Chcete Prahou cestovat rychle? Musíte přestupovat!

Potřebovala jsem se co nejrychleji dostat z Holešovic do Hostivaře. Využila jsem portálu Dopravního podniku hlavního města Prahy a nechala si vyhledat spojení.

Okamžitě mne zaujala varianta s jedním přestupem. U Průhonu se nasoukám do patnáctky a na Strossmayerově náměstí skočím do šestadvacítky, která mne doveze k cíli.

Druhá trasa byla o mnoho krkolomnější, proto mne příliš nelákala: tou samou tramvají dojedu k zastávce Nádraží Holešovice. Odtud metrem na Hlavní nádraží, kde po zhruba pětiminutové chůzi naskočím do osobního vlaku číslo 9169 a pojedu jím do zástávky Praha – Hostivař. Z nádraží se odplazím k autobusu číslo 122. Pokud by se mi jízda autobusem nezamlouvala, mohu si počkat na tramvaj číslo 22. I tou se dostanu tam, kam potřebuji.

Jakou variantu byste zvolili? Že tu jednodušší? Chyba! Chcete-li se v Praze někam dostat rychle, musíte pokud možno použít všechny druhy dopravních prostředků!

I když je to neuvěřitelné, přestoupíte-li jen jednou, dostanete se z Holešovic do Hostivaře za 53 minut. Když pojedete tramvají, metrem, vlakem a zase tramvají (případně autobusem), bude cesta o dvanáct až patnáct minut kratší! A navíc uděláte i něco pro své zdraví, protože se hezky projdete… ;o)

 

Pro nevěřící Tomáše přikládám důkaz:

První, takzvaně pohodlná varianta – s jedním přestupem:

Druhá, utíkací varianta – s několika přestupy a procházkou:

11 Responses to Chcete Prahou cestovat rychle? Musíte přestupovat!

 1. Marťas píše:

  Bydlel jsem asi půl roku na Zahradním Městě, obsluhovaném hlavně linkami 22 a 26, popř. několika autobusy ze Skalky… Tyto trable s přepravováním se na opačný konec Prahy pro mě tenkrát byly na denním pořádku :))

 2. Láďa píše:

  Yfčo,neprojdeš se, ale poběžíš! Ten panáček na přesuny to tak tak stíhá. Radši vsaď na jistotu a plaz (nebo plaž?) se tramvají!

 3. aTeo ;) píše:

  Auta stojí, vlaky jedou… ale jinam a jindy než potřebuju. Chcete cestovat rychle? Jděte pěšky!

 4. Yfča píše:

  Láďo…… však jsem se taky pro tu okružní jízdu tramvají nakonec rozhodla. Měla jsem strach, že bych neklusala dostatečně rychle. Navíc bych musela na Hlavním nádraží přeskakovat bezdomovce… ;o)

 5. Yfča píše:

  aTeo…… no, varianta „pěšky“ by asi na téhle trase nebyla tou nejrychlejší. Ale varianta „na kole“ by možná směle konkurovala té „utíkací“. Jenomže na kolo teď zrovna není nejvhodnější počasí… :o)

 6. Jitka píše:

  Pozor!Nedoporucuji pouzivat dopravnich prostredku, ktere jsou vybaveny calouny. Po usednuti osoby se srabem (nemyslim financnim ci jinym zivotnim…, ale zivym zviratkem), ktery bohuzel je zpusoben migraci z vychodnich zemi, jste na nejlepsi ceste, ze zviratko z calounu vyleze a zaleze vam pod kuzi! Onemocneni je povinno hlasiti, jinak pokuta! Viz. info na cs. internetu. Tak tedy nejlepe pesky a pekne lesem, parkem, kde zase cihaji klistata…

 7. Yfča píše:

  Jitko…… svrab je opravdu nepříjemný společník, s tím souhlasím. Parkem ale moc necestuji. Tam totiž číhají úchylové:http://yfca.bloguje.cz/102927_item.php

 8. Kačer píše:

  Zlatej Hradec KrálovéZrovna dneska řeším přepravu časově nejvýhodnější z Hradce Králové do Prahy – Zelený pruh. Nabízejí se možnosti jako vlakem na Hl.na pak metrem a busem, nebo vlakem do Krče a pak kousek pěšky a pak asi tři další …. A ještě k tomu to je v neděli. Zlatý Hradec Králové, kde se dostanete téměř kamkoliv bez přestupu přímo z hlavního nádraží. A to Hradec zase není nějak malé město.

 9. Láďa píše:

  Ideální stavMy to máme ještě jednodušší. Žádná hromadná doprava u nás není, takže musíme všude pěšky.

 10. Ráďa píše:

  Můžeš si říkat, dřívě to bylo lepší.V tomhle případě určitě – pamatuješ na autobusy 136 a 175, jezdící po Argentinské (cca do roku 1984)? To by bylo rovnou jednou linkou. Jinak, ani první varianta není bez chůze, protože je nutné přeskakovat na Štrosmajeráku z ostrůvku na ostrůvek. Já osobně bych ale jel na Nádraží Holešovice, metrem na Opatov a pak 177. Pak už je to kousek, a je to jen s přestupem navíc. 26 je solidní vyhlídková jízda.

 11. JirkaV píše:

  Jak rád vzpomínám na pražské MHDZlatá tramvaj 22, kdysi jsem v ní strávil pěkné odpoledne při přesunu z Dejvic do Hostivaře :)Buďte rádi za MHD které pokrývá víceméně rovmoměrně vetšinu Prahy! Pobývám momentálně na ostrově kde vynalezli sendviče (a dodnes si to u oběda připomínají) a veřejná doprava je o hodně horší. Město velikosti Prahy je pokryto řídkou sítí autobusů, které jezdí na trase Centrum – Někde. Takže když se chcete dostat z bodu A (doma) do bodu B (v práci), musíte přes centrum i když je to naprosto nelogické. Pro srovnání – představte si že jediným způsobem jak se dostat z Proseka na Harfu je autobusem na Václavák, tam přestoupit a druhým autobusem na Harfu…O vyhledávání trasy na webu ani nemluvím 🙂

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: