Deprese

Je tu opět podzim a s ním se (bohužel) vracejí deprese…

Deprese

Padla na mě deprese,
neb mne milý nesnese…
Mám ho zmetka víc než dost!
Lebeční mu zlámu kost!

Zlomená a praštěná,
bez manžela, bez věna,
na hřbitově u svíčky
trhám mouchám nožičky…

33 Responses to Deprese

 1. Martin píše:

  Úplně to vidím!To je tak plasticky napsaný, že jsem si tě představil, jak na tom hřbitově u hrobu manžela chytáš mouchy a pak jim trháš nožičky. A přitom si říkáš: „Zavřou mě, nezavřou mě…..“:-)))

 2. Montrealer píše:

  O depresích si můžete přečístv mých rádoby-příspěvcích na http://www.literra.cz Trhat mouchům a mouchám nožičky však mezi typické příznaky nepatří. To si z nás yfča zase dělá legraci a my jí to „baštíme“, jinak bychom na tuhle adresu nechodili…:o)

 3. Vlaďka/Aglája píše:

  Deprese se pronese…:o))) Má mě ráda nebo ne, trhám ostny kaktusu…říkávali pánové Š + G…:o)) Ve tvém případě mouchám nožičky. Nevěš hlavu, není kam…

 4. Montrealer píše:

  Vlaďce či AglájiAhoj. Tady tě vidím poprvé. Doufám, že se tu tak trochu zabydlíš…:o)

 5. Vlaďka/Aglája píše:

  Kdepak…Co tě vede, Montrealere…Yfča mi tu otiskla dvě povídky a sem tam si písnu i komentář k nějakému článku :o)

 6. Pavel Šrubař píše:

  Buďte na nás hodnéRozbít svému muži lebkupříliš dobrý nápad není.Vyřešíš tím sice depku,ale z bláta do kaluže:nožičky pak trhat můžešleda švábům ve vězení.

 7. najednenoze píše:

  No jestli to trhání nožek pomáhá, prubnu to. A co až mi mouchy dojdou, co potom…?

 8. Montrealer píše:

  A co až mi mouchy dojdou, co potom…?To je přece jednoduché: založíš si muší farmu a „přebytky“ budeš prodávat rybářům na návnady…:o)

 9. Jirka píše:

  Montrealere, ten nápad s muší farmou nemá chybu. 🙂

 10. paja-ostrovanka píše:

  jejeej, podzimni depky resim rok co rok a v praze jsou obzvlast silne….

 11. Montrealer píše:

  Milá Pájo z Ostrovů…Depka je když… když máš některý den blbou náladu a ne a ne to přejít.Deprese je, když tu blbou náladu máš spoustu dní po sobě a každý den, většinou ráno, bys nějraději nežila. Tak si vyber…:o)

 12. Hanka píše:

  DepreseMontrealere – já si myslím, že Yfča i ostatní diskutující moc dobře vědí, co to pravá deprese je, ale Yfča i ostatní to berou s nadhledem a dělají si z toho legraci, i když pravá deprese moc legrační není. Ale tenhle výraz se běžně používá i pro stavy skleslosti, který s pravou depresí nemají nic společnýho.

 13. Montrealer píše:

  Hanko,já osobně si myslím, že máš pravdu a že tu takzvanou depku, nevyžadující léčbu, dostává čas do času každý z nás. Ona i ta „obyčená depka“ dokáže dát člověku někdy zabrat.

 14. Lemik píše:

  Teda do teď jsem byl v pohodě…… ale nějak na mě ta trudomyslnost po přečtení komentářů taky dopadla. Já mám depky až tak od listopadu tak do dubna, než začnou kvést stromy… Nesnáším to tu 😦

 15. dědek píše:

  Dny bez depky!Hezké milování po ránulepší než trs banánu.Tak se při tom hezky rozcviča Tvá depka bude hned pryč!A na závěr heslo dne:Jestliže máš skvělou manželku (manžela), okouzlující milenku (milence), daří se ti v práci, vlastníš skvělé auto, nemáš problémy s daňovým úřadem, jestli vždy, když vyjdeš na ulici, svítí na tebe jasné slunce a lidé se na tebe usmívají….je čas skončit s drogami!

 16. Hamilton píše:

  Dedek„…Jestliže máš skvělou manželku (manžela), okouzlující milenku (milence), daří se ti v práci, vlastníš skvělé auto, nemáš problémy s daňovým úřadem, jestli vždy, když vyjdeš na ulici, svítí na tebe jasné slunce a lidé se na tebe usmívají….“Kdyz jde vse nadmiru dobre – je čas zacit podezrivat, ze ti zahyba manzel…

 17. Montrealer píše:

  Murphyho zákony„…Jestliže máš skvělou manželku (manžela), okouzlující milenku (milence), daří se ti v práci, vlastníš skvělé auto, nemáš problémy s daňovým úřadem, jestli vždy, když vyjdeš na ulici, svítí na tebe jasné slunce a lidé se na tebe usmívají….“ pak je čas na podezření, že se v nejbližší chvíli něco podělá…:o)

 18. valeria píše:

  depreseJá mám taky deprese, neb mě zas šéf nesnese, ničí mi játra, moje duše chátrá. Řku si: psychiatr ten to spraví, navrátí mi rozhozené zdraví. Řekl mi: šéf je cvok jděte od toho.Máte na víc, je škoda vašich jater, napíšu vám prášky a kouknete se do vyšších pater,nebo teď žijejete s depresí ve sklepě a to vás nutí chovat se sveřepě. Debilovi dáváte proti sobě zbraně. Řekla jsem si vykašlu se na něj! Prášky vyblajznu, z práce vymajznu. Na tohle nemám nabito a v duši mám nablito….

 19. valeria píše:

  nevííímnechápu, proč něktrá písmena nebyla zobrazena, ale teď jsem osvícena, protože jsem možná i trochu chytrá žena. přetahovala jsem to z one note 2007 a nepsala jsem to natvrdo, tak se trochu zvrtnulo…

 20. Montrealer píše:

  Psychiatři jsou…někdy stejní cvoci, jako jejich pacienti…:o)

 21. Montrealer píše:

  Drzá loupež (parodie)Sherlock Holmes se svým přítelem doktorem Watsonem se rozhodli, že si vyjedou na čundr. Nasedli v Londýně na Paddingtonském nádraží do pátečního kodrcáku, který je odvezl – až do hrabství Yorkshire, kde si oba na noc rozbili tábor. V noci se však Sherlock Holmes probudí:Watsone, vidíte něco ?Vidím hvězdy, Holmesi.Já také, milý Watsone. Nezdá se vám na nich něco podezřelého ?Vůbec ne, drahý Holmesi.V takovém případě vám zjevně ušlo, že nám někdo v noci ukradl stan.Vskutkuž, už je tomu tak. Koho podezíráte z té drzé krádeže ?Koho jiného, než zločinného profesora Moriartyho. Zahlédl jsem ho na moment v našem vlaku a to mně dokonale stačilo. Bylo jasné, že nás sleduje.Jak ho však nyní dopadneme ? zeptal se nejitým hlasem doktor Watson.Velmi jednoduše. Moriarty mně totiž nejenom ukradl stan, ale unesl v noci i mého nejlepšího přítele Watsona, aby si pak sám lehl místo něho. Moriarty, vzdejte to ! Nemáte žádnou naději. nečekaně udeřil Sherlock Holmes.Výborně, pane Holmesi, leč já jsem se také skvěle pojistil. Píchnu vám nyní injekci Inzulínu a vy zemřete v zuřivých křečích na nedostatek glukózy v mozku.Kdybyste netlachal nesmysly, milý Moriarty ! Nyní se píše rok 1907 a Inzulín bude objeven až v roce 1922 v Kanadě. Dejte ruce nahoru, nebo na vás vystřelím ze své spolehlivé pistole značky Smith & Wesson.Pan Sherlock Holmes se zjevně zapomněl přesvědčit, zda je jeho oblíbená pistole vůbec nabitá. pošklíbal se Moriarty, čímž jenom vynikl jeho zarputilý zločinecký výraz.Inu, připravil jste si svůj hanebný plán dobře, profesore. Znáte tohle ?Jistě. Je to policejní píšťalka. Ale než tou píšťalkou přivoláte policii, stačím dávno zmizet. zasmál se zběsilý zločinec. Sherlock Holmes však přesto na policejní píšťalku zapískal. Moriarty se dal na útěk, ale po třech, čtyřech krocích padl k zemi. Z úst se mu drala pěna bezmezného vzteku:Co jste se mnou udělal, vy ničemný slidiči ? zeptal se bezmocný lump.Celkem nic zvláštního, milý profesore. Zatímco jste spal jako dřevo, svázal jsem vám tkaničky obou bot k sobě. Proto mně na vás policejní píšťalka nakonec stačila. Slyšíte dusot kopyt ? Přijíždí vůz komisaře Lestradeho, aby vás po právu zatkl. úspěšně rozřešil Sherlock Holmes svůj další případ.

 22. Honza píše:

  Hezký,Yfčo :-))

 23. Montrealer píše:

  Drzou loupež sice nenapsala Yfča,ale i tak jsme příznivci jejího Hlodníku…:o)

 24. Montrealer píše:

  Drzou loupež sice nenapsala Yfča,ale i tak jsme příznivci jejího Hlodníku…:o)

 25. aimehenry píše:

  podzimní depkadepka? No nevím…asi jsem příliš prdlá, abych si jí připustila a naopak se snažím ostatní tahat z jejich splínů.Ale ta básnička je fakt dokonalá.

 26. Montrealer píše:

  Vybráno z Písmáka…Laura Eleonora…Cítím tvůj pohled na svých zádech,tvé oči mají prostý nádecha odlesk slunce savany.Proč za mnou nejdeš do vany?Smrťák…Vartan pocházel z Varty 6 a přiletěl na Nero kvůli obchodu s fekáliemi. Vezl ohromnou zásobu zboží a několikrát cestou málem umřel, když se mu pokazila klimatizace a zápach z nákladu se začal šířit pilotní kabinou. Naštěstí klimatizaci pokaždé opravil a nyní si již chystal otevřít svůj stánek na Nerském zemědělském veletrhu. Zboží měl roztříděno podle jakosti. Od levných bobků, přes dražší lejna, až po vysoce kvalitní sračky.Idefix…Píšu rukou neznámouna dlažební kostky,a jestli mě vyhmátnou,zbydou ze mě trosky.Nekřič tadyzrůdo boží,neb tě prodámjak laciné zboží.

 27. Montrealer píše:

  Jak se zachovati při stressu…Když je ti špatně, vzpomínej matně, tvař se však zdatně a zavři se v šatně.

 28. Montrealer píše:

  Vstříc splněným snům…Modř mých očí sleduje tě ze zlatého rámu,a z tvého nevědomí nechá si šeptat sny.Dáváš se unášet na plachtách spánkukamsi daleko,kam nedosáhnu já.Karibských moří útesyA fregata splněných přání&..Jen mrtvá tvář na vlajce dává znátže nenecháš se uvrhnout v pouta všednosti.Vítězných bitev žár hřeje tvé snění &Někdo tě budí:Kapitáne vstávejte ! Kuchař dostal neštovice !

 29. Kashika píše:

  Už jsem se lekla,……Yfčo, že Tebe rozhodí nějakej podzim. A hle, nerozhodil. No proto! *smíích*

 30. Eva píše:

  :-))Yfčo, ty jsi zvíře! :-)))

 31. Richard píše:

  Ja deprese miluji… 🙂To si zase vzdycky pustim takovou depresivni hudbu, kterou bych si pri obcasnych stastnych chvilich normalne nepustil, to jest tedy napr. Massive Attack pripadne Tricky, a je po „depreezy“… 😉

 32. eja píše:

  ahoj Yfco,a nehorší je, když má manžel blbý nebo vůbec žádný životní pojistění :-))

 33. Honza píše:

  Ty jsi zvíře, fakt! :-))))

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: