Intimní zpověď Karkulky

Napadlo vás někdy, jak asi žije Karkulka? Vskutku to nemá lehké, holka jedna ušatá. Myslím si, že brzy zasáhnou pracovnice Fondu ohrožených dětí…

KARKULKA, HOLKA JEDNA ČERVENÁ

Nejsou tu žádné holky v mém věku. A i kdyby byly, copak by se bavily se mnou? No uznejte: Je mi deset. Máma mě pořád navlíká do těch nemoderních červených hadrů.

Jako bych ji slyšela: "Karkulko, ještě čepeček!"

Ten nesnáším nejvíc. To se snad nenosilo ani před sto lety. Sukničku jak mimino ze školky a střevíčky? Ťutu muťu lakovky. A ještě bez podpatku.

A já bych tak chtěla maskáče a pořádné bagry (přitom do toho lesa by se hodily, tak nevím, proč to nejde), nebo džíny bokovky s takovým páskem s přezkou se vzorem smrtky a sandále na jehlách (takové ty jenom s třema páskama). Tý vado, a piersing do brady, nosu a ještě … no, to nesmím ani říct nahlas.

Ale kdybych se o tom mámě jenom zmínila, nebudu chodit k babičce uklízet jenom jednou týdně, ale každý den. A budu muset i plít zahradu.

Máma mě vždycky takhle nahastroší a prej jako abych nechodila přes les. Sama ví, že oklikou je to ale třikrát delší. Já nebudu šlapat devět kilásků. A ještě k tomu v těchhle "střevíčkách". Vždycky to risknu lesem. Znám bezva zkratku.

Taky se snažím mámě vysvětlit, že místo bábovky by už jednou mohla upéct třeba krtkův dort. Dyť ta reklama je tak boží, až se mi sbíhají sliny.

Tahle stagnace mě jednou zabije. Nesnáším, když se něco dělá pořád dokola stejně, protože to tak přece "bylo vždycky".

V lese už přesně vím, kdy na mě vlítne ten starý opelichaný obejda. Z mordy mu kapou sliny, ale kdepak z bábovky. Vždycky, když říká, že by si dal tu mou buchtičku, je mi jasný, že na bábovku nemyslí. Chlívák starý. Mámě to neřeknu, naštěstí si s ním poradím sama. Dostane jednu kolenem do kou… však víte kam, a odskučí pryč. Divím se, že k tý babiččině chaloupce pak vůbec dorazí.

Babička je fajn. Myslí kolikrát moderněji než moje máma, a to je jí o dvacet víc.

Myslivce už jsem tam párkrát zahlídla. Myslel si, že nevidím, jak na poslední chvíli vyskakuje z okna babiččiny ložnice. Jo, babka to ještě nevzdala.

To se mi fakt líbí, že je tak aktivní. I s tím uklízením. Smeták dávno zrušila. Má tam Rainbow. Sice děsně drahé, ale dělá to všechno. Vysává, vytírá, zbavuje peřiny roztočů … i okna s tím umeju. Jednou se babička tak rozkejchala (na několik měsíců), že zrušila peřiny z husího peří a koupila si ty pro alergiky, z dutého vlákna. Teď je v pohodě.

Vždycky je ráda, když přijdu. Taky, starý člověk je vděčný za každý kus řeči. A s myslivcem toho asi moc nenapovídají, že? (No dobře, tak jsem si trošku rýpla).

Škoda, že nejdřív musím podstoupit ten příšerný slizký rituál: "Babičko, jaké to máš velké oči, uši, zuby … To abych tě lépe …"

A pak odporná koupel v žaludečních šťávách. Bléééé. Pokaždé se modlím, ať už ten myslivec přijde, protože to je fakt o hubu.

Možná by si babička mohla s mamkou trochu promluvit. Aby mi dovolila aspoň změnit outfit. A taky jsem slyšela, že vedle se přistěhovali Sněhurkovic. Mají holku asi v mém věku, to by bylo bezva. Četly bychom si spolu Bravíčko a poslouchaly Aguileru. Je boží.

No nic, za chvíli tady na mě hupsne vlk. První smrk, druhý, třetí … Á, tady ho máme, seladona!

"Karkulko, copak neseš v tom košíčku?"

"Coby, bábovku pro babičku."

(c) Aglája – Vlaďka Černajová 2006

Další autorčiny pohádkové fantasmagorie najdete tady.

17 Responses to Intimní zpověď Karkulky

 1. Lorrain píše:

  BOŽÍ.-))))))))))))

 2. fakt kolík píše:

  výbornej nápad. eště mi na tý pohádce vadí ta nelogičnost, že vlk není had, aby spolknul Karkulku vcelku. Každej, kdo viděl žrát psa, ví, že by to Karkulka nerozchodila ani s pomocí myslivce 🙂

 3. Yfča píše:

  fakt kolíku…… pohádkové bytosti mají vlastnosti, jimiž obyčejní smrtelníci obvykle nedisponují. To samozřejmě platí i pro vlka… ;o)

 4. Frmol píše:

  :-))Yfčo, není náhodou Aglája tvoje ségra? Máte totiž – aspoň podle mě – stejnej styl humoru. 🙂 Hezká zpověď! Doufám že budou ještě nějaký. .-)

 5. Jarda píše:

  Dycky jsem si myslel, ze je Karkulka drsna holka. Jsem rad, ze to tahle ptakovina potvrzuje. Pekne napsany. Pobavilo me to. :))

 6. Yfča píše:

  Frmole…… můžeš se těšit, Aglája (která není mojí sestrou ani jinou příbuznou) už souhlasila s tím, abych sem prskla i další povedenou zpověď.

 7. muris píše:

  :-DDD to je dokonaléé!!!

 8. Aglája píše:

  Díky, přátelé…Jsem ráda, že jsem mohla přispět svou ptákovinou do mlýna :o)

 9. Yfča píše:

  Aglájo…… potěšení je na naší straně, anébrž osvěta je nutná! ;o)

 10. aTeo ;) píše:

  FOD by se měl zajímatspíš o Popelku. Ta je obětí domácího násilí. A Karkuli… tu ať klidně sežere vlk – stejně je to kurwa!http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.511.jpg

 11. Mazel píše:

  Tak tohle je dobrý probuzení :-))))Existuje i dobrá knížka „pohádek“ – jmenuje se „Máchorky“, na autora (autorku, myslím) si nevzpomenu, k sehnání tak po antikvariátech (vydáno myslím 198x, nebo začátek 199x), mooooc dobrý, doporučuju :-)))

 12. Montrealer píše:

  Moje squaw vždycky říkávala…Vlk nejdříve sežral babičku přímo v chalupě (byla to dača nebo něco podobného). Pak si lehl místo babičky do postele a v klidu ji metabolizoval svými žaludečními enzýmy. Vtom náhle ántré – vstupuje Karkulka:“Proč máš babičko tak velké oči ?““Protože nosím brýle z Okuly Nýrsko.“

 13. Yfča píše:

  Pro MazelAutorkou je Ilona Daňková (* 1934), vyšlo to v roce 1988. Lze to najít v knihovnách (tyto údaje jsem opsala z internetového katalogu jedné z knihoven).

 14. Snoopy píše:

  A co Karcoolka?Tak to by se vam mohl libit film Karcoolka (v orig. Hoodwinked), kde je Karkulka skutecne originalni, stejne jako jeji babicka.

 15. Yfča píše:

  Snoopy…… Karcoolku neznám a neviděla jsem ji. Ale našla jsem si ji na netu (http://www.hoodwinkedthemovie.com/) – může to být fajn ptákovina. Dík za tip. :o)

 16. Dadly píše:

  Hezkéteď tu o té karkulce

 17. Kecal píše:

  Viz AktimelSvé pojetí třešničkové Karkulky jsem napsal pod heslem Actimel.

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: