Břeťa

Danka ve svém blogu psala o tom, že dává jména domácím spotřebičům. Netuší, že si koleduje o pořádný trapas…

I u nás doma máme pojmenované počítače (například můj živitel se jmenuje Alf, notebook Mrňous), pračka je Mařena, domácí wifina je Prdelka (sousedi se asi kapku diví)…

Mám ve zvyku dávat jména i svým přibližovadlům, a tak jsem měla Břeťu, Tondu a teď mne vozí Fanda. Horší je, že občas o oněch věcech nemluvím například jako o síti, ale řeknu manžel mi dal konečně do pořádku Prdelku a okolí jen nechápavě zírá, případně se potutelně pochechtává.

Před mnoha lety jsem vlastnila embéčko, které mělo dobu své největší slávy už za sebou, a tak občas stávkovalo. Nouze prý naučila Dalibora housti, mne zase nouze dotlačila k prostudování dílenské příručky. Brzy se ze mne stal poměrně úspěšný automechanik-amatér.

Jednou v únoru přestal můj plechový miláček brzdit. Bylo to o víkendu, který jsem trávila za Prahou. Zjistila jsem, že stářím chcípla brzdová hadička. Naštěstí se mi podařilo sehnat u souseda, který vlastnil stejné auto a v garáži měl spoustu náhradních dílů, fungl novou hadičku i brzdovou kapalinu. Ovšem mechanika ten dobrák odmítl dělat, i když jsem mu slibovala hory doly, protože byl příšerný mráz. Nezbylo mi nic jiného, než si lehnout pod auto a montovat, abych se mohla vrátit do Prahy.

I když jsem se nabalila jako pumpa, přišla jsem v pondělí do práce pěkně usmrkaná. Kolegyni, která se otázala, kde jsem tak příšerně nastydla, jsem odvětila: "Ale, ležela jsem včera několik hodin venku pod Břeťou a prochladla jsem."

Chvíli na mě vejrala s vytřeštěnými čidly zraku a pak pravila: "Pod Břeťou? A já jsem si až do dneška myslela, že se ten tvůj jmenuje Petr. No, každopádně jste debilové, když souložíte na sněhu v takovým mrazu!"

9 Responses to Břeťa

 1. Lorrain píše:

  JO…MÁTE JÍT DO TEPLA.-))))))))))))))

 2. JanS píše:

  Zas ale za několikahodinovou soulož by snad i ta rýma stála.

 3. mish píše:

  Můj problém je opačný – auto jsem nepojmenovala. Je to Peugeot Partner a odjakživa mu říkám druhým jménem. Neznalí se diví, když řeknu, že "partnera" nechám u metra, nebo že stojí už týden u mámy před barákem…

 4. evitschka píše:

  Můj děda měl škodu 1203, která se jmenovala Boženka. On ji tak nepojmenoval, už ji tak koupil… 🙂

 5. Montrealer píše:

  MrchaV roce 1969 jsem si koupil motorovou tříkolku Velorex a říkal jsem jí prostě "mrcha". Předchozí majitel jí říkal "prdlák" (podle zvuku vydávaného výfukem)

 6. tazinka píše:

  :o)))) Chudák kolegyně, teď neví, jestli má a Tebe prásknout manželovi nevěru:o))).

 7. Lukáš píše:

  Jo, u všech je to stejnéMoje auto se taky jmenovalo Čenda.. 🙂 a hned jsem k němu měl podstatně lepší vztah 🙂

 8. Milan píše:

  já občas takymoje Mazda se jmenovala Magda, pro pamětníky reklam – "Magda, jak se vám líbí…."

 9. 😀My říkáme našemu Opelu Agila prostě Agilka. Známí měli škodovku Mařenku.Ale Břeťa mě teda dostal 😀

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: