybrat ze dvou možností:Co prospěje dětem víc?1) Matka zůstane s hodně malými dětmi doma a těch 50 000 vydělá prací po večerech třeba za půl roku (nebo i za delší dobu). Nebo je vydělá manžel, který si vezme vedlejšák. Děti jsou celý den s matkou, kterou milují, večer jsou i s otcem, který přijde z práce.2) Matka na deset dní zmizí a děti nechá s ženou, o níž si nemůže být jistá, jak se o její děti postará a zda vůbec péči o tak malé děti bude schopná zvládnout. Ale ta cizí žena není jediný rušivý element, s nímž se musí děti deset dní potýkat: ještě se domů nastěhuje televizní štáb, který se v bytě pohybuje a natáčí. Navečer přijde otec z práce, takže je s dětmi konečně někdo, koho milují. Po deseti dnech je rodina bohatší o 50 000.Já osobně bych bez váhání zvolila první možnost. Trvám na tom, že by se do této soutěže neměly hlásit matky, které mají děti, které nechodí do školy.

 17. Kráťa napsal:

  Tak jsem si položil jednoduchou otázku. A jednoznačně jsem si na ni odpověděl: varianta 2!Neboť – co je pro dítě lepší ? Z práce po večerech udřená a nevyspalá matka, která se na dítě v důsledku vyčerpání jenom utrhuje, nebo matka, která si na chvilku odskočila a teď se mu může půl roku věnovat, v klidu a pohodě, odpočinutá ?Nebo pošleme otce na vedlejšák ? Bezva nápad ! Tak to dítě prostě nebude znát vlastního tátu, protože ho vůbec neuvidí. Z práce do práce a domů přijde v době, kdy to dítě bude dávno spát (také vím, o čem mluvím !).Milé dámy, občas to přeháníte. Jak že se tomu říká ? Opičí matka ?

 18. Kráťa napsal:

  Post scriptumA jen tak mimochodem – drtivá většina těch nebohých dětí ve VM (nikoliv Otázkách VM) byli rozmazlení fracci (nebo se správně píše frackové ?), kteří by potřebovali ve výchově pořádně přitvrdit !

 19. Yfča napsal:

  Koukám…… jak se tady rozeběhla diskuse. :o)Jak už jsem řekla, viděla jsem jen dva poslední díly, v těch předchozích možná vše fungovalo bez větších problémů a pro obě strany výměna třeba přinesla i něco pozitivního. Asi by měla každá rodina zvážit, zda ty peníze opravdu nutně potřebuje. Také si myslím (jako Dáša), že v některých případech rošáda může na menší děti působit negativně, zvlášť pokud jsou na matku hodně fixované (netvrdím, že to je správné). Pokud by rodina žila na hranici životního minima, pochopila bych, že se téhle akce zúčastní, přestože ví, že to dětem nemusí prospět. U školou povinných potomků by deset dní bez mámy mělo proběhnout celkem v pohodě. Na druhé straně je nutné přiznat, že rodiče mohou za honorář koupit něco, co bude dětem prospěšné a co by jim jinak nepořídili. Mám ale dojem, že většina lidí by raději volila možnost číslo jedna – viz Dáša 16). A dovolím si i zapochybovat o tom, že by se Kráťa nebo Petr výměny manželek zúčastnili, pokud by jejich dětem bylo něco mezi dvěma a čtyřmi lety. ;o)Kdybych si mohla vybrat já, tak bych volila práci po večerech. Dělala jsem takhle nějakou dobu (když bylo nejhůř) zhruba tři až čtyři hodiny denně, rozhodně to bylo lepší, než sedět u televize. Do postele jsem se sice dostala nejdřív kolem půlnoci a ráno jsem kvůli té naší neřízené střele brzy vstávala, ale bylo to fajn období, i když jsem si občas musela sirkou podepřít oční víčka a ze zrcadla v koupelně se na mne dívala hnusná pomačkaná obluda. Přišla jsem sice o pár pořadů v bedně, přečetla jsem méně knih, ale na druhé straně jsem strašně moc získala.Tak mě napadá… proč vlastně nejde o výměnu manželů? To by bylo daleko zajímavější! ;o))

 20. Yfča napsal:

  Lebedo…… s tebou půjdu klidně i do stanu! ;o)

 21. Ilona napsal:

  Reality showJe docela zajímavý, že Kráťovi – který se u jinýho Yfčinýho hlodu nedávno pohoršoval nad Big Brotherem a VyVolenými, připadá Výměna manželek normální a hájí ženské, které kvůli penězům opustí malé děti. Všechny tři reality show jsou nechutný, nejhorší je ale Výměna manželek, protože jsou do ní zatahovaný děti, který se nemůžou k účasti vyjádřit – tím myslím třeba ty dvouletý čtyřčata, ale pokud vím, tak tam už byly rodiny, co mají i daleko menší děti. Jít do podobných "soutěží" může akorát člověk, kterýmu nevadí, že bude exhibovat před celým národem. Normální člověk by se nepřihlásil. Kdo se pozorně dívá, tak vidí, že skoro všichni účastníci mají problémy s psychikou a v jejich domácnostech to nefunguje tak, jak by mělo.

 22. Kráťa napsal:

  Pohoršení ?Teď nevím, jestli jsem se pouze pohoršoval nebo zda jsem hlásal, že jsou BB a VV dle mého názoru debility. V tuto chvíli je to jedno. Pro mne je rozdíl v tom, že v BB a VV se nejedná ani náznakem o realitu, ale o divadelní představení, ve kterém parta podivných lidí něco hraje a úchylný režisér jim tu hru zpestřuje nějakými výmysly (úkoly).VM má naopak za úkol přimět vyměněné ženy dodržet v co největší míře běžné stereotypy života druhé rodiny. Proto mi to připadá reálné, o skutečném životě.Někdo se ptal, jestli bych do VM šel. Asi ano. Určitě bych se ale z práce nevracel v šest večer a věděl bych, že na té cizí paní nemohu nechat tolik věcí, které normálně obhospodařuje moje žena. Nakonec, vyměňují se sice manželky, úkol je to ale pro všechny. I pro jejich muže. Takže je spíše otázka, jakou zvolit strategii, aby všichni 4 (a více účastníků) zdárně uspěli.Ano, polovina účinkujících má problémy s psychikou. Je to tím, že když posuzujeme ostatní lidi, tak nám nejméně polovina z nich připadá "nějaká divná". Každému z nás. Jako já nedokáži pochopit, jak někdo může tolik chlastat nebo jak může mít doma takový nepořádek, jinému připadá divné, proč my doma tolik uklízíme nebo proč si raději vyměníme okna místo toho, abychom za ty peníze jeli na dovolenou.Že si má manžel najít vedlejšák? Hodně let let jsem takový měl. Z jedné práce přímo do druhé a když jsem přišel domů, tak zpravidla spaly nejen děti, ale i manželka. Když jsem ráno vstal, tak už byly (-i ? – manželka s dětmi) pryč. Několik let jsem je vídal jen o víkendech, někdy ani to ne. Na základě této zkušenosti bych se já osobně vyměnit nechal a kdyby se chtěla vyměnit manželka, tak bych asi byl pro. Stále tvrdím, že deset dní je méně, než půl roku.A ještě k dvouletým čtyřčatům – je škoda, že ten pořad nemá Nova přístupný na netu, abych se mohl přesvědčit, zda se pamatuji dobře. Pokud se totiž nepletu, tak těm čtyřčatům byly dva roky a devět měsíců, což se nezaokrouhluje na roky dva, ale tři. A vzhledem k tomuto údaji mně ty děti připadaly poněkud opožděné.A malí cikáni ? Že se zpravidla nemyjí, neučí atd.? Je jedině dobře to ostatním ukázat (aby nežili v nějaké iluzi). A budou-li se za tyto své návyky-nenávyky stydět, je to také dobře. Může to totiž vést k nápravě !Další díly si nepamatuji. Viděl jsem jich už asi pět …

 23. Luciána napsal:

  bohuželne úplně souhlasím, na tuto rodinou reality se doma díváme a díváme se rádi. Já bych své dítě, kterému budou zanedlouho čtyři, za 50 000,- na 10 dní opustila. Za jedno je s otcem, za druhé je to téměř celé (až na hluboké noci) za doprovodu kamer, tudíž předpokládám, že Vaše dítě Vám nikdo fackovat za mnoha svědků nebude. Nevidím na tom nic zas až tak špatného a já osobně bych tam nešla, protože nechci, aby celý národ viděl mou ošklivou (avšak čistou) kuchyňskou linku!:-))) jinak lidem asi tento výdělek dost pomůže, myslím, že zejména slabší sociální vrstvy to dělají kvůli penězům, ty silnější též, ale už je tam možná jiná inspirace, než-li ta finanční. Jinak miluji tento Yfčin blog, chodila jsem pravidelně, ale mrzí mě, že osobní příběhy a zážitky téměř vymizely, to nej co tu bylo už tu není ani náznakem, buď se řeší témata událá (která se řeší téměř všude, noviny, televize, chaty a diskuze) nebo jsou tu básničky, které mě bohužel absolutně nic neříkají. Kde jsou ty krásné, životní a obyčejně neobyčejné příběhy? Je mi to líto, bo sem zavítám už tak max. 1x za 14 dní. Ale pořád jsi v "oblíbených". Zkus se Yfčo zeptat čtenářů, jestli jsou jim bližší tyto diskuze a básně, nebo tvé krásné příběhy ke kterým můžou připsat i svůj životní příběh…vzpomínku…třeba budeš překvapená. Jinak hodně štěstí, v životě.

 24. Yfča napsal:

  Luciáno…… děkuji za komentář i za připomínku. Už moje babička říkávala: "Není člověk ten, aby se zavděčil všem." Dostávala jsem poměrně dost vzkazů i mailů, v nichž se mne čtenáři ptali, jak se dívám na různé události, tož jsem sedla a sesmolila jsem na tato témata pár řádek, občas jsem i reagovala sama, pakliže mne něco "nadzvedlo" (například článek v bulváru či komentář na nějakém zpravodajském serveru). Další se dožadovali mých pokleslých veršíků…Nicméně budu se snažit polepšit, snad se ti dnešní hlodání o černých ovcích v naší rodině bude líbit víc. I tobě přeji hodně štěstí v životě. ;o)

 25. KITI napsal:

  Zajímavé názory, alejeden mi tu chybí. Proč nedošlo také k výměně manželů? Bylo by zajímavé pozorovat např.úředníka vyměněného s nezaměstnaným a pak především by bylo zajímavé, zdy by 10 denní výměna mužů měla nějaký zásadní vliv na život rodiny. To by si feministky smlsly! Na svou obhajobu i obžalobu musím sdělit, že jsem shlédla pouze 1,5 dílu a na víc jsem prostě "neměla".

 26. Yfča napsal:

  KITI…… o výměně manželů se zmiňuji v komentáři 19). Také si myslím, že by to bylo možná zajímavější, ač nejsem feministka… ;o)) Děti by tolik nestrádaly a navíc by rodině výměna mohla i významně přispět. Například pokud by manžel – kutil přišel do rodiny manžela – levoručky. :o)

 27. Kráťa napsal:

  Domnívám se…… že k výměně manželek a ne manželů dochází proto, že vztahy uvnitř rodiny a její chod v rámci domácnosti v drtivé většině případů řídí ženy a nikoliv muži. Proto jejich výměnou dojde k většímu narušení a lze tak najít více materiálu k nafilmování (a zveřejnění).Vnější vztahy rodiny nebo jak rodinu uživit – to by nikoho nezajímalo. A že by si feministky smlsly ? Myslím, že ne feministky, ale lidé s jednoduchým, případně "krátkozrakým" viděním světa.

 28. Kráťa napsal:

  Yfčo,za deset dní toho mnoho nestihnete. Každá práce, má-li být udělána pořádně, potřebuje přípravu. Možná by se za deset dní daly opravit kapající kohoutky nebo uvolněná dvířka u kuchyně, ale na nějakou výmalbu, výměnu podlahové krytiny nebo generálku koupelny opravdu potřebujete více času.

 29. Yfča napsal:

  Kráťo…… znám rodiny, kde ty slzící kohoutky opravují manželky. ;o) U nás doma se o údržbu většinou stará manžel, i když i já lecos zvládnu. Přesto bych levorukého básníka nechtěla, anébrž patent na dělání blbostí mám v naší rodině já. :o))

 30. Rhapsody napsal:

  Naprosto s Tebou, Yfčo, souhlasím. Při sledování Výměny manželek mě doslova jímá hrůza a částka 50 tisíc se mi zdá za toto směšná. Já bych do cizí péče dobrovolně nevěřila ani svoje psy, natož malé dítě.

 31. Dorcas napsal:

  To KráťaNaprosto s tebou a tvými názory na „opuštění dětí“ souhlasím. Nejde o nic. Mám tři děti a jezdila jsem od ních na školení i na měsíc. Mám je taky moc ráda, ale byla jsem v klidu, protože se staraly babičky i manžel. Některé holky to ale prostě vidí jinak. Mají pocit že jen ony jsou „supermatky“. Nechápou, že dítě potřebuje navázat intenzivní vztah i s jiným členem rodiny (otcem). Svojí nepřetržitou přítomností si koledují jen o chorobnou závislost svého dítěte na sobě a jeho stres v případě, kdy ho opustit prostě musí.Píšu o tom i jinde (panáček – reality show)a tohle třeštění prostě nechápu. Každopádně, tvoje logika nemá chybu, ne jejich.

 32. Jirka napsal:

  To Dorcas„Mám je taky moc ráda, ale byla jsem v klidu, protože se staraly babičky i manžel.“A byla bys v klidu, kdybys odjela na měsíc a k vám domů se nastěhovala ženská, o který bys nic nevěděla a starala se ti o malý děti? A tvůj chlap by normálně chodil do práce a babičky by nefungovaly? O tom se tady mluvilo – to bylo jádro sporu. Něco jinýho asi je, když je tak malý dítě s někým z rodiny a něco úplně jinýho je, když je s ním najednou 10 dní úplně cizí ženská kvůli blbým padesáti tisícům. S otcem v týhle reality šou děti těžko navážou pevnější vztah, když ten otec během natáčení chodí do práce jako obvykle. Taky se kloním k názoru, že tenhle pořad asi může u hodně malých dětí nadělat víc škody než užitku. Navíc si myslím, že pokud rodina funguje normálně, tak nemusí matka nikam prchat, aby děti našly cestu i k otci, protože zkrátka žádnou cestu hledat nemusí.

 33. Yfča napsal:

  Dorcaso…… každá (nebo téměř každá) máma je v pohodě, pokud její potomek zůstane v péči tatínka, babičky, dědy nebo jiného rodinného příslušníka. Ale tady se bavíme o tom, zda je dobré pro padesát tisíc nechat dítě ve věku kolem dvou let v péči zcela cizí ženy. To je trošku rozdíl. Je potřeba si uvědomit, že v batolecím věku je maminka pro dítě člověkem, jehož nikdo nenahradí.A pokud jde o zmíněné „supermatky“, nesouhlasím s názorem, že je-li máma stále s dítětem, musí nutně vzniknout chorobná závislost dítěte na matce. Velmi důležité totiž je, jak je dítě vychováváno.

 34. jane napsal:

  můj názor jestli opustit/neopustit je jasný a netřeba jím rozdmýchávat další debaty. chci si ale obhájit těch „jenom 50 000“:pro mě samozřejmě 50 000 není málo peněz. sama je ani za půl roku nevydělám (studuju). ale hodnota peněz není vždycky stejná.je to hodně, když si je vydělám, kdyby mi je chtěl, nedej bože, nekdo dát nebo když je třeba vyhraju. super :)ale je to málo, když za ně mám prodat soukromí svojich dětí, svojeho manžela a svoje.to, že je to pro někoho dost i v tomhle případě je pro mě jednak… těžko hledám správné slovo, ale asi -> překvapivé, možná zarážející, a druhak to vyvolává další otázku, a sice:je morální, že televize takové lidi využívá k podobným kouskům, jako je právě VM?a další věc:stresem pro dítě není možná ani tak ta „teta“, která, pokud má sama děti, by starost o jedno dítě zvládnout měla (nicméně hokus pokus s paní, co má jednu čtyřletou holčičku, a dají jí k tříletým čtyřčatům a dvanáctileté, jakkoli samostatné, slečně, taky zavání snahou o senzaci a vyšší sledovanost), ale to, že těch cizích lidí je tam mnohem víc, a mají s sebou divný věci, který svítí a řiká se jim kamery.na to hodně z vás v diskuzi zapomnělo, asi proto, že my to v televizi prostě nevidíme.

 35. Anad napsal:

  V reality musí být na co koukatProto dělají takové extrémní výměny. Na co byste koukali v naší rodině, kde máme dva vysokoškoláky, kteří by těch deset dnů zůstali raději na koleji. Jen na to jak jdeme na procházku a marně se snažíme najít v televizi pořad na který by se dalo koukat. (předpokládám, že nic jiného by ta cizí paní s mým manželem nedělala! I když, kdo ví).

 36. wayfarer napsal:

  necháputoho, kdo je ochoten tvrdit, že dítěti deset dní bez matky ublíží. to postrádá jakýkoliv reálný základ, nezdá se vám?deset dní není věčnost. deset dní není ani jako jedna dovolená. deset dní není ani jako tábor. co když – jak je to i ve školkách dneska časté – by měly děti odjet někam na školu v přírodě jen s paní učitelkou? a co když na deset dní? přežily by to vůbec? nezanechalo by to nesmazatelnou stopu v jejich psychice? nestali by se z nich k stáru duševně narušení jedinci právě na základě tohoto tolik traumatizujícího zážitku z dětství? v dnešní nelehké době je sakra rozdíl mít 50000 nebo je nemít. pro mladou rodinu tuplem. a bylo to tak i dřív – určitě budete znát někoho, kdo prožil dětství s tetou, prarodiči…to jen proto, že oba rodiče dřeli aby mohli zabezpečit rodinu. nebrat 50000 když vám je někdo nabízí zadarmo a bez rizika, to je čirý nesmysl a troufám si říct, že z některých úst zcela dokonalé pokrytectví…(určitě je hromada takových pokrývačů z rodin, kde finanční problémy nejsou. těm se potom blbě argumentuje – kdo nemá problémy dotýkající se základních životních potřeb, tomu se báječně káže o morálce, ideálním modelu výchovy…ovšem ono vychovávat děti bez toho, aby je občas život aspoň trochu kopnul, to asi nebude to ono, že? a deset dní, to je houby kopanec, to mi věřte…)

 37. Hana napsal:

  Spis jde o to, ze krome novy „mamy“ vtrhne do bytu na deset dni i nataceci stab, coz asi u hodne malych deti muze zpusobit stres. Nechat se sledovat cely den kamerami neni prijemny pro dospely lidi, natoz pak pro maly deti.

 38. wayfarer napsal:

  muze zpusobit stres? to muzou klidne i zpravy v pul osme. nebo v sest. nebo kdykoliv jindy. muzou to byt noviny, casopis kde popisuji hladomor ve rwande. muze to byt ucebnice, kde je napsane, ze lidi trpi, ze umiraji starim, ze umiraji na aids. muzou to byt obrazky drogove zavislych, hnusnych lidi. to vsechno muze zpusobit stres klidne i u dospeleho cloveka. budeme proto malym detem filtrovat informace, ktere se k nim dostavaji, budeme filtrovat lidi, kteri s nimi mohou mluvit, budeme jim filtrovat potraviny, aby nevedeli, co je to prujem, budeme filtrovat vzduch, aby nahodou nebyly nemocne. budeme deti pripravovat na idealni zovot bez stresu aby pak dostaly kopanec sotva jednou vyjdou sami z domu…deset dni v pritomnosti lidi, kteri nevrazdi, neloupi, neznasilnuji neni podle meho zdaleka takovy otres jako se jednou podivat na zpravy, kde chudak dite vidi stejne stare deti se samopalem v ruce nebo v kaluzi krve. ale ani tomu se neda vyhybat – tomu se da jedine predchazet. ani dite nejde schovat pred stresem, pokud kolem nas realne existuje. a zvlast pokud je rodina ve spatne financni situaci, kdy rodice resi kazdou korunu, je to stresujici samo o sobe…

 39. arsinoe napsal:

  všimli jste si, že nikdy netočili, co se děje v noci????? Tak já vím, že tohle není zrovna poznámka hodná této náležitě pekelné diskuse, ale…fakt by mě to zajímalo:-)

 40. Yfča napsal:

  Arsinoe…… taky mám dojem, že nás ochudili o nějaké pikantní záběry! Vzhledem k tomu, že ten pořad nešel po dvaadvacáté hodině večerní, tak je víc než zřejmé, že ty nemravnosti prostě a jednoduše do sestřihu nedali… ;o)))

 41. eva napsal:

  jak se dostat do výměny manželek ?

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: