Co mi uplynulý týden vzal – 9

Tak mám dojem, že lidovcům už opět hrabe….

 
10. 11. – 16. 11. 2008
 
Zajímalo by mne, za co je vlastně placený ministr Václav Jehlička. Jeho ministerstvo kultury totiž vymyslelo poněkud nekulturní záležitost, tzv. manželství na doživotí. Pan ministr k tomu v televizních novinách podotkl: "Já kdybych něco takového navrhoval, tak bych se musel zbláznit." Je zajímavé, že tuto nesmyslnost obdrželo ministerstvo spravedlnosti, tudíž by měl být pod návrhem podepsán právě Jehlička coby šéf nejvyšší. Pokud podepisuje papíry bez toho, aby je četl, bylo by zcela jistě levnější, kdyby na jeho místě seděl člověk pobírající minimální mzdu. Efekt by byl totiž stejný.
 
Ale zpátky k návrhu. Partneři by se podle něho předem smluvně vzdali možnosti rozvést se poměrně jednoduše, neboť manželství by mohlo skončit pouze v tom případě, že by se prokázala vina jednoho z manželů na rozpadu vztahu a ten druhý by navíc na rozvodu trval. Jde v podstatě o to, že by se partner, který ponese na rozvodu vinu (třeba smilník – profesionál či ženuška, která se zakoukala do pohlednějšího a sexuálně výkonnějšího souseda), nemohl domáhat zrušení manželství. Otázkou je, zda by druhý z dvojice chtěl ještě v takovém manželství dál žít.
 
Myslela jsem si, že mne lidovci po svém postoji k registrovanému partnerství či umělému přerušení těhotenství už ničím nepřekvapí, ale pan ministr ukázal, že mají podivných nápadů nejspíš ještě plný šuplík.
 
*
"Mozky" ovšem okupují i ministerstvo dopravy. Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Jihlavou měly být nejprve povinné zimní pneumatiky v době, kdy mezi 1. listopadem a 30. dubnem klesne teplota pod pět stupňů, nakonec musíte mít v tomto úseku zimní obutí po celé avizované období bez ohledu na teplotu.
 
Myslím si, že by zimní pneumatiky měly být povinné na všech silnicích, neboť dálnice bývá většinou sjízdná i při větší sněhové nadílce, což se však nedá říci o jiných komunikacích (nemusí jít o horské oblasti, stačí, když v Praze napadne pár centimetrů sněhu). Navíc bych "zimu" ukončila již 31. března. Představa, že pojedu v půlce dubna po "suché" dálnici do Brna na "letňákách" ve chvíli, kdy bude dvacet stupňů Celsia a díky tomu dostanu jeden trestný bod a pokutu až 2 000 korun, mne docela vytočila. Hlavně že se budou moci řidiči ve městech bez postihu klouzat na letních pneumatikách na náledí …
 
Ovšem mnoho řidičů si pořád ještě neuvědomilo, že ani zimní pneumatiky nejsou zárukou bezpečné jízdy. V zimním období se zkrátka musí jezdit o mnoho opatrněji.
*
Nevím, jak vás, ale mne neustále nějací otravové bombardují nabídkami na viagru, případně na zvětšení penisu. Každý den přistane ve spamovém koši hned několik majlíků. Po penisu netoužím, z toho už jsem vyrostla. A o modré pilulce si myslím své:
VIAGRA

Bez bázně a bez okolků,
za minutku pouhou,
nabrnk jsem si mladou holku,
co hořela touhou.

Sbalil jsem ji v sexy-klubu
v pozdní noční době,
viagry jsem zbaštil tubu
a pozval ji k sobě.

Když ta děva se mnou vyšla
do pátýho patra,
zjistil jsem, že po viagře
ztvrdly mi jen játra…

*
Když už jsem dnes načala téma "co mne štve", vytáčí mne ještě jedna věc: reklamy. Nejen že mne občas vzbudí, když mne u bedny přepadne mikrospánek, navíc (pokud zcela mimořádně neusnu) přeruší film v tom nejméně vhodném okamžiku. Proto nejčastěji čučím na dokumenty a sportovní přenosy.
 
PIRAŇA

Reklama zblbla mě takzvaně,
a tak mám piraňu ve vaně.
Říkali, že baští bi-fy,
ona však jiný má grify.
Vyplivla masitý špalíček
a pak mi sežrala malíček…

One Response to Co mi uplynulý týden vzal – 9

  1. Jirka píše:

    To doživotní manželství mě taky dostalo.Tenhle návrh, ten je skvělý:ani smrt nás nerozdělí!Se sousedkou pět let spíš,přesto se mě nezbavíš…A zimní gumy jsou taky nesmysl v tom provedení, jaký teď je. Mělo by to bejt jako v Rakousku – hezky pro všechny. Tam to maj myslím do konce března.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: