A ještě jedna podivná historka…

Když jsem včera psala o kamarádovi, jehož rodina přechovává ve skříni urny, vybavil se mi v mozkovně ještě jeden neméně zvláštní příběh…

V sedmdesátých letech kolovala po Praze historka o popelu jistého strýčka, který emigroval v padesátých letech do USA a po svém skonu si přál být pochován v Čechách.

Když zemřel a byl zpopelněn, tak pozůstalí (aby nemuseli oběhávat úřady kvůli povolení) nasypali strýčkův popel do jakési piksly od kávy a odeslali ho českým příbuzným.

Ti se zaradovali, že jim konečně přišel balíček ze západu a do té doby, než v dopisní schránce objevili vysvětlující dopis, zalévali svého strýčka horkou vodou a nadávali, jak je to americký kafe hnusný…

13 Responses to A ještě jedna podivná historka…

 1. Montrealer píše:

  Přestože byla z Ameriky,…holt to nebyla ta pravá, brazilská káva.

 2. aTeo ;) píše:

  It´s crazy! :O)

 3. Ben píše:

  Tak tomu fakt nevěřim… :))

 4. je to jaksi dost nerealny :))) ale dobry 🙂

 5. Jirka píše:

  Ta historka fakt kolovalaTaky si na ni vzpomínám. Ale jestli to nějakej vtipálek vymyslel, nebo byla pravdivá – těžko říct. 🙂

 6. Brouzdal píše:

  Vzpomněl jsem si jak jsem četl zprávu na novinkách pod odkazem vedle méha mailu…

 7. Yfča píše:

  Brouzdale…… díky za odkaz – diskuse pod tebou avizovaným článkem je důkazem, že tady před mnoha lety ta historka kolovala a dokonce se dostala i do televize (ty Bakaláře jsem neviděla). Pro ty, kdož stále nevěří ještě jednou odkaz (doporučuji si přečíst celou diskusi, článek je jen nové převyprávění staré historky): http://www.novinky.cz/04/42/53.html

 8. adam píše:

  Davat si stryčka misto kafe to tak snad p.Komorous+p.Vacek jinak fakt newim.Jinak moc peknej priběh.

 9. Camel píše:

  prosba o radu na příště:-)Žádného nebožtíka jsem v kafi nevypila, nicméně mne "dostala" jedna tetička, když mne za rok po pohřbu strýce zvala do bytu se slovy "pojď se na strejdu podívat". Byl v urně na stole, pod ním háčkovaná dečka, hořící svíčky kolem. A já nevěděla co mám říci. Pronést něco ve smyslu: Jé, ten je hezkej… nebo To mu to sluší… mi přišlo blbý. Tak nevím, co se v těchto případech říká?:-)

 10. Yfča píše:

  Camel…… to je vskutku zajímavá situace! :o)) Žádná vhodná reakce mne nenapadá. Ale třeba ti poradí některý ze čtenářů… ;o)

 11. camel píše:

  rady na stromě nerostoutak to jsem zvědavá:-) Díky za pochopení:-))

 12. asTMA píše:

  Camel: Pravda, s jistým zpožděním, ale já bych doporučila něco neutrálního, jako mírně zavlhlý zrak a "Byl to dobrý člověk…" ;o)

 13. protozoid píše:

  Uvední na pravou míruTato příhoda se stala v roce 1956 v malém podtatranském městečku nazvaném Spišská Belá. Jednalo se o tetičku, kterou poslal advokát její Michiganské rodiny "domů" v krabici od kakaa protože v té době nebylo možné jakékoli ostatky poslat z jedné do druhé zony… Odděleně poslal i vysvětlující dopis, ale protože byl polsán obyčejně, plavil se na nějakém pomalém parníčku, zatím co balík s tetkou jel rychlolodí, Baba, byla proclená, kakao uděláno a nechutnalo,děti byli za to mnácené protože to bylo COCOA z Ameriky, gazdinka skoušela různé zúsoby přípravy ale nic nepomáhalo, Když inkriminovaný dopis přišel zbývala z tetičky sotva polovina…. Přišel Dopis Z Ameriky!!!! i seběhla se celá krčma, kam pošťačka (p. Krempa…á dej jí Hospodin věčné spočinutí) přinesla onen dopis, kolem příjemce. Ten ho otevřel, důkladně prohlídl a jelikož z nej nevypadly očekávané papírky, dal dopis pošťačce aby jej přečetla protože nemá brýle a tak… I půlka vesnice najednou věděla že u ………. (jméno znám ale nepovím) vypili "Babu" Dodnes je nejlepší způsom jak dostat pořádnou nakládačku objednat si v Belej nebo v okolních vesnicích v hospodě "Babu v prášku"Dokonce když Česká televice podle této skuečnosti natočila televizní inscenaci (někdy na přelomu nějakých let vím jen že tam hrál Abrahám) tak došlo v Belej a okolí k několika rozmlácená televizí sekerou…..

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: