Drahoušek zákazník

Podvodníci, snažící se z klientů České spořitelny vylákat přístupové údaje ke kartám či internetovému bankovnictví, se opravdu činí.

Snad jen úplný trouba může uvěřit směsici podivného češtince. Dnes mi přišla další verze, která mne opravdu pobavila:

* * *

Předmět: Ceska Sporitelna docasny prerusit tvuj ucet
Od: Ceska Sporitelna
Komu:
Datum: 16.3.2008 8:06:38

Drahousek Zakaznik, Ceska Sporitelna docasny prerusit tvuj ucet.
Duvod : Karta
Cislo nedostatek. My naridit tebe az k cely neurc. clen ucet aktualizovat asi tolik my pocinovat odemknout tvuj ucet. Az k dat na pretres clen urcity aktualizovat beh cvaknout zde: http://61.64.54.189:8081/www.csas.cz/index.html

Druhdy tebe mit cely clen urcity beh, my vule poslat tebe neurc. clen elektronicka posta oznameni aby tvuj ucet is pristupny zas. Potom tebe pocinovat pristup tvuj ucet kdykoliv.

Clen urcity hlaseni darovat vule byt bajecna vec do drzost a opatreny do nas bezpecny databazovy. -li tebe byt ve stychu az k darovat naridit hlaseni tvuj ucet vule byt automaticne odstranit dle Ceska Sporitelna databazovy

Copyright © Ceska Sporitelna, Vsechna prava vyhrazeny

* * *

Pokud kliknete na odkaz, objeví se před vámi samozřejmě na této adrese stránka, která vypadá jako přihlašovací stránka přístupu k účtu Servisu 24 České spořitelny. Zadala jsem číslo účtu sestávající se ze samých pětek a jako heslo zadala "fuck" (ať mají chlapci jedni ušatí radost z teho, že se alespoň někdo chytil). Hodilo mne to na jinou stránku, kde po mně byly vyžadovány tyto údaje:

* * *

Elektronická Pošta Adresovat: 
úverová Karta Císlo: 
Skonání Datle: 
Karta Overení Císlo     
Karta PIN Císlo:

* * *

Inu, nejsou ti pitomci k sežrání? :o)

34 Responses to Drahoušek zákazník

 1. Eliza píše:

  Ano přesně ten samý meil přišel dnes ke mně, ač mám nedávno změněnou adresu a ač nejsem zákazník ČS spořitelny už přes dva roky. Kde tedy mohl nastat ten únik informací ?

 2. Yfča píše:

  Elizo…… mně to přišlo na oba maily, které mám u Atlasu. Jeden z nich vůbec veřejně nepoužívám a účet u České spořitelny nemám, takže o únik ze strany České spořitelny nepůjde. Ti podvodníci buď umí poslat mail všem uživatelům jednoho poskytovatele, nebo se asi nějak dostali k databázi Atlasu.

 3. JANOVA píše:

  Holky,nedejte se! Mně ještě nic takového nepřišlo, ale díky za upozornění.MSF

 4. buteo píše:

  Jsou na všechMám nápad. My, co blogujeme, přece nejsme žádná ořezávatka. Když už banky nejsou schopny nic udělat pro jejich polapení, tak je aspoň zmateme my, né. Jediné co mě napadá, vyžádat si číslo, kam volat požadovaná datta a ty neprodleně prásknout. Druhá věc co mě jako počítačového laika napadá, zda jím nestačí, že jejich mail /někdo otevře /jako u viru, a tím se vlastně dostávají do mé db?

 5. Yfča píše:

  buteo…… jim jde o to dostat z tebe číslo účtu a heslo k němu, dál pak číslo karty a PIN, aby ti mohli lehce vytunelit účet.Je to už asi třetí vlna, která se objevila, osobně nechápu, jak na to vůbec může někdo skočit. Ale pamatuji se, že po tom prvním ataku jsem někde četla, že se nachytalo asi padesát klientů České spořitelny…

 6. hroch píše:

  Členy určité a datle jsou úsměvné, ale velké štěstí za automatické překlady a masovost první vlny, že takto působily jen jako varování. Ale nemám iluze, lidi jsou nepoučitelní a stříhám metr do bombastických reportáží v televizi, co chodí teď každý den tak desítka, už totiž vypadá děsivě:Vazeni klienti, radi bychom Vas upozornili na novou verzi podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Nova verze e-mailu ma jako ty predesle vzbudit dojem, ze byla odeslana z e-mailove adresy Ceske sporitelny, tentokrat vsak z oficialni e-mailove adresy banky csas@csas.cz. Obsahuje odkaz v tele na udajne webove stranky internetoveho bankovnictvi banky a uzivatel je vyzvan k prihlaseni, tedy zadani osobnich bankovnich udaju. Prosim, verifikujte tuto emailovou adresu kliknutim na spojeni nize:

 7. Yfča píše:

  Hrochu…… tuhle verzi jsem taktéž několikrát dostala, je obzvláště vypečená. Na tu se zcela jistě někdo chytí. Bohužel.

 8. hroch píše:

  Nebo na kteroukoliv další, dokonalejší. Zvláště ti, kteří na všechno tvrdí, že „… je to nějaká angličtina to nečtu a mažu, nechápu že si někdo stěžuje, mám pokoj“. Tak teď tenhle argument padá.A docela v tomhle světle nechápu nezodpovědnost nejmenované banky (s rudočerným logem, kdyby někdo nepochopil), která si dovolí spamovat s jakousi nabídkou mailem. Fakt už se těším na ty hlášky „že přece není pravda, že banka nic mailem neposílá, když z komerčky přišla nabídka…“

 9. Yfča píše:

  Hrochu…… tihle vyčůránkové totiž vědí, že možná 90 % lidí přečte kdejakou blbost, která jim přistane ve schránce a že přitom moc nepřemýšlejí…Ještě si vzpomínám na jeden chytře sepsaný mail, přišel mi asi přede dvěma roky: taktéž Česká spořitelna mi v angličtině(!) sdělovala, že jsem vyhrála 2 000 USD ke své kreditní kartě (kterou jsem vůbec neměla) a že mám pro kontrolu, zda napsali na správnou adresu, kliknout na odkaz a vyplnit pár údajů. Pak mi prý okamžitě tu částku připíšou na účet. :o) Vsadím se, že tam kromě jména a příjmení bylo i číslo karty a PIN a že to nějaký truhlík vyplnil…

 10. Jirka píše:

  Také tyhle maily dostávám.Přišlo mi jich už 10 na adresu, která s mým účtem nesouvisí a není z ní zřejmé ani mé příjmení. Je vidět, že je posílají naslepo na kdejakou adresu, kterou na internetu ukradnou. Jsou naprogramovány tak aby na ně šlo reagovat jen uvedením vyzvídaných údajů. Psal jsem o tom 10.3., viz adresa (článek Jsem drahoušek zákazník).

 11. Tomáš píše:

  Hold to zkoušejí.Bohužel i mě tyto krásné maily chodí, a to jsem nikdy s ČS nic společného neměl. Spíš to zkoušejí na slepo a doufají, že se někdo chytí. Bohužel musím uznat, že poslední verze mailů jsou už dost povedené a věřím, že se dost lidí na to chytne. Zvlášť takové typy, (a že jich znám dost) které mají počítač jako nutné zlo a jsou rádi, že to nějak ovládají. A když tam uvidí, že je nutné verifikovat, tak hned hrr všechno všude vyplnit a vůbec je nezajímá, že na ně Firefox řve, že se jedná o podvodný mail a o podvodnou stránku.To potom může být zabezpečení banky (nejenom ČS), na libovolné úrovni, ale jak někdo má PIN a další údaje, tak hold smůla. ;-)Také by stálo za úvahu, zda ČS si toto sama neobjednala kvůli reklamě zdarma. Mluví se o ní teď všude. Ale to už se řešilo na mnoha fórech.

 12. Yfča píše:

  Jiříku…… mně těch mailů přišlo odhadem už asi třicet, dnes se zase tři usalašily ve schránce. Začalo to někdy začátkem března, vůbec bych o tom nepsala, ale „drahoušek zákazník“ mne fakt dostal. :o))

 13. Ruziklan píše:

  Najmilsi phishingCSAS sa mi v spamovom kosi objavuje dost casto. Ked prisla prvy raz, vyplodil som toto:http://lorinc.blog.sme.sk…ng.html

 14. Lorrain píše:

  Yfčoproudí mi to dnes a denně na všecny (no hodně)adresy, včetně těch, které už jsem si ani nepamatovala, že je mám…Prvně dorazilo to na ty na seznamu. Zvláštní, že i když je zablokuju, neva jim to a i nadále chodí, jako by se nechumelilo.-)))Jo…a už 2 Trojani….z toho csas….a neříkat mi, že jsem blbá, že klikám…NEKLIKÁM…jen se mi to stáhlo do outloku a i když NOD zařval a vyhodil, přesto tam kus zavrtanýho zůstalo. No na hovno, prostě.-))A u Spořky účet nemám.-)

 15. Yfča píše:

  Je to k nevíře…… ale pár lidí skutečně vyplnilo „skonání datle“ a přišlo o peníze. Vic na http://www.novinky.cz…-obeti.html

 16. Děda Lebeda píše:

  hmmmmmm…tak jsem se kolikrák potěšil, že mě někdo nazval “ milášškem „a vy jste mi teď vzali iluze.Jo jo, je to fajn že si blogeři předávají špínu druhých a varují se mezi sebou.Díky za upozornění…taky na miláššky co mi to poslali asi 15x s… z vysoka. DL.

 17. Yfča píše:

  Další verzeTentokrát ti filutové opsali část oficiálního sdělení České spořitelny a pod ně prskli svůj nepovedený češtinec: – – – – – – Vazeni klienti, radi bychom vas upozornili na dalsi zneni podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Pachatel se snazi jeho prostrednictvim (odkazem v tele mailu na podvodnou webovou stranku) vylakat pristupova data do internetoveho bankovnictvi. Tentokrat odkazuje na potrebu registrace do udajneho internetoveho informacniho servisu, diky ktere si budete moci stahnout elektronicky informacni casopis INFO plus. Utocnik zneuzil skutecnosti, o ktere jsme vas informovali v poslednim tistenem cisle, ze jsme zacali INFO plus vydavat elektronicky. Az k dat na pretres clen urcity aktualizovat beh cvaknout zde: …ps://www.servis24.cz…=61931159 Copyright Ceska Sporitelna, Vsechna prava vyhrazeny – – – – – – Takže bacha na „člen určitý“, nikam necvakejte! ;o)

 18. Yfča píše:

  A ještě jedna verzeVazeny Ceska Sporitelna vyuctovat drzitel, Vzhledem k nekolik selhalo prihlasit pokusy aby vy online vyuctovat, tvoji Ceska Sporitelna vyuctovat vlastnosti mit byt zakazany za od ten cas od tomu oznameni. Na dalsi vyuctovat znalosti, aby restaurovat vas vyuctovat vlastnosti i vytvaret nejaky online platba, musite kontakt nas u Ceska Sporitelna. Tomu poselstvi je na znalosti ucely jenom. Potesit chapat ta my neumi reagovat aby jednotlivy zpravy skrze tomu emailovy oslovit. Ono neni zajistit i mel by ne byvat zvykly na kreditni karta souvisejici otazky.: 1. Kontaktujte nas ve Ceska Sporitelna (následuje odkaz na falešnou adresu) 2. Prihlasit na do tvou online bankovni konto i prosetrit tvou Vyuctovat Vlastnosti. Po te co vy predlozeny tvoji poselstvi, overit na za reakce uvnitr 24 hodiny. Ceska Sporitelna a.s. Vsechna prava vyhrazena. Materialy urcene pro verejnost.

 19. Martina píše:

  Je to fakt hrůzaKaždý den mi do schránky už od začátku února chodí cca 5 takových mailů. Jsem kleintem ČS a kdybych nebyla znalá, tak už bych asi opravdu na poslední verzi reagovala. Je to ta s dokonalou češtinou a varováním, přijde mi to vážně jako vrchol. a jediná reakce ČP je obecný mail, který pošlou každému, kdo jim informaci o takových mailech pošle. No nic moc.

 20. Vilem píše:

  PhishingVšechny 3 mailové schránky, které mám jsou denně atakovány tímhle phishingem. Děs. Ani si nedají práci s nějakým pořádným překladem, diletanti.V.

 21. Katy píše:

  hrůůůzataky mi chodí všechno co tu všichni píšete.. ale Drahousek zakaznik mě pobavilo nejvíc.. aspoň nějaké využití ty emaily mají.. 🙂

 22. Obycejna zenska píše:

  Tak si ale predstavte,ze i mi prisly 4 podvodne e-maily od Ceske Sporitelny, vsechny tenhle tyden, a jen nahodou jsem je objevila ve slozce spam pri kontrole, zda tam nezabloudila chtena posta. Tomu teda rikam sila, sedim si tu v Ontariu, Ceskou Sporitelnou neznam od Adama, a stejne tem jejich srandickam neujdu.

 23. Yfča píše:

  Ontario…… ty maily nebyly od České spořitelny. Pro šikulu není problém poslat ti mail jejich jménem nebo třeba jménem prezidenta… ;o)

 24. Obycejna zenska píše:

  Jo, Yfco,to je mi jasne, ze to neposila sporitelna, ale sizunkove, akorat se mi zda zajimave, ze dokud jsem nebyla na Bloguje, tak mi nic takoveho nechodilo.

 25. Yfča píše:

  Ontario…… buď ráda, že ti zase někdo po letech řekne „drahousek“… :o))

 26. Eliza píše:

  Tak mně už i přes “ Volnýho“ přišlo takové oznámení a to i v lepší češtině. Toto vypadalo opravdu jako ze spořky. Vůbec to neotvírám a tudíž nespouštím, ale myslím si, že si to obtiskne adresy v PC jedněch a těm to pak také pošle automaticky. S ČS už dávno nespolupracuji vůbec, neboť jejich poplatky jsou hodné k zažalování.

 27. Obycejna zenska píše:

  No toz to sem zaso neco prisla, nebo sem si to ani neotevrela a rovnou sem to smazala, takze ani toho „drahouska“ sem si nakonec neuzila.

 28. Yfča píše:

  Elizo…… já si myslím, že poplatky všech bank, které tady řádí, jsou hodné zažalování… ;o) Člověk jim svěří peníze a místo aby mu něco šópli za to, že s jeho drobáky disponují, tak mu ubírají za vše možné. Prvního ledna jsi boháč, jednatřicátého prosince je z tebe málem chuďas. :o(

 29. matej.nespor píše:

  Vydělávejte zatímco čteteJsem spammer.

 30. Lorrain píše:

  Yfčono prosím, prezident mi ještě nepsal.-)))

 31. BEnda píše:

  PoplatkyPoplatky snad už brzo zmizí

 32. runy píše:

  jo jo,vážení, mi tyhlety maily chodí už skoro 14 dní a tento týden budu stavit rekord, ještě pár kousků a už jich budu mít za den ke stovce. Váženě, už víc jak čtyři dny jich mám tak kolem 80. Asi mě maj rádi, ale o mě, o mě se to říct nedá:)

 33. Maco píše:

  Mě už to docela štve, teď mi přestaly chodit ty „od spořitelny“ a začly chodit „od paypal“, parchanti to sou.

 34. albireo píše:

  Drahoušek LorrainAsi jsi jasnovidka, když víš, že Ti ty maily přišly i na adresy, o nichž už nevíš, že je máš 🙂

Můžete příspěvek okomentovat:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: