Co mi uplynulý týden vzal – 6

Kačaba má řidičák…

 29. 9. – 5. 10. 2008

Moje dcera úspěšně složila příslušné zkoušky a stala se majitelem řidičského průkazu. Výroba oné kouzelné kartičky trvá víc jak tři týdny, a tak jsem zatím neměla možnost posoudit, jak řádně byla vyškolena.

Místo toho, aby své staré rodiče konečně někam vyvezla, šla si s námi a se svým přítelem zahrát bowling. Hned po bowlingu jsme Kátin úspěch oslavili rodinnou večeří, během níž jsme se domluvili, že první cesta naší novopečené řidičky povede na veterinu.

Našeho kocoura Myšáka totiž čeká další očkování. Doufám, že se nebude prát jako posledně.

V čekárně byl tehdy klidný, dokonce se zájmem sledoval urostlého mastifa, který se rozvaloval jen pár metrů od nás. Jakmile jsme ovšem vešli do ordinace, začal prskat a mručet.

"A hele, náš bojovník je tady," pravil veterinář pobaveně, "zkuste ho uklidnit."

Přejela jsem levou rukou po Myšákově naježeném hřebetě a pronesla jsem pár uklidňujících slov. Přestal mručet, avšak nedůvěřivě si prohlížel veterináře, který mne požádal, abych našeho miláčka přidržela. Neučinila jsem to náležitě razantě, neboť jakmile doktor udělal krok vpřed, Myšák se mi vysmekl a jeho drápy mi na pravé ruce vykroužily poměrně dost krvavácející ornamenty.

"Chvíli počkáme, on se uklidní," prohlásil doktor.

Zatímco Myšák znovu výstražně mručel, sestřička mi ošetřila ruku. Potom přinesla ručník, do něhož jsme Myšáka společnými silami zabalily a tak ho zpacifikovaly. Teprve potom byl náš chlupatec naočkován.

Jsem zvědavá, jak proběhne letošní očkování. Pro jistotu si s sebou vezmu ručník…

V neděli mne Jíra vytáhl do kina. Oba jsme byli zvědaví na nejdražší film v historii naší kinematografie – Bathory. Alžběta Báthoryová (Erzsébet Báthory) je vnímána jako vraždící monstrum, Jakubisko však ve svém filmu nabízí poněkud jiné vysvětlení. To by mi nevadilo, i když důkazy o vině Báthoryové existují (zajímavá je například reportáž, kterou najdete tady).

Film mne však zklamal z jiného důvodu: hodně slabé bojové scény, podivné duo mnichů (jejich – byť vtipné – vynálezy ve filmu, který měl být "novým historickým pohledem", působily parodicky), navíc po první třetině film podle mne ztratil spád a místy docela nudil. Na druhou stranu musím říci, že se mi docela líbila hudba a výkony některých herců (například Karel Roden coby Thurzo).

One Response to Co mi uplynulý týden vzal – 6

  1. Obycejna zenska píše:

    GratulaceKacabe k ridicaku a Mysakovi soustrast k ockovani. Nas kocour se taky veterinare boji, ale drapani si nechava k jinym prilezitostem. U doktora se jen tvari schliple a touzebne si preje, at ma to muceni co nejdriv za sebou. ;op

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: